Zabiják (2003)

Je to ubohý, ale pořád lepší než jeho jiný filmy, kde nejsou vidět souboje v detailech, zde to má pořád ještě aspoň trošku úroveň, hlavně nejlepší scéna-bitka v baru. Proto za tři, je tam v soubojích i něco vidět :-) Jinak to v rámci kinematografie samozřejmě nestojí za rozebírání, jeden z tuctu akčních filmů Seagala, který nepřinese nic jiného a nového než kdykoliv jindy, Seagal je prostě jedna a ta samá postava ve všech svých filmech. Prakticky ničím jiným, než dobře natočenými souboji, už Seagalovy filmy nemůžou nalákat a bohužel je to s jeho novými filmy horší a horší.

Černý úsvit (2005)

Film samotnej je tuctový akční film s tuctovým dějem, kterých je tuny a tuny, Seagalovy filmy se točí furt kolem toho samýho, bývalej agent....a dál už to každý zná. Bylo by to i na tři hvězdičky, ale aby mistr bojových umění prakticky ve filmu nic nepředvedl a bojové scény byly natočeny účelně tak, aby nebyly vidět detaily ,aby se náhodou Seagal nemusel zabývat nějakou složitější bojovou choreografií, nebo se náhodou nezapotil, tak to ať jdou s tímto do prdele. Od čeho tam ten Seagal je??? Lidi chtějí vidět jeho techniku, přehledný chvaty a souboje, ne film, kde Seagal nic nepředvede nebo to za něj milostivě dělá dablér a film těží jen z toho, že se tam objeví jeho osoba v hlavní roli. Není to tím že by na to neměl, ale asi je zatěžko se tím víc zabývat. Každý kritizuje Zabijáka, ale tam je aspoň něco vidět, např schopná bitka v baru. Seagal už na bojové umění zřejmě zanevřel a kdoví zda se tomu ještě vůbec věnuje alespoň rekreačně, podle všeho už je to pro něj minulost, jinak by v těch filmech něco předváděl a pracoval by na choreografii bojových scén. Takový mistr a nepředvede už jedinej detailní chvat. Je prostě poznat, že ho ty filmy ani netankujou a točí to jen pro obživu.

Nebezpečná kořist (2011)

Mám rád svižnou akci u akčních filmů, odsýpající děj a když se to okoření okouzlující stylovou adrenalinovou hudbou k danému ději s výborným prostorovým zvukem, tak je z toho tento trhák, který u mě dosáhl na plných pět hvězdiček. Perfektní akční film. Pokud se vám zdá, že v čase 41 minut a 39 sekund vidíte vlakovou soupravu českých drah (ČD), tak se vám to nezdá, jelikož je to skutečnost ;-) Podobně silným dojmem jako tento film na mě posledně působil i akční nášup 96 hodin, taktéž francouzské produkce............Má smysl si film pustit v multikanálové zvukové stopě? "ANO". Film je v multikanále pro domácí kino velmi dobře prostorově zpracován.

Travis (1996) (TV film)

Furt jsem čekal že dojde k vyvolání fotografií, kde bude chybět vyfocený kluk a ono nic.

Cizinec (2003)

Na odpad to není, ale ani na tři hvězdy to u mě jako standardní akční film nedosáhlo kvůli nekvalitně natočeným akčním scénám. Já chci vidět detailní akci, ne pár zpomalených nastříhaných záběrů, kde je stejně hovno vidět, detailně není vidět žádný Seagalův chvat. Takže to hlavní v jeho filmu je utopený a promrhaný. Seagalovy filmy se pyšnily jeho dokonalou bojovou technikou, dnes je to totálně odbytý, takže pak není divu, že i fanoušci tohoto herce jsou nevrlí při hodnocení. Ale abych dal odpad filmu, na který se jinak dá docela v pohodě dodívat, tak bych musel být zaujatej. A to tu mnoho lidí už z principu k Seagalovi či Van Dammovi je. Odpad dávám sračkám, který jsou fakt utrpení dokoukat. Toto je podřadně natočený film se Seagalem při hodnocení z hlediska natočených bojových scén, ale nezaujatě je to dvojhvězdičkový film, takže pod úroveň standardní běžné akční kvality, z důvodu, které jsem už psal. Stačilo by jen pečlivě točit souboje.

Skrýš (2010)

U tohoto hororu se dá pocítít i strach a mrazení? Že jsem si nevšiml :-) Pro mě byl tento film nezáživný, utahaný a jako horor nudný, nestrašidelný. Zvláštní, že mnoha atmosférickým hororům se tu dostává nízké hodnocení a tato uzívaná slátanina si vede nadprůměrně. Ani nevím, za co dávám dvě hvězdy.

Peklo s princeznou (2009)

Pohádka by to byla určitě pěkná, ale ne s Mádlem, kterej za prvé neumí hrát a co hůře, jeho cool mluva dneších puberťáků je pro pohádku opravdu cesta do pekla. Vždyť to se tam vůbec nehodí, je to klasická pohádka, ne žádná tennager komedie! Mádl tam ze sebe dělá jen vola a je to práce více méně necitlivosti režiséra, když to takto zrežíruje. Takže můžeme čekat, že v další pohádce už se bude říkat i vole, kdo ví.

Za kačku svlíkačku (2009) (pořad) odpad!

Říkal jsem si, mám dát jednu tu hvězdu za svlíknutí ženské v přímém přenosu? Bohužel nedám, jelikož je to zas jen pořad, který nemá jiný účel, než z lidí tahat prachy. Ikdyž furt lepší zaplatit za svlíknutí ženské, než za nesmyslný výklad karet věštci :-)

Volejte věštce (2008) (pořad) odpad!

Odpad jak vyšitej. Není to ani pastva pro oči tento pořad, ba tuplem ne zíráním na nesympatické moderátory-věštce bez charismatu, ale navíc to škodí plazmovým televizorům svojí obrazovou stabilitou, díky níž se stabilní znaky vypálí na plazmový panel. A to zřejmě tvůrce pořadu naprosto vůbec netankuje :-) O stupiditě pořadu nemluvě, jak někdo může cpát prachy do takových chujovin a přitom si naříkat, jak má hluboko do kapsy??? Lidská hloupost a naivita nezná mezí.

Stopy krve (2006)

Zlatý filmový fond to není, ale na to, kolik je dnes nudných volovin s přemrštěným hodnocením, mi 37% u tohoto filmu přijde docela málo, zkouknout se to dá docela bez potíží a občas je to i masakr.