Elitní kurýrní služba (2011) (TV film)

Pozor! Kurýr není kurýrem! Už jsem se skoro těšil na Stathama (jelikož v programu zákeřně lákali kratším názvem) a namísto toho přišel typický německý výblitek s trochou německé romantiky, německé akce, ubohým dějem a směšným zakončením.

Babovřesky 3 (2015) odpad!

Co jako to jako má jako znamenat jako? Vtip nula nic, už jen křeč. Záhadou zůstává, jak se mohli jistí lidé k tomuhle propůjčit. To si řekli - schválně si nepřečtu scénář, protože už dva předchozí díly zaručovaly kvalitu a navíc se neodbytně toužím ztrapnit?

Kritická situace (2007) (seriál)

"Vzpoura Talibánců" - někdy mlčeti zlato. Komentář je zbytečný a vcelku mdlý. Jde o obvyklé plky o boji proti terorismu a bojí se jakkoli kriticky zhodnotit situaci. Za vše mluví závěrečný souhrn: "podle Červeného kříže tam zemřel neznámý počet lidí". K čemu to? Ale přeci jen se tam dá najít pár zajímavých záběrů a obzvláště ten německý? novinář to podává velmi dobře. Smůla je, že člověk si musí dohledávat i jiné zdroje, aby se dozvěděl všechny okolnosti a širší souvislosti této události. Je tam třeba jen naznačeno, jakým způsobem o tom informovala média. Přitom ta jedna věta ukazuje přesný styl předkládání informací v takovýchto choulostivých tématech. 'Média sdělila, že vojáci zabili Talibance, kteří se vzbouřili' - to je vcelku strohá věta. Je už na divákovi, aby si dohledal, jakým způsobem byl západní svět informován a co na tom bylo pravdy. Kupříkladu to, že byl USA a Velkou Británií zamítnut požadavek Amnesty international na vyšetřování, nebylo ani zmíněno. Přesto je tento dokument daleko lepším zdrojem informací než běžné zprávy. Z těch se jen těžko dozvíte, že se vězni vzbouřili poté, co tam dorazili magoři ze CIA a začali s výslechem. Také se jen těžko dočíst, že mnoho "přemožených Talibanců", kteří padli za oběť americkým spojencům a americkým náletům mělo svázané ruce za zády. Také to, že Američané v jejich typickém stylu boje zabili mnoho spojenců, zranili vlastní lidi, zničili spojenecký tank a přitom nedokázali jedinkrát zasáhnout požadovaný cíl, se člověk z hlavních zpráv nedozví. Proto i toto zatím řadím k těm lepším dokumentům, kterým k dokonalosti chybí jen o trochu větší kritičnost.

Kolem světa po obratníku Raka (2010) (seriál)

Dokument s vaší denní dávkou emocí. BBC těžko uvěřit nestrannost a zbytečně od dokumentu o zemi zabíhá do velmi prapodivného odbojářského magazínu. O autenticitě záběrů se pak divák může jen dohadovat. A při stavu dnešních médií lze o pravdivosti dosti úspěšně pochybovat. Záběry rozmazaných obličejů za noci, kdy se za svitu luny reportéři dostanou do totálního obklíčení, při kterém jim na záda takřka dýchají "po zuby ozbrojení" vojáci, z nichž ale neuvidíme ani fň. Pokud si tedy odmyslíme zdramatizování celé situace, vyjde nám z toho pohled na věc z jedné strany.

Bylo, nebylo (2011) (seriál) odpad!

Naprostá kktina. Zlá královna kouzlem drží a škrtí trpaslíka Šoustala. Sněhurva křičí aby toho nechala, to ale nestačí, proto zasáhne i gay prcin Krasoň - tvrdě a hlavně nebojácně se zlu postaví tím, že Sněhurvě řekne: "máš na to". Sněhurva už tedy ví, že na to má a proto konečně může královnu škrábnout po ksichtu. Celá dramatická scéna končí tím, že si holky slíbí opětovné setkání na bojišti. Vše je doprovázeno efekty, za které by se nemuselo stydět ani ASDF movie studio. .. Vážně se někomu tahle pitchovina s debilními dialogy, hnusnými efekty, mizernými hereckými výkony, která przní známé postavy, líbí?

Svůdná oběť (2000) odpad!

Neuvěřitelně laciný film. Největší hodnotu měly asi ty poskakující silikony, ale ani tahle stránka filmu nikam nevede a veškerá erotika spočívá v občasném vynuceném odhalení hrudníku. Napětí prakticky neexistuje, akce patří k tomu nejhoršímu ze světa filmu - když se v souboji na život a na smrt dva teplouši spíše osahávají než bojují, je něco špatně, hodně špatně!

Zyma v ogni (2015) odpad!

Kde je výpověď toho odstřelovače, který se BBC přiznal, že střílel na obě strany? Kde jsou ty další výpovědi ohledně podobných provokací, které měly přinutit vládu zasáhnout, aby se spor řádně rozdmýchal? Kde jsou ty bandy fašistů pochodujících zemí a vraždících ty, kteří nebyli stejného smýšlení? Kde jsou ti zahraniční vůdci ozbrojených tlup (jako například ten bývalý izraelský voják)? Až se to bude jmenovat "Reklama na Majdan aneb jednostranný pohled na převrat, ignorující vše co se nám nehodí", možná zvážím vyšší hodnocení alespoň za upřímnost v názvu, když už v celém snímku chybí. A ano - jsem zastánce těch ukrutných separatistických teroristických proruských bestií...

Nazí a vystrašení (2013) (pořad) odpad!

Typický americký reality-odpad. To jediné, co to mohlo nabídnout, vycenzurovali. Zbytek nestojí ani za delší komentář.

Osm hrozných (2015)

Western? Spíš filosofický výtah a hlavně diskusní kroužek, protože množstvím keců se tomu může vyrovnat jen Miroslav D. Kraďousek (jeho druhé jméno je Debil, kdyby někomu náhodou bleskl hlavou Donutil) a jeho parta nicneříkajících obtloustlých notoriků kecajících o ničem. Ani tady se moc převratných myšlenek nezrodilo a sáhodlouhé mono- dia- a další logy k smrti unavují. Jsem možná příliš přízemní, ale ve westernu přece jen čekám přestřelku dřív, než po hodinách keců. Zkrátka, někdo se namlsal Djanga a děj vyměnil za dialogy.

Tři bratři (2014)

Opět důkaz toho, že to lepší už tu bylo. I když si nesmírně vážím tvorby Svěráka a Uhlíře, bojím se, že někdo zase chtěl něco vylepšit. Proč tam sr*t ty moderní svinstva a nový styl - vizuální stránka, hudba, výrazy, zpěv. Nic z toho už nepřipomíná tu klasickou pohádku. A člověka pak praští do očí i to, co by jinak snadno prominul - kupříkladu ty štěpné verše o tom, jak princezna spí spánkem lepkavým apod. A rozuzlení? Tak dlouho budeme mlátit do křoví až tu princeznu získáme. Nějaká láska, odvaha, statečnost, složitější zápletka? Ne - jen si opakovat, že meč patří do pochvy a ne do koryta a rubat na předek. Viděl jsem "Jak se budí princezny", a rád si to zopakuji, ale tohle? Nevidím důvod, proč si pouštět moderní operu/pohádku, která již natočeným dílům nesahá po kotníky. Opět rada zní - nesnažte se vylepšovat dokonalé. Árie vlka/Karkulky opravdu za srdce nechytí. Dá se to pustit na Hodině zpěvu, ale smysluplný a zajímavý příběh z toho vytvořit nejde. Mimochodem melodie ze zmíněného filmu byla krásná, tady nebyla téměř žádná - možná si skladatelé připomněli Cimrmanův styl "Šel nádražák na mlíčí" o dvou tónech. Jsem holub holub, připravím vlka o lup o lup... chjo. A rozuzlení Karkulky, která oproti veškeré logice vylezle z břicha v nažehleném pláštíku, to byla hotová tragédie - zatímco bába leze po střeše a mladík jen čumí, jak jí ta tesařina jde, domlouvá si mladý pedofil rande s desetiletou.