Světla velkoměsta (1931)

Chaplin není úplně můj šálek čaje a u jeho delších filmů se tak spíše nudím než bavím. A i tohle byl ten případ. Jeho filmy jsou místy z mého pohledu podivně milé (scéna s květinami) a více než humorně na mě působí tak nějak zvláštně melancholicky, že jsem z nich spíše vyčerpán. Je to klasika, ale pro mě celkem těžko stravitelná.

Někdo to rád horké (1959)

Opravdový klenot mezi romantickými komediemi. Billy Wilder je génius, Curtis a hlavně Lemmon byli naprosto dokonalí a sladká Marilyn byla pomyslnou třešničkou na dortu. Není to zkrátka ten film, kdy se smějete od ucha k uchu, ale pocit, kdy vás film hřeje kdesi uvnitř a vy se po celou dobu jen tak uhranutě pousmíváte. I like it hot!

Ben Hur (1907)

Rozhodně nečekejte nějakou instantní náhražku, některé z mladších verzí. Tenhle "film" je spíše zpstřením pro ty, kteří viděli toho "pravého" Ben Hura z roku 1959 potažmo z roku 1925. Oceňuji ale, že co jsem měl možnost zahlédnout, tvůrci vytvořili poměrně slušné kulisy a také ono známé čtyřspřeží.

Vraždy v Midsomeru (1997) (seriál)

Tenhle krimi seriál mě moc nebere. Přijde mi nudný, bez špetky náboje a něčeho, co by mě přimělo se k němu vracet.

Film o filmu: PIKO (2010) (TV film)

Slušně vyobrazený důvod stvoření a poslání tohoto filmu.

Johnny Cash - Behind Prison Walls (1977) (koncert)

Myslel sem si, že to bude velká sólo jízda Cashe ale on to byl spíš takový širší kulturní večer s jeho převahou. Místa tu ale dostal pochopitelně nejvíc ze všech interpertů a jasně tak celý koncert táhl, nečekejte ale, že to ve skutečnosti vypadalo tak, jak je to vyobrazeno ve filmu "Walk the Line".

Sandra: The Complette History (2003) (koncert)

Nedávno jsem si pustil "In The Heat of the Night" a ta písnička mě dostala natolik, že jsem rovnou zamířil k celé Sandřině diskografii. Tahle osmdesátková princezna mě hudebně oslovila opravdu hodně silně, její nevinnost a sametová čistota, která je vidět v klipech ve spojení s jejím jedinečným hlasem a dokonalou hudební stránkou vytváří něco ojedinělého. Letos (2010) se cyhstá do ČR ale mám pocit, že bych byl asi trochu zklamán, přeci jen některé prvky už asi trochu vyčpěly...

Živí mrtví (2010) (seriál)

Zombies filmy mě berou a tak sem tuhle nabídku nemohl odmítnout. První díl mě hodně slušně navnadil ale pak tempo trochu zvolnilo, atmosféra nebyla tak hutná jak bych si přál a děj u měrovněž lehce pokulhával, i přes to to však pro mě byla neodkladná droga, která dělá čest svému subžánru. Prvné sezonu jsem sloupl jak malinu a už se hrozně těším na plánovanou druhou sérii, která snad přidá na tempu a atmosféře.

Podfu(c)k (2000)

Lepší než sbal prachy a vypadni? U mě tedy rozhodně ne a musím se přiznat, že v přímém srovnání u mě Snatch na plné čáře prohrává. Navíc jsem v podstatě nepochopil nosnou ideu filmu (jestli tedy nějaká je) což u mě v celkovém dojmu nikdy nepřidá a film se mi zdál dost nepřehledný a poněkud nelogický. 3 a 1/2, ale vzhledem k rozdílu jaký mezi prvním a druhým Ritchieho filmem vidím, musím být přísnější.

Leon (1994)

Leon rozhodně není tuctový film, který by zapadl mezi ostatní, je to originální, těžko zařaditelný kousek se skvělým obsazením a nápaditým příběhem. Můj pocit z něho je ale trochu rozpačitý, zaujal mě, ale asi ne natolik abych byl schopen o něm říct, že je to perfektní film. Má svoje kouzlo a perfektní pasáže, zároveň však z mého pohledu trochu podivná místa, která mi úplně neseděla. Myslím si ale, že po dalším shlédnutí bych z něj mohl mít ještě lepší pocit, přeci jen je třeba vstřebat všechny věci, které se u takovéhleho filmu napoprvé na 100% pochytit nedají. Natalie byla ve svých 13-ti letech naprosto nadpozemská!