• Krátkometrážní

Rychle a zběsile (2001)

V čase keď to vyšlo som mal asi 16 rokov a pozeral som na to z otvorenými ústami, tento film vytváral trendy vo svete tuningu ale aj filmu (len si spomeňte v koľkých filmoch sa neskôr objavili podobne upravené autá). Nezabudnuteľný čierny Dodge Charger, ktorému sa pri šprinte zdvihne predok!

Hlídač mrtvých (1997)

Zo začiatku sľubné, mladý študent si privyrába ako vrátnik v márnici (v noci) a vy si hneď predstavujete čo sa tam asi tak bude diať... a neudeje sa nič, nič výnimočne hororového ani ...nič.

Ztracenci (1983)

Neviem čo robí pre ostatných tento film taký zaujímavý, že tu má také hodnotenie. Okrem dnes už slávnych hercov, ktorý sú tu hrozne mladý, nemá dnešného diváka čím osloviť a ak aj áno tak skôr ľudí ktorým sa páčia filmy zo 60-tych rokov, autokiná a frajeri s pomádou vo vlasoch.

JCVD (2008)

Očakávania boli veľké (aspoň moje), dopadlo to všelijak, ale vidieť Van Dammeho ako fňuká nad svojim životom mi pripadá minimálne smiešne. Snaha o „ niečo viac“ ako len akčný film tvorcom nevyšla.

Hallo, soudruzi! (2006)

Príjemné nemecké retro o dobe ktorá slobodnému mysleniu a západnej hudbe nepriala.

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Ja tie americké krásky fakt môžem. V DEATH PROOF je ich hneď niekoľko – Chevy Nova, Mustang Mach 1, Charger, Challenger, no aj tie z mäsa a kostí nie sú na zahodenie :) Ďalším veľkým plus je skvelý soundtrack (kde ten Tarantino na tie pecky chodí?) , ďalej tu máme veľa záberov na ženské nohy a zadky odviazaných báb a samozrejme nemôžem nespomenúť pomäteného Stuntman Micka a jeho „smrti odolné“ káry. Konečne špičková road akcia!

Duna (1984)

Nebyť tých predpotopných vizuálnych efektov, bolo by to dokonalé sci-fi dielo.

Sólista (2009)

Pre mňa zatiaľ najväčšie sklamanie roku 2009, ale pod tri * nejdem pretože to nie je zlý film, len to nebolo nakoniec to, čo som čakal podľa traileru - že si na konci poviem „tak bol bol nádherný film“ ...

Bruno (2009)

Je jasné že sa to nemusí páčiť každému, hlavne tým skôr narodeným a tým ktorým sa už len pri slove gay otvára nôž vo vrecku. S trochou nadhľadu sa dá povedať že je to riadna sranda, aj keď miestami som ozaj nevedel či sa smiať alebo si zakrývať oči pred tými homosexuálnymi zvrhlosťami čo sa na mňa z plátna valili. Raz a dosť.