Kráska v růžovém (1986)

Uz v Ceskoslovensku boli 80. roky symbolom upadku a sialenych radov na spotrebny tovar, v USA boli 80s tiez sialene, glam rockova kultura, ... romantika on + ona sa deje uz 5000 rokov, to ze je film zasadeny do 80. rokov z neho nic vynimocne nerobi ...... sivy sedivy priemer 46 %

Criminal Court (1946)

jedine co som z toho pochopil bolo to, ze sa riesi korupcia  v akomsi americkom meste, vrazda tam bola a potom este spusta pravnickych vatovo planych plkov. 40 %

A Game of Death (1945)

Povodny film z roku 1932 som este nevidel, a tento rymejk jo. Strucne - pribeh je blby ze to az boli, sa im cudujem ze sa nespojili  a nesli proti nemu vsetci   20 %

George Wallace (1997) (TV film)

Nudny pribeh z USA, film sleduje liniu akehosi  guvernera Alabamy  a zacian to roku 1950, hm, ten guverner mal pekne tvrde rasisticke postoje, dnes by uz bol velky poprask keby sa niekto taky nasiel. Jo situacia v USA smerom dovnutra je matuca a hybridna, a to je mierne napisane  57 %

Rok zbraní (1991)

Na temu Brigade Rosse v Italii 70. rokov je tot len cira rutina. Reziser John Frankenheimer /Birdman of alcatraz, Grand Prix 1966, French Connection 2/ je tuna len za cireho rutinera, mnoho scen mi pripadalo tak, akokeby to nebavilo nielen rezisera, ale ani hercov. Andrew McCarthy bol v 80s clenom tzv Brat pack, kam sa radili Emilio Estevez, alebo Rob Lowe.  Konkretne Mccarthy zacinal ako mlady chlapec., ktory tazil zo svojho roztomileho teenagerskeho vzhladu v Schumacherovom filme St. Elmo´s Fire 1985, a 80. roky patria medzi jeho najvyraznejsie obdobie. Teenagerske casy vsak usli, a na zaciatku 90. rokov uz nemal co ponuknut svetu a ani divakom. V druhej polke 80. rokov uz jeho kariera slam smer prdel, a v 90s vyhasol. Toho je krasnym dokazom aj tento film. Briagde Rosse je sice kvalitna tema, aj taliansky premier  Aldo Moro, bol premierom 2x - 1963 - 68 a 1974 - 76 sa spomina, no netreba zabudat na to, ze kvalitna tema este neznamena vzdy kvalitny  film 46 %

99 and 44/100% Dead (1974)

Tuctova gansgsterka, akych sa natocili 100 -ky a este aj stovky natocia, pre mna tak na urovni tej srajdy Gangster Squad  od Fleischera 25 %

The Iceman Cometh (1973)

Nudolalie na n-tu, Frankenheimer /Birdman of Alcatrazm Gypsy Moths/je tu v roli uspavaca hadov, to film sa nikam neponahla, akcne sceny netreba, len sa budem zhovarat ... staci jedna miestnost, a zname drzky ako Robert Ryan, Cliftomn James, Jiri Voskovec. Velka spokojnost  7 4%

Jezdci (1971)

Jo, jo Afganistan su moslimi a patria Prorokovi Mohamedovi. Hm, ten sport mal daco do seba, no zivot afaganskeho ludu je Cesku a Slovensku hodne vzdialeny, predsa len nasa ceskoslovenska porovnavacia baza je Europa, ne Afganistan  66 %

Držím se v řadě (1970)

Nudny studenovojnovy priemer na temu Kentucky, serif,  nelegalne palenie whisky  a kadejake trestnopravne dosledky. Po skonceni projekcie som bol rad, ze to pravom zapadlo, dnes ide o zabudnuty sivy sedivy priemer, nic viac, neohuri ani US vidlakovo kdesi v state Kentucky. Reziser asi nechcel riesit aktualnu Studenu Vojnu   : 48 %

The Extraordinary Seaman (1969)

Tentokrat dokonca vojnova komedia ... jedine, preco ma zmysel film pozerat bolo to, ze sa tam mihli Churchill, Roosevelt, Stalin, Hytler a  Mussolini. 55 %