Dannyho parťáci (2001)

Zábavný heist movie, který sice nutně nepotrhá bránici, ale boduje classy obsazením, svižnou režií a relativně chytrým scénářem. Clooney s Pittem v jednom záběru nemůžou zklamat. Velká spokojenost.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Poselství tohohle filmu je hroznej blábol, ale přesto je to tak nehorázná prdel, že mě bude bolet bránice ještě zítra. Steve Carell mi poprvé přišel upřímně vtipný a Ryan Gosling mi nerval žíly. Navíc Emma Stone si svou roli užila. I když tu počáteční rezervovanost jí těžko sežerete. Příjemná komedie vhodná – ne-li výhradně – pro pány.

Vyjednavač (1998)

Nevyzpytatelný thriller s policejním vyjednavačem, který hraje vabank, aby se očistil od křivého obvinění. Přestože oba už podali více strhující výkony, vidět proti sobě stát Kevina Spaceyho a Samuela L. Jacksona je zážitek. O to větší, že scénář je skoro bez chyby a film dokáže strhnout takovým způsobem, že nevíte, kam se ty bezmála dvě a půl hodiny poděly.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Tříhodinový protiválečný epos, do kterého nějakým způsobem zabloudil Clint Eastwood. Je to monumentální, krásné, skvělé... ale trpí to stejným syndromem jako Tarantinův Django: perfektní filmařina, ale scénář na půl hodiny. Sergio Leone měl zjevně k dispozici víc prostředků než při natáčení Pro hrst dolarů a Pro pár dolarů navíc, ale pokud čekáte stejně úderný western s nekončící akcí, smůla. Tady je přestřelek minimum, ubylo hlášek a ubylo humoru. Pořád je to výtečná věc, ale její kvality leží někde jinde. A nebudu dělat, že přízemnější přístup předchozích dílů mi nesedl víc. Zvlášť, když tu ani Morricone nedostal tolik prostoru.

The Legend of Barney Thomson (2015)

Černá komedie ve stylu Jedna ruka netleská, se spoustou mrtvol rozsekaných na roztodivné kousky a spoustou skotského nářečí. Režijně nijak špatné, ačkoliv to místy připomíná spíš divadelní hru. Obsazení hodně fajn a stejně tak humor – když funguje, což je tedy spíš v první polovině. Blíž konci už začíná být scénář zbytečně vyhrocený a finále je příliš absurdní i na úmyslně absurdní charaktery. Celkově vzato ale příjemná podívaná, s jako vždy výborným Carlylem a netradiční Emmou Thompson.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Nejlepší videoherní a komiksový film. Michael Cera vs. Chris Evans nebo Brandon Routh, to prostě chcete. Edgar Wright komedii umí, nebojí se vysoce stylizovat a nebojí se experimentů, a za to ho respektuji. Mary Elizabeth Winstead bude vždycky moje crush a tenhle bláznivý, ale hřejivý snímek s nepřekonatelným soundtrackem jedním z nejlepších, jaké jsem viděl.

Expanze (2015) (seriál)

Kurvafix, naprosto chápu, že na IMDB to má 8,3. Čistá space opera, pro jejíž vznik se Syfy muselo zatraceně plácnout přes kapsu, protože takhle skvěle natočený a napsaný seriál nemělo ani v době největší slávy. Tři linie z úvodních dílů se rozšiřují a zamotávají, přibývají postavy a přibývá akce. Čtvrtý díl zatím absolutní top, u kterého mi opakovaně a doslova klesala čelist. A všechny ty precizní vesmírné lodě – krása. Nikdy bych nevěřil, že ve mně jako milovníkovi formule hi-tech-low life něco zvládne probudit lásku ke klasické sci-fi. A taky bych nevěřil, že uvidím skvělou série, kde je hybatelem děje dialog. The Expanse dokázala oboje. Jenom je škoda, že po čtvrtém dílu už nepřijde nic lepšího.

The To Do List (2013)

Nic, co by vás zvedlo ze židle, ale taky nic echt špatného. Film napůl cesty mezi trapností Holky to chtěj taky a pohodovostí Prciček. Nejvtipnější jsou tu Clark Gregg a Christopher Mintz-Plasse, i když ten má jenom drobnou roli. Aubrey Plaza má lepší věci – především ty, kde hraje sebe. Třeba Vlastní zbraň podmínkou.

Boty mrtvého muže (2004)

Syrový revenge movie s parádním zvratem a mrzkým vyvrcholením. Paddyho Considina mám rád, ale i když předvádí výborný výkon, do téhle role se moc nehodil. Shane Meadows je asi jediný člověk, co dokáže natočit tři záporáky při dohadování o špinavém nádobí tak, že stále budí respekt. Má to zvláštní styl a zvláštní výběr hudby a je to zvláštně poutavé. Jenom škoda závěru, co úplně nevyzní.

Pro pár dolarů navíc (1965)

Bigger, badder, better. No, badder možná ne, ale rozhodně je to velkolepější a výpravnější, s jistější režií a ještě víc nářezovou hudbou. Pro hrst dolarů má lepší scénář, ale zdejší plytkost filmu ani přes nataženou délku neubrala na zábavnosti. Clint Eastwood tentokrát řádí ve společnosti Leea Van Cleefa, skoro každá přestřelka má formu duelu a závěr je opravdu monumentální. Adiós, amigo, uvidíme se u dalšího dílu.