Co se vlastně stalo (2008)

Asi chápem čo chceli tvorcovia týmto snímkom povedať, no podľa mňa sa im to veľmi nepodarilo. Skutočne neviem za čo by som mal dať tomuto filmu väčšie hodnotenie. Za De Nira? A prečo? Čo ukázal, resp. čo mohol ukázať? Asi toľko, koľko aj v ostatných svojich súčasných filmoch.

Jednej správně (1989)

Úžasný film, ktorý hovorí o rasizme skutočne bez servítky. Nesnaží sa niekoho súdiť, nepresadzuje názor. Skôr vrhá do deja jednotlivé postavy, jednotlivé charaktery, ktorým dáva priestor vypluť zo seba naozaj všetko, a s ktorými sa jednotlivý diváci podľa svojej nátury stotožňujú. Film môže byť preto dobrý rovnako pre černocha ako pre bieleho, ktorí majú na vec odlišný názor. Originálny štýl.

Zvony pre bosých (1965)

Videl som veľa názorov, ktorý rozprávali o tomto filme v spojitosti s klišé. A takisto som videl mnoho, mnoho filmov, ktoré boli robené podľa klišé, a ktoré mne osobne vadí pri filme snáď zo všetkého najviac. Dokážem pochopiť, že divákovi sa film nemusí páčiť, či už je to kvôli jeho tempu, príliš veľkej voľnosti hercov a dokonca je mi jasné, že niekto nemusí ani uveriť príbehu, ale označenie klišé, si tento film určite nezaslúži. Pre mňa osobne jeden z najlepších slovenských filmov s brilantným Rajniakom, brilantnou kamerou, dobrými dialógmi i dejom, ktorý má ľuďom čo povedať. Jediné čo sa mi nepáčilo bola hudba, ale šlak to traf.

Loupež po italsku (2003)

Niektoré filmy sa robia podľa šablóny, áno to je pravda. Tento? To je snáď samotná šablóna.

Píseň lásky samotářky (2004)

Celý film sa nesie na vlne priemernosti, aby sa v posledných minútach strhol v totálny gýč.

Bowling for Columbine (2002)

Že film mal v pôvodnej verzii 6 hodín? A mne na ňom vadila práve jeho dĺžka. Celý film vystihla tá kratučká animovaná pasaž, opisujúca históriu Ameriky. To ako funguje v Amerike systém predaja zbraní a munície som síce vážne netušil a je to zarážajúce ale tváriť sa teraz ako som s pomocou pána Moora objavil pravú tvár USA?

Stalker (1979)

Najťažší film aký som kedy videl. Po vizuálnej stránke neprekonateľný.

Zelig (1983)

"Když se Dr. Henry Mayerson bezelstně zmiňuje o počasí, jaký je dnes ale hezký den, Zelig říká Dr. Mayersonovi, že s tím nesouhlasí, že je hezký den. Dr. Mayerson je zaražen silou Zeligova odsouzení."..............skutočne veľmi originálne dielo!!!

Modrý samet (1986)

Po prvej polovici filmu, ktorá je tak neprekonateľne strhujúca, som pomaly začínal tušiť, že takéto tempo si film určite nemôže udržať až do konca. Moje tušenie sa naplnilo, v niektorých fázach dokonca viac ako som čakal. Viem si predstaviť, že po ďalšom pozretí by som išiel s hodnotením ešte nižšie. Ale kvôli piesni Blue Velvet možno tak ešte niekedy naozaj aj správím.