• Krátkometrážní

Ocelová pěst (2011)

Jedenásťročné decko vo mne hovorí: jasných 5* (tí roboti boli akí suproví) a to dospelé ja hovorí: maximálne za 2* takže keď to odčítam tak dostanem 3*. Ja viem blbá logika na hodnotenie, ale REAL STEEL je v prvom rade film pre deti ktoré nevnímajú tú americkú rodinnú patetickú imbecilitu tohto príbehu (a ešte k tomu stokrát obohranú), ale tešia sa hlavne na bitky plecháčov (ktorých tu zas až tak moc nie je), takže preto hodnotím ako hodnotím. // Ak neznášate vo filmoch veľmi múdre malé deti, ktoré rozprávajú (správajú sa) ako dospelí, tak sa tomuto filmu vyhnite veľkým oblúkom.

Breeders (1986)

Keby mám BREEDERS hodnotiť ako normálny film, tak by to bolo veľmi blízko Odpadu! ale keďže je to brakové osemdesiatkové sci-fi (ktoré mám veľmi rád) dávam 3* Tie najhoršie možné „herecké výkony“ aké si len viete predstaviť, idiotské dialógy, oblek mimozemšťana ako z obchodu pre deti, ale gore efekty na výbornej úrovni = pohodová zábavka ak máte tieto shiťácké filmy radi. Odporúčam taktiež pozrieť režisérov perfektný cyborg sci-fi trash - MUTANT HUNT, ktorému som bez váhania dal za 5* a ktorý je ešte o niekoľko tried hlúpejší (zábavneší).

Danger 5 (2011) (seriál)

DANGER 5 - Bizarná alternatívna verzia druhej svetovej vojny inšpirovaná šesťdesiatimi rokmi. Sledujeme osudy týmu piatich špiónov, ktorí majú za úlohu zabiť Adolfa Hitlera. Tvorcovia ITALIAN SPIDERMANa sa opäť raz vytiahli! Takýto humor ale určite nie je pre každého.

Přehlídka děsu (2011)

< Šialené nápady, šialený film > Skupina mladých ľudí v auto-kine sleduje hororové filmy... Wadzilla - obrovská spermia terorizuje mesto a všetko ničí, to myslím nepotrebuje bližší opis :) I Was A Teenage Werebear - medveďolaci buzíci, teplá muzikálová zhovadilosť, trápny humor, ale je to pomerne krvavé... The Diary Of Anne Frankenstein - nacistická sranda, Hitler zo zvyškov rozporciovaných tiel poskladá a za pomoci starovekej židovskej modlitby a elektriky oživí monštrum, ktoré vypadá ako Frankenstein krížený so židom... Deathication - Humusácky film o sraní a hovnách, ktorý si už diváci nemôžu naplno vychutnať, pretože premietača a kino napadnú zombíci, ktorí ich skôr ako zožrať chcú znásilniť! To som ešte teda nevidel. CHILLERAMA je výborná pocta béčkovým hororom, miestami trápny humor ktorý pripomína Tromu, je však vyvážený neskutočnou porciou všakovakých nechutností, brutality, gore, všetko je to ale točené s obrovským nadhľadom za účelom pobaviť (hlavne milovníkov nevkusnej zábavy). Avšak neskúsený divák bude asi pritom zvracať do svojho kýblika s popcornom.

Barang terlarang (1987)

Ja sa na týchto Indonézskych sračkách rád zabávam. Na ich dejovej hlúposti, na snahe natočiť svižnú akciu, aj keď tvorcovia nevedia ako sa to poriadne robí, na súbojoch ktoré sú strašne smiešne, na hercoch atď. Flipnic vo svojom komentári dej popísal dokonale a ja len môžem odporučiť, ak chcete poriadny osemdesiatkový brak z tejto krajiny, ktorá bola v tomto období výrobcom mnohých nechcene zábavných filmov, tak si zožeňte napríklad: LADY TERMINATOR, DANGEROUS SEDUCTRESS, MYSTICS IN BALI, THE DEVILS SWORD, VIRGINS FROM HELL ...tam sa dejú také veci, že budete len tupo čumieť a smiať sa.

Redline (2009)

35 000 koní má pod kapotou Sweet JP vo svojej káre. Tento animák ich má ale 1000 násobne viac! Neuveriteľná šupa! Naposledy mi hlavu poriadne rozstrieľali Retro & Pandy a teraz mi ju totálne prevalcovali mašiny z REDLINE - hyper akčná, vybuchujúca, farebná, crazy sci-fi pretekárska bomba. To sa musí jednoducho vidieť v HD kvalite na čo najväčšej bedni zo zvukom na plné pecky, nech vám až uši a oči krvácajú!

Ztracen ve vesmíru (2011)

Poviem to jednoducho, ak máte radi hĺbavé a pocitové sci-fi (ktorých nie je veľa) tak v tomto sa nájdete. Výborná hudba Angels & Airwaves len umocňuje tento nevšedný filmový zážitok. Spomalené zábery, vesmír, naša Zem, všetko krásne nasnímané. Fakt nádhera.

Apollo 18 (2011)

Čistá dĺžka filmu, nepočítajúc záverečné titulky, je približne 70 minút a počas tejto doby si dokáže tento nízkorozpočtový sci-fi horor udržať svoju úroveň napínavosti a zaujímavosti. Divákom zameraným na tento žáner sa to myslím bude páčiť, pretože APOLLO 18 splnilo presne to čo sľubovalo. Veľké prekvapenia a „niečo čo tu ešte nebolo“ ale nečakajte.

Retreat (2011)

Bol som na tento film veľmi zvedavý, krásne drsné prostredie severského ostrova a manželský pár odrezaný od okolitého sveta na ňom. K tomu postava zraneného vojaka ktorá prináša zlé správy... sľubne to spočiatku vyzeralo ale dopadlo to priemerne. Technická stránka (kamera, réžia atď.) je v poriadku, herci dobrí, no nestačí to. Napätie, nervydrásajúce scény a dejové zvraty tu sú, to áno, všetko je to však len také polovičaté a nedotiahnuté. Ja by som si to celé predstavoval viac artovo ladené, bez hudby, s neznámymi hercami a väčším dôrazom na atmosféru, možno ešte viac drsných scén. Ale aj tak celkovo spokojnosť - 3* a ½*

Šípková Růženka (2011)

Zvláštne erotické dusno bez jediného hudobného tónu, dlhé statické zábery, chladne zvrhlá atmosféra a Emily Browning, ktorá sa nebojí ukázať „všetko“. Páčilo sa mi to.