• Western

Probuď se, špione (1982)

Celkem pomalý film, na kterém lze pochválit Lino Venturu nebo výbornou hudbu.

Pohřběte je hluboko (1968)

Občas tento western působí až parodicky, spousta akce a přestřelek, ale jaksi neodůvodněných. Hudba je výborná, kamera zajímavá a myslím že byl film i docela nákladný. Celkově slabší podprůměr.

Pevnost Saganne (1984)

Výborná kamera je jediné co se dá pochválit. Ale nepovedený scénář i režie dělají z tohoto filmu velkou nudu.

Cena smrti (1971)

Celkově slabší herecké výkony, scénář i kamera, milovníky žánru přesto neurazí.

Navajo Joe (1966)

Jeden a půl hvězdičky za hudbu.

Vysoká hra pro pravou dámu (1966)

Ze začátku se mi zdálo že jde o další trapnou americkou westernovou komedii. Ale po asi 20 minutách mi bylo jasné, že se jedná o výjimečný film, který bych možná zařadil mezi nejlepší komedie jaké jsem kdy viděl.

Mstitelé (1972)

Americké westerny jsou něco jako telenovely. Černobílí hrdinové, laciné příběhy, kýčovité vztahy. Hollywood do 70 let je taky hodně stylizovaný, skoro jako záznam divadelních her. Jen pár nejlepších amerických westernů se dá srovnat s westerny italskými, některé možná i posloužily italským westernům za vzor, ale až italové dokázali ze žánru vyždímat maximum. Docela by mě zajímalo, jak je to možné? :-)

Velká přestřelka (1967)

Westerny s Lee Van Cleefem jsou většinou nadprůměrné, tento není výjimkou, navíc za podpory Ennia Morriconeho.

Špinavá záležitost (1981)

Souhlasím s předchozím komentářem, naprostá nuda, není důvod tento film vidět znovu. Na francouzskou krimi jasný podprůměr. Navíc Marlene Jobertové to v tomto filmu vůbec nesluší, ta trvalá na hlavě je hrozná, což je další mínus :-)