• Krátkometrážní

Půlnoc v Paříži (2011)

Príjemný a pohodový film. Woody je stále v dobrej režisérskej - scenáristickej forme a tento krát nezakopol tak ako naposledy. Jeho nostalgická prechádzka Parížom sa mu veľmi vydarila.

Koněc večnosti (1987)

Ruské sci-fi podľa románu Isaaca Asimova - THE END OF ETERNITY, ktoré má krásnu hypnotickú atmosféru, úžasné kulisy a veľmi zaujímavý námet. K dokonalosti filmu chýba len lepší záver (predloha má iný záver), inak nemám žiadne väčšie výhrady. 4* a ½*

The 3 Rs (2011)

Trailer na Viedenský filmový festival Viennalle v nezameniteľnom podaní Davida Lyncha.

Melancholie (2011)

< Život je len na zemi, aj keď nie na dlho > Znovu krásny film od môjho obľúbeného režiséra, no čakal som že v ňom bude akísi silnejší „Trierovský“ odtlačok a trochu viac tej melanchólie. Tentoraz to u mňa za plný počet nebude (ako pri väčšine jeho filmov), ale aj tak si myslím že je výsledok viac než vynikajúci. Návštevu kina odporúčam už len kôli záverečnej (najpôsobivejšej) scéne - taký efekt jednoducho doma nedosiahnete.

Faster, Pussycat! Kill! Kill! (1965)

FASTER, PUSSYCAT! KILL! KILL! má proste svoje neopísateľné kúzlo, a to nielen kôli herečkám s veľkými prsiami. Najlepší Meyerov kúsok čo som videl - väčšina jeho filmov je zameraná hlavne na mega dudy krásnych dievčat (čo je tiež fajn :) ale tento má aj skvelý dej.

Golok setan (1984)

Brutal indonézsky kung-fu sword fantasy brak. Krokodília kráľovná, diablov meč a množstvo nechcene zábavných momentov a „efektov“, ale hlavne plno dementných a hrozne prevedených súbojov (ale zato dosť krvavých). Výborný trash!

Creature (2011)

Trailer navnadil na béčkovú zábavu s kreatúrou z močiaru ktorá zabíja mladých ľudí. A práve ten zábavný faktor je tu naozaj minimálny (je to proste nuda) + nie som si tak celkom istý či má byť CREATURE paródia alebo seriózny horor. What*The*Fuck film v tom najhoršom slova zmysle.

8.13 (2010) (seriál)

Amatérsky zombie webseriál. Nie je to bohviečo (herci, masky, efekty na dosť nízkej úrovni) ale snaha sa cení a keďže je to asi platené všetko „z vlastného vrecka“ dávam 3* Odporúčam však o triedu lepší THE GREAT DYING.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Jednotka bola moja pubertálna srdcovka (4*), dvojka je len rýchlokvaška ktorá sa chcela zviesť na úspechu jednotky (2*), v trojke si Justin Lin prvý krát zasadol za režisérsky volant tejto série, trochu „zahrial kolesá“ a precvičil režisérstvo (2*), v štvorke ma potešil oživením „starej bandy“ (3*), a v FAST FIVE predvádza také veci že som nechápal (5*). Pri väčšine akčných scén mi naskakovala husia koža a záverečná akcia v meste a na moste je medzi autonahánačkami skoro top v histórii filmu (moje osobné prvé miesto je 34 minútová nahánačka v Gone in 60 Seconds (1974) kde si to odnesie 94 aut!). Dúfam že šestka bude ešte lepšia. GO Justin GO!

Jeskyně smrti (2007)

< Zaujímavé mysteriózne sci-fi z podzemia > EDEN LOG sa bude naozaj páčiť len úzkemu okruhu divákov, ktorí majú radi klaustrofobické filmy odohrávajúce sa v uzavretých bezvýchodných priestoroch hlboko pod zemou (môj prípad). Nízke hodnotenie chápem, nie je to pre každého.