Doogeundoogeun nae insaeng (2014)

Zajímavý snímek, odpůrci smutných filmů ať teda nekoukaj. Jak je známo, JK tlačí mnohdy na city, ale tady mi to extra nepřipadalo. Samozřejmě, že to bylo smutné, ale příběh nebyl okoukaný a od začátku jste věděli do čeho jdete. Nakonec dávám 4* i když jsou slabší.

Goyangyi : jookeumeul boneun doo gaeui noon (2011)

"Počkej chvíli, pěkně tě nabarvím." Jen do toho, pomsta koček může začít... tak moc mě štvalo zacházení s mňourkama, že bych se přidala. Korejci to se zvířaty neumí, s hrůzostrašnými výrazy a maskami ano, neumím si takto predstavit americký horor. Tohle je prostě jen a jen jejich. Lepší než většina hororu co jsem v poslední době viděla, ale co si nalhávat nikdo (ani korejci) nepřichází s ničím novým. Zklamal mě zde Han Wi Lee, těšila jsem se čím překvapí, ale pomalu se ani neukázal.

Poolhawooseu take 2 (2012) (seriál)

Oddechovka. První díly jsem se rozhodovala kam tohle dílo zařadit, zda koukat dál. Ale šanci jsem tomu dala, ostatně jako každému seriálu. Ještě se mi nestalo abych nějaký nedokoukala a že u některých to trvalo.. jsem moc ráda, že jsem koukala dál protože se to hezky rozjelo. Vtipné a zábavné byly všechny díly, možná tomu hodně pomohlo právě rozdělení episod na půlku. Půl hodinky uběhlo rychle a člověk si chtěl pustit další díl. Navic u těch hodinových je právě mnohdy problém, někdy hodinu věnovat poklidnému sledování nelze. Tak či onak stálo sledování za to, konečně něco co se dá sledovat večer, ráno nebo k obědu. Extra to nenutí pustit další díl, jen abyste věděli co bude dál, protože jinak byste nad tím stále přemýšleli. Navíc Ki Woong byl báječný. Celkově je to zábavné, a sledování přes viki tomu tentokrát dodalo šmrnc, některé komentáře neměly chybu. Přemýšlím, že si semtam pustím nějaký díl, bez návaznosti. Zvednou hezky náladu!

American Horror Story - Kapitola čtvrtá (2016) (epizoda)

Zábavnější než díl předešlý, ovšem říkám si že Gaga bez nějaké te "akce" prostě nevydrží.. asi ji nestačila celá 5. série, ještě třeba zahltit i 6 sérii. Co ale bylo pěkné tak ty tři první minuty s panem prasátkem. Jinak nic moc, při zabíjení sestřiček jsem vyprskla smíchy. Myslím si, že to dopadne jako s předešlými sériemi a za chvíli si člověk nevzpomene o co vlastně šlo a co se tam dělo. Nejlepší byla první série a zatím ji nepřekonali ani se ji nevyrovnali.

Bimil (2013) (seriál)

Moc jsem si oblíbila herečku Jeong-eum Hwang. Skvělý seriál, ale smutný a to hlavně první díly.. Pak pauza a zase nějaké ty slzy na konci. Moc nádherné byly díly ve vězení, to člověk nad tou láskou ani nedýchal. Sice se to pak docela zvrtne jiným směrem než první díly očekáváte, ale směr to není zrovna špatný. /SPOILER/ Trošku mě mrzelo, že jsem odhadla už na zacátku poslední "překvapení" ohledně malého, ale smutné to bylo i tak. Co mě více štvalo byl čas. Nehoda se stala před 4 lety, porodila až za nějaký ten měsíc ve vězení, ale kluk vypadal na víc než 3 a půl... /KONEC spoileru/ jo a taky jeden postřeh: Neuvěřitelné, když vám až poslední díl, poslední scénu dojde, že je to ta samá dvojice z Kilmi Hilmi (2015). ^^

Annyeong nae sojeonghan saram (2016) (seriál)

Akorát jsem dokoukala Full House (2004) kde byl Rain takové ucho, a teď valím oči jakou má zde roli. Úplně někdo jiný, kdybych si nezjišťovala herce tak bych ho ani nepoznala. Vypadá mnohem lépe než před 12 lety! (3.10.2016) Vlastně nevím proč jsem to dokoukala až teď po 3 letech, kdy jsem viděla první dva díly. Protože vím, že i tehdy mi to přišlo zábavné. Ale jsem ráda, že tomu tak bylo protože jsem si první dva díly moc dobře pamatovala celé ty tři roky, a užívala si teď mnohem víc každý další díl. :) (20.10.2019)

Gisaengryeong (2011)

Když moc přemýšlíte jak hodnotit a nakonec opravdu nevíte... Ono to docela drhlo, některé záběry se mi zase moc líbily, některé jsem si říkala že plantají dohromady až moc. Ovšem záběr na klučíka jak sedí u krbu a ohřívá nohu v krbu byl geniální. Tehdy jsem si řekla ano, musím to hodnotit alespoň třemi hvězdami, konec hezky vše vysvětlil ale jedinou věc ne. /komentář dále obsahuje možný SPOILER../ Proč ta babka rovnou nespálila tělo toho kluka co bylo v té obří váze, když o tom věděla.. Proč tam tahala toho živého a tím se vlastně zabila? /KONEC spoileru/ Nakonec jsem se rozhodla nechat si hodnocení proležet hlavou. Hezký horor který neurazí, ale ani nenadchne. Přece už jen slovo "hezký" by pro horor být použito nemělo. ★★☆

Poolhawooseu (2004) (seriál)

Seriál se mi hodně líbil. Dlouhou dobu ležel ve složce a vždy jsem rozkoukala něco jiného, ale jakmile na něj konečně přišla řada, frčel díl za dílem. Přečetla jsem si pár komentářů a musím uznat že souhlasím s horšími záběry a kamerou. Když se však podívám kdy se natáčelo (2004) nemůžu k tomu říct ani půl slova. Hudba skvělá, taky bylo dost úsměvné sledovat jejich účesy nebo styl oblékání, přeci jen teď frčí cosi úplně jiného. Co se týče příběhu jde o nereálné náhody, nepochopitelné reakce ale nic nového v korejském světě, jinak příběh zaujal. Samozřejmě hlavne nepochopitelné byly situace s rádoby kamarády hlavní hrdinky, ale zase vytvářeli taky vtipné části epizod. Rain mi ze začátku něčím připomínal Cohana vlastně netuším proč, ale nějak jsem si na něj zvykla. /SPOILER/ Bylo fajn sledovat jak se začínají mít rádi, obávat se o toho druhého, žárlit.. trošku chyběly nějaké ty romantické gesta, ale na druhou stranu tam bylo romantiky hodně i bez toho. Trošku jsem nechápala proč se rozvedli, když už se dávno měli rádi. Ale svým způsobem bylo pěkné, že začali znovu bez smlouvy. /KONEC spoleiru./ Bylo to roztomilé a vtipné. Seriál po této stránce nepostrádal nic. Jednou kouknu znovu, moc jsem si dvojici oblíbila. Aja Aja Fighting!!

American Horror Story - Kapitola třetí (2016) (epizoda)

Série se ubírá mizernou cestou. Uvidíme co dál, nicméně zatím zájem klesá. Stále nerozumím vyprávějícím, příběh má rychlý spád kdy vás ani medium neupoutá. Upřímně po skončení nemám ani nutkání říct "už aby byl další týden a další díl", protože vás vlastně ani moc nezajímá co bude, nenalákali ...