Rango (2011)

Rango prekvapil! Jedna z mála rozprávok, ktorá sa snaží ísť opačným smerom. Frajer Rango z „mesta“ prichádza na „vidiek“, kedy začína spoznávať drsný život a neskôr pochopí, že klamstvom si nezíska rešpekt, tobôž kamarátstvo. Celý film pôsobil na diváka drsne a o zábavu nebola núdza. Gore Verbinski dokázal združiť staršiu a mladšiu generáciu do jedného celku a jej výsledok je Rango. Film hodnotím na 1-, resp. 4 hviezdičkami; ku koncu sa mi zdalo, že sa to celé naťahuje. Rád by som si pozrel Ranga v pôvodnom znení (nakoľko čo sa do kín dostala len predabovaná verzia) a uistiť sa, ako Rango rozpráva, pretože z trailerov sa mi zdá, že Johny Depp si zachoval akcent zo série Piráti z Karibuku.

Saw 3D (2010)

Celá táto „hra“ mi pripadá ako jeden zlý vtip! Môj záujem o túto sériu filmov prešiel hneď pri druhej časti Saw (2005). A práve preto si nedovolím hodnotiť všetky filmy, okrem jednotky. Rád by som ale zdôraznil, že Saw sa stáva výstižným príkladom toho ako kvantita nemôže premôcť kvalitu! Do dnešného dňa ma vie pobaviť scéna, kedy Charlie (Two and a half men, 4 séria, 9 časť) kupuje lístok do kina a v pozadí vidieť reklamný plagát na blížiaci sa film Saw 33.

Na lince je vrah (2006)

Typický americký film pre tínedžerov, v ktorom hlavná postava stráži maloleté deti a práve v tom čase je obťažovaná neustálymi telefonátmi. Film by nebol filmom, keby hrdinke nezavolal „šialený“ vrah. Práve tieto hovory u mňa vyvolali myšlienky na film Scream (1996). Na rozdiel od Scream –u, film When a Stranger Calls nechce poukazovať na násilné činy, ale vzbudzovať napätie v podobe „dlhých“ dramatických páuz. Podobných filmov ako je When a Stranger Calls je azda mnoho, nepresvedčili ma ani štandardné scény, ktoré majú priam vyvolať prvotný strach a napätie. Preto film hodnotím ako slabší priemer, možno práve hlavná postava, sympatická Camilla Belle dáva filmu tú šťavu.

Avatar (2009)

Jeden z najlepších momentov, ktoré som mohol uvidieť na plátne v kine. I napriek tomu, že Cameron -ov Avatar si neodniesol toľko ocenení ako pri filme Titanic (1999), zaslúži si priam veľký potlesk pre technické spracovanie tohto veľkofilmu. Začiatok 3Dmánie! Čo sa týka príbehu Avatar –a, nechcem pátrať až do hĺbky, ale pripomínalo mi to známu rozprávku Pocahantos (1995), len v modrom prevedení.

V jednom kole (2005)

Nemusím až tak filmy, v ktorých sa predstaví spevák/speváčka. A prečo? Dotyčný sa hrá na drsňáka alebo pôsobí ako cukríček, teda za každú mienku musí byť stredobodom pozornosti. Lenže In the Mix ma presvedčil, že to môže byť o mnoho horšie. Šéf a zároveň hlava rodiny zverí „dj -ovi“ jedinú i dôležitú úlohu. Strážiť jeho milovanú dcéru. Aké patetické! In the Mix je ľahký romantický film,pri ktorom sa cítite vždy o krok vpred.