Doktorka Quinnová (1993) (seriál)

Místo šatů měla nosit hábit jeptišek a ještě jí měli nasadit svatozář. Tahle viktoriánská morálka se do seriálu opravdu nehodí. Já bych sice byl (vzhledem k mému postoji k reality-show a dalším pitomostem) ten poslední, kdo by si stěžoval na nedostatek konfliktů, záporných vlastností a duševních poruch, ale jak je vidět - ani bezchybná světice, která má vždycky pravdu, není tím nejlepším řešením. Učitelka uhodila dítě? Jak otřesné - néééé že bych chtěla donášet nebo ji otevřeně konfrontovat, protože to já nedělám, já jsem slušná, ale tohle si nesmí dovolit. Pojďme ji alespoň zbičovat. Nebo to alespoň (s úsměvem a otevřeným laskavým srdcem) všude rozkecám a dotáhnu ji před městskou radu. Tam už ze zvyku budu jediná v opozici, ale to nevadí, protože filmaři mi pomohou a ukážou, že dítě se nesmí bít! Už ta absurdita samotné myšlenky epizody, která splácá násilí na dětech i výchovnou facku dohromady, ale zato vyjádří jasné a naprosto chybné poselství o výchově dětí, je k pláči. Když k tomu, ale ještě přimíchají matku Terezu, výsledek začne připomínat trapnou grotesku.

Hardcore Henry (2015)

Moskevský parkour a Resident FPS/POV - ve výsledku sice velmi jednoduché, trošku hloupé, ale dosti zábavné.

Eurovision Song Contest 2016 (2016) (pořad) odpad!

Chcete vyhrát? Reprezentujte správnou menšinu a politický postoj. Soutěž je tak apolitická, že není problém aby Ukrajinka zpívala o Krymu a aby Ukrajina vyhrožovala tím, že odstoupí pokud vyhraje Rusko. Rusko skutečně vyhrálo - u diváků. Každopádně celkově vyhrát nemohlo - a tak nevyhrálo! Případ uzavřen - stejně jako další ročník této laciné sra*ky.

Superchlapi (2016) (pořad) odpad!

Někdo tu zmínil "Zpátky na vrchol", já bych šel ještě o pár let zpátky k "Peklu s Landou" - obojí je ale lepší. Přesto všechny spojuje ta zbytečná dementní výlevně-emocionální stránka. Asi se do světa současných soutěžních pořadů nehodím. Místo sportovních (kuchařských, pěveckých a dalších) výkonů je to jen přehlídka demence, arogance a egoismu. Abych byl objektivní, musím uznat, že ty drobné sportovní vsuvky nejsou špatné. Postřehy trenéra/fyzioterapeutky/výživové poradkyně(nebo co to bylo) mají i nějakou hodnotu, ale vše to sráží hluboko pod jednu hvězdu ta kvanta keců, pomluv a hodnotných komentářů partnerek (zvláště jedné).

Zásah z pekla (1994) odpad!

Pro někoho to může být "klasika" nebo "kult". Zajisté - každá blbost si najde své uctívače a kult se dá udělat z čehokoliv. Co ale u Čakýho zbude, když si odmyslíme ty kulty? Zbude jen úžas nad tím, jak hluboko mohou filmaři klesnout a co všechno někteří diváci skousnou. Děj ubohý, dialogy stupidní, závěr směšný a souboje komické.

Cesta do hlubin země Prométhea (2010) (TV film) odpad!

Má-li někdo touhu hledat přeci jen klady tohoto filmu, nechť si ušetří pár desítek minut času a koukne se do galerie. To je snad jediná světlejší stránka téhle totální blbosti - neokoukaná holka s výstřihem. Není to moc, ale v téhle ukázce emerických představ o legendách a dalším pokusu o prznění nějakých bájí, skutečně nic lepšího není. Hned po prologu přijde scéna s dojením krávy - samo o sobě dost unikátní pojetí hrdinových počátků, a když se to zkombinuje s dialogy z pornofilmu, pak to má teprve grády.. Takový je celý film - nesmyslný, ubohý, hloupý, nudný. Ale kdyby přesto někdo chtěl znát příběh, rád mu ušetřím nervy a čas... Za časů temných a dávných žil byl jeden král, řečený 'Ukrutný', nebo také 'Magor vyšinutý'. Ten zotročil národ Siciliánů. Tento hrdý národ povstal a potom zase poklesl. Krutý král mu za to uložil trest - deset let budete chodit ... fakt! Jenže onehdáž se také zrodilož dávné proroctví o bojovníkovi s fosforeskujícíma očima a světelným mečem, který má šanci svrhnout krále Magora. Ten i po staletích, kdy utlačoval Siciliány, po 23-leté válce a po pár letech Siciliánských procházek, vypadá vcelku dobře. Ale zpět k hrdinovi. Maximus Amélie Decimus je zde, aby přeťal roky krutovlády a jeho cesta osudu jej zavede přímo k Heliyodovi, kterýžto feťák budiž od nynějška jeho stalkerem zván. A vskutku - sledování (nejlépe pod odborným dohledem alchymistů-psychologů) ten blbec potřebuje jako sůl, protože zanedlouho vyhrožuje nějakému borci pomalou, bolestivou a nesmírně krutou smrtí, která spočívá v "uražení hlavy jedinou rychlou ranou". Přidá ještě několik hrozeb, ale osud mu nepřál a protivník nudou a studem nad jím projevenou patetickou hloupostí nezemřel. Zato dal mladíkovi na prdel, neboť se neměl srát do Rorschacha. Navíc se po princových (střídavě totiž trvá na tom, že je princ a dědic trůnu a jindy jen obyčejný prostý zemědělec) stopách vydal obávaný bojovník Vajíčko a pátrá po něm s takovou úporností, že si i kalhoty nestihl obléci. A aby Amélie neměl o dívčí společnost nouzi, touží se s ním setkat princezna Kozaria a několik dalších amazonek v přiléhavých úsporných kožených doplňcích. Tím je skupina zhruba kompletní. Na cestě se samozřejmě setkají s rozličnými lidmi. Třeba se dvěma ženami, které v duchu americké kultury filosofují o tom, že pravda je to, čemu člověk naivně věří nebo s babiznou, která zažije orgazmus pokaždé, když někomu podá ruku. Krále mezitím napadají samé skvostné nápady - zabije dva své rádce, kteří ho varovali a nejspíše věděli o proroctví víc než kdo jiný a dostane skvostný nápad postavit dětskou armádu (to mysleli tvůrci vážně?!), pak armádu rozzuřených matek (to je alespoň zábavné) a legendy praví, že snad i batolata a důchodci měli své místo v řadách armády. Konec nebudu prozrazovat - ne snad proto, že bych uznával nějaké spoilery, ale proto, že to za to ani nestojí. Zato malá ukázka mluvící za vše - blonďatá mrcha je přistižena, jak chce přefiknout mladíka. Pošle všechny do pr*** a odchází. Naneštěstí jí není osud milostiv a ona zakopne - ne však obyčejně, plácne sebou tak, že riskuje dehydrataci a musí vyčkat příchozí nepřátelské armády, která by ji zvedla a napojila. Má to ale štěstí ta holka - kolemjdoucí velitel má (ne při ruce, ale přímo v ruce) džbán vody. Ale zadarmo to nebude - musí prozradit plány svých bývalých přátel. Tak také udělá - a to tak důkladně, že prozradí i to, co probírali už dávno po jejím odchodu (zatímco se válela někde na zemi).

Útěk (2009)

Jsem tak bohatá, krásná, sjetá, všichni jsou zlí. Útěk aneb jak mne zbouchli, jak mne nutili k potratu a jak jsem jsem své dítě bránila chlastáním piva, pařbou i dalšími prostředky. Výblitek ze života smažky.

Intim Night (2012) (pořad)

Po dvou a půl dílech ... aby se to dalo nazývat mírně zodpovědným hodnocením a ne střelbou od boku. Skript je jasný - do každého dílu je zapotřebí nacpat nadrženou xxl moderátorku (že by inspirace na Frekvenci 1?), reklamu na erotický pomůcky a samozřejmě nesmí chybět komentáře a postřehy největších buqic z barů v Prahe. Zbytek času se vyplní moudry botoxové divnoholky mgr.,2000/hod.,sc. (nejde o kousek kandidátky věd, ale o pomocnici "sex-coach", která vám ho přidrží, když nevíte kam s ním). Ve výsledku - divný pořad s minimem informací.

Pád Bílého domu (2013) odpad!

Totální sračka. Tahle hnusná Ruská, Čínská a Korejská propaganda musí skončit!! Takhle zneužívat film k propagaci vlastních vojenských úmyslů a dělat ze sebe spasitele světa, to je Moskvě a Pekingu podobný..! Ježiš, já si spletl zemi původu ... vše je oukej, a trocha patriotismu nikomu neublíží. Maximálně si průměrně debilní divák zapamatuje, že mocenské vakuum, které by vzniklo odchodem USA z Asie (a jistě nejen odtamtud) by způsobilo přinejmenším zánik naší planety. No ale popravdě ... u těch proslovů se rovnají mozkové závity a snášet je může snad jen masochista nebo debil. One man army v tomhle stylu už zcela zabral Čak Norys, takže pro tenhle pokus už zbývá jen soucit. Samozřejmě že nejmocnější pyčus světa to dá a i když má plnou hubu hrdinských keců, jeho role spočívala pouze v trvalém znečisťování jeho USAss. Vrcholem je obstarožní (=seschlá) ministryně blbých keců a heroických projevů. Její přísaha vlajce v momentě, kdy už největší tajemství vyzradila a nikoho to nezajímá, mi rvalo srdce. V té chvíli bych asi volil stejně - a ukončil její utrpení. To moje skončilo až po hodině a půl, aby mne nějaký fanda nenařkl z toho, že film hodnotím aniž bych ho přetrpěl celý.

Profesionálové (1977) (seriál)

Ne, nepokakám se z toho, že jsou tam Bodý s Dojlem a že to z nějakého důvodu dostalo nálepku klasiky. To samé by se dalo pomalu připlácnout na Simíra, ale ve výsledku je to stejná ubohá tupá přeakčněná záležitost. Hlavně žvýkat jako tur, poskakovat kolem rohů a s afročírem drsně rozdávat rány a moudra. Někomu to stačí...