Odvlečen (2007)

Film poukazuje na silnú tematiku ala politika v boji proti terorizmu, i keď sa dalo jednoducho predvídať čo sa stane o pár sekúnd, herci sa vžili do svojej úlohy a podali slušné výkony, i dej počas filmu bol pútavý, resp. nenudil.

Nikdy neříkej nikdy (2009) (seriál)

Teší ma, že slovenská televízia JOJ sa nebojí experimentovať pri tvorení nových seriálov. Jej ďalší projekt Keby Bolo Keby stojí za pozretie! Radím ho medzi najlepšie slovenské seriály, hneď po Mesto Tieňov (2008).

Crazy Heart (2009)

Nie div, že Jeff Bridges predviedol výborny výkon. Veď je sám spevákom! V súčasnej dobe nahráva už svoj druhý hudobný album.

Na doraz (2010)

Ocitli ste sa v prítomnosti človeka, ktorý za každú cenu chce byť zaujímavý? Teraz si stačí pozrieť Due Date.

Alenka v říši divů (2010)

Očakávate temnú a mysterióznu Alicu v krajine zázrakov? Neočakávajte! Tim zamiešal s inými kartami a výsledok je dobrodružný príbeh pre celú rodinu. Celý film sprevádzajú rozprávkové bytosti skrývajúce sa v štýle fantasy, ktoré nepohrdnú vtipom a neposlednom rade dotvárajú filmu pestré farby. Okrem toho, že Tim Burton sa sústredi na oblečenie pre Alicu, stavil i na drobrú hudbu v podaní Danny Elfman –a.

Matrix (1999)

Matrix ostane navždy v našich srdciach pre unikátne spracovanie efektov a trikov!

127 hodin (2010)

Stále si kladiem otázku ako sa mohol 127 hours presadiť v nominácií na Oskara 2011. Je to zásluhou dojímavého príbehu Aron Ralston –a alebo spracovanie filmu pod vedením Donny Boyle –a? Nepopieram dôležitý fakt, príbeh Aron –a je silný, odvážny a netreba zabúdať, že aj poučný. Okrem toho, že vo filme je zachytená pekná scenéria prírody, 127 hours hodnotím ako slabý priemer.

Opravdová kuráž (2010)

I napriek dĺžke (110 min) má film neuveriteľne rýchly spád, čo je perfektné! Úplne ma potešili výkony hercov, ako aj (pre mňa) nesympatický herec Matt Damon. Možno sa pozastavím u 14 ročnej babe, ktorá svojím sebavedomím dokázala presvedčiť všetky postavy. Príliš bystrá na svoj vek = obzvlášť doba, ktorú prezentoval film. Ale môžem to popustiť, veď potom by sa film nemohol volať True Grit.

Světová invaze (2011)

Preniesol som sa cez to, že všetky katastrofy sa natočia v L.A. (prípadne v New Yorku), ale aby sa o to postarala malá skupinka amerických vojakov. Aké dojímavé. Bez toho by azda ani nebol americký film – vlajky, hrdinské reči a pod. I napriek tomu World Invansion ponúka poriadnu akciu a chválim aj hudbu.

Všemocný (2011)

Film, ktorý sa odvoláva na silnú tematiku „drogy“, u mňa vzbudil nádych paródie. Práve droga, ktorá ma otupovať myšlienky človeka, sa stáva liekom „osvietenia“ vo filme. Limitless ma bez pochýb nenudil – svedčia o tom aj humorné situácie, ktoré sprevádzali film, dobré obsadenie na čele s Bradley Cooper -om, spolu vo vedľajšej úlohe Robert de Niro.