Hvězdná brána (1994)

První Emmerichův velký film působí nápaditě ale i nedotaženě zároveň. Na jeho poměry je to ale vyvážená směs bez větších úletů a slušná sci-fi podívaná. 3,5*

Hannibal (2001)

Deset let byla dostatečně dlouhá doba na to aby se Jehňáťka stala kultovní záležitostí a je dobře, že při natočení jejich pokračování se do režisérského křesla posadil právě zkušený mazák Scott. Ten uchopil Hannibal tak, že se jedná o formou i obsahem velmi odlišný film což podle mě byla rozhodně ta správná cesta (nač mačkat střeva z jedničky za každou cenu). Doktorova role, stejně jako italské prostředí i celková stylizace tu určitě nevyzněla do prázdna, je tu spousta skvělých úseků a ani závěrečná "večeře" na mě nepůsobila více zvrhhlým než zručně zpracovaným dojmem. Celkově tak mám pocit, že nebýt film pokračováním slavného Mlčení, nebyl by většinou kritiků asi tolik pranýřován.

Dobré ráno, Vietname (1987)

Mám rád, když se vážnější téma dokáže podat s úsměvem a nadhledem a tohle je přesně ten případ. Skvělý Williams v konfrontaci se svými přímými nadřízenými.

Město nemrtvých (2013)

Slušná oddychová zombie mlátička, které hodně dává starý dobrý Dolph.

Zásilka (2013)

Jednoduché a čisté zpracování krásného nápadu.

Bitevní loď (2012)

Uf, kdyby se aspoň Berg vykašlal na tu kýčovitou univerzální hnědou omáčku, která se rozprotírala kolem akce s emzáky. Na bitevní lodi je vidět obrovské množství peněz a snaha o pompéznost nicméně to jak je natočena z ní dělá béčkovou výplachovou akčňárnu.

Baraka - Odysea země (1992)

Úchvatný průrež lidskou pestrostí vyobrazený v krásném ale i drsně laděném odlesku. Dlouhé záběry do lidské tváře, zrychlené scény světových městských tepen, rituály, záběry krajin. Krystalicky čistá instantní dávka rozmanitosti naší planety doprovázená poklidnout meditační hudbou bez jediného slova.

Velký Gatsby (2013)

Nejzáživnějším z celého filmu je celkem paradoxně ten teatrální barevný vstup s osobitým vizuálním pojetím ale zbytek je naopak tak neosobní a prázdný že poměrně rychle omrzí. Jak je navíc možné, že z čtveřice hlavních postav je právě Gatsby tou nejméně zajímavou až snad místy zbytečnou? Vždyť jediná trochu výrazná a dobře uchopená postava je knírač Buchan a ani Daisy kromě pár scén nestojí za nic. Tohle je trestuhodné plýtvání předlohou i svkělými herci (nejmenší využití DiCapria co jsem kdy viděl-tady měl zářit), pochvalu si tu tedy zaslouží alespoň vizuální stylizace a hudba ale to je na mé očekávání trochu málo. 2,5*

Očista (2013)

Takové plýtvání originálním námětěm i mými oblíbenými herci (Heady a Hawke). DeMonaco tohle vůbec nezvládl a z filmu udělal předvídatelnout frašku s absurdním závěrem. (Kino Benešov - 18.8.2013)