Chuť třešní (1997)

Veľmi, veľmi zvláštny a zaujimavý film. Niečo take som ešte nevidel. Rozhodne by tento film nemali však pozerať ludia čo majú radi vo filme akciu. Ťahá sa to fakt dosť pomaly. A ten prach, ten vám zalezie pod nechty.

Blízko nebe (2005)

Aj keď dávam iba 3, aj ja si myslim, že film je dosť podhodnotený. Film je točený netradičným, svojským štýlom, ktorý drží diváka pri obrazovke (teda ako ktorého). Problém filmu je však práve tom, že jeho snaha o originalitu je tlačená až do príliš veľkého extrému, z čoho vznikajú potom také postavy ako napr. siamske dvojčatá, ktoré mi vo filme dosť prekážali. Z opačnej strany musím spomenúť postavu mága Ernesta, ktorá je pre mňa osobne nezabudnuteľná.

Proces (2000)

Veľmi dobrá psychologická dráma s perfektnou gradáciou deja a záverom, ktorý vyvolá v človeku divné, sklučujúce pocity . Áno, spracovanie je síce amatérske ale nejak mi to pri tomto filme neprekážalo. Niektorí kritizujú že im prekážalo správanie jednotlivých aktérov "niga a brada a rep a hiphop a kamo a braček a biely hnoj", no ja si myslím, že to je skrátka realita.

Mimo zákon (1986)

Jim Jarmusch je jeden z mojich najoblubenejších režisérov a toto je práve moj najoblúbenejší snímok od neho. Ja osobne by som na tomto filme nemenil ani minutu.

Strašák (1973)

Film začína pozvoľna, vtipným spôsobom sú vykresľované charaktery dvoch hlavný postáv, dvoch "smutných klaunov", ktorých tulácke cesty sa jedného dňa náhodou pretnú. Nezabudnuteľná je napr. scéna ich prvých spoločných raňajok, kedy sa z nich stávajú obchodní partneri alebo keď spolu "kupujú" kabelku. Príbeh pomaly plynie, divák sa postupne naladí na vlnu tohto vlečúceho sa, zábavného príbehu a v tom nastáva zlom, ktorý dá jasne najavo, že toto nie je žiadna zábava (aj keď je), ale mrchavá tragikomédia, ktorá nakoniec vyústi do zdrvujúceho záveru. Najlepšie na tom celom je, že svoju genialitu sa film nesnaží predávať, nesnaží sa byť veľkým filmom. VĎAKA tomu sa film nestal, napriek hviezdnemu hereckému obsadeniu, hitom, dodnes je širšej (aj tej nie veľmi širokej) diváckej obci neznámy a navždy aj bude.