• Western

Osamělý mstitel (1966)

Pomalé tempo a průměr všech průměrů. Kdybych znal jen americké westerny a tento byl první italský který jsem viděl, líbil by se mi. Ale protože existuje stovky dalších srovnání, první Valeriiho western ničím nenadchne.

Per 100,000 dollari ti ammazzo (1967)

Vzpomínky na minulost jsou ve filmu rušivé a celý film je zmatený a celkově nudný. Děj je místy nelogický a poslední třetina filmu působí skoro jako parodie.

Láska na útěku (1979)

Jean Pierre Léaud, který hraje ve většině Truffautových filmů a je jeho alteregem, mi není sympatický a myslím si že je to dokonce špatný herec. Jenže Truffaut to tak prostě chtěl, mělo to tak být, zvykl jsem si a Truffautovy filmy se mi líbí. Tento film je pro Truffauta typický, dalo by se o něm říci že je to i částečně časosběrný hraný dokument.

Byl jednou jeden dům (1974) (seriál)

František Filip a jeho pozitivní energie a styl režie. Herecké koncerty nejlepších českých herců. Pro mě vždy srdeční zážitek.

Pan Tau (1971) (seriál)

Jindřich Polák natočil nejlepší dětské seriály které znám, ale právě proto že nejsou jen pro děti ale je v nich spousta humoru i pro dospělé, velice tyto seriály cením. Také díky hercům kteří se u těchto seriálů sešli, si myslím že něco podobného se již nikdy natočit nepovede.

Návštěvníci (1983) (seriál)

Chobotnice (1984) (seriál)

Deset sérií, tedy hromada natočeného filmu, přesto jsem se nenudil ani chvilku. Snad jen poslední desátá série již pokulhávala.

Brutální Nikita (1997) (seriál)

Propracované futuristické prostředí, dobře obsazení herci, napínavý děj, dobrá hudba.