• Western

Policie (1985)

Depardieu neutáhne hlavní roli, Marceau má málo prostoru.

Všichni musí být v pyžamu (1984)

Od Papouška jsem čekal mnohem víc. Špatně napsané, zrežírované i zahrané. Celkově trapný humor a minimum smysluplných scén.

Se sei vivo spara (1967)

Hodně drsný western, hodně drsní vesničané :-) Střílí se zlatými kulkami a celé je to v hodně psycho atmosféře. Desperáti zmasakrují partu mexičanů, ale jeden přežije. Ten se střetne s velitelem bandy v malém městečku...

Balík dolarů (1966)

Výbroný western o tom, jak ranchera Hustona zradil jeho kamarád, připravil ho o ženu, sebral mu syna, Huston se musí pochopitelně pomstít.

Bandité v Miláně (1968)

Nezajímavý scénář s minimem napětí a nevýraznou hudbou.

Souboj na slunci (1946)

Vůbec nechápu, jak mohl tento film vzniknout v uvedeném roce. Hádal bych o 20 let později. Jeden z nejlepších amerických westernů, i když to vlastně moc western není :-)

Poslední motýl (1990)

Po stránce obsahové velmi cenné, po stránce filmové téměř dokonalé. Bohužel širšímu publiku zcela neznámý skvost.

Šerifská hvězda (1957)

O jednu hvězdu navíc za to, že tento western vznikl v době, kdy většině filmů s podobnou tematikou vládl strašný Johny Wayne. V porovnání s ním je Fonda zcela odlišná kategorie.

Vraždy podle předlohy (1995)

Celé to působí jeko jeden díl z nějakého krimi seriálu německé výroby, což tedy rozhodně není pochvala.