Walk the Line (2005)

Trochu mě překvapilo jakým způsobem se režisér rozhodl zpracovat fragmenty Cashova života, místy jsem měl pocit, že se dívám na film o drogově závislém rockovém rebelovi a ne o country legendě, nicméně hodnotím-li to co jsem viděl tak nemůžu být než naprosto spokojen. Jeho hudba mě dokáže silně oslovit, je svěží, hutná a chytlavá a stejně tak chytlavý je tenhle film. Utíká jako voda a plyne ladně stejně jako ty chytlavé písně, kterými Cash dobýval svět. Phoenixův výkon byl mimořádný a s Reese jim to společně na place opravdu hodně slušelo.

Krakonoš a švec (1975)

Poučný příběh o ševci, který kradl a skrz krakonošovu ruku skončil jako strašák aby se nakonec napravil.

Rocky IV (1985)

Čtyřka je moje srdcovka. Protichůdnost obou soupeřů, rozdílnost jejich povah či tréninkových způsobů tu je krásně nastíněna a od KO Apolla je skvěle navozená a následně vygradovaná surová atmosféra i ta Rockyho charakteristická dravost. "No pain! No pain!"

Co ta holka chce (2003)

Tak tohle je ztělesnění hrůzy. Někdy se ty americké trapárny snaží alespoň trochu vypadat dobře ale tady je to pěst do oka. Od začátku do konce přepálené a absolutně no-sense zábava. Ani nevím, za co je ta jedna hvězda... no, alespoň se furt něco děje.

Prázdniny pana Beana (2007)

Není to ten starý Mr. Bean jak ho všichni známe ale pro mě je to i tak okouzlující podívaná, plná typické beanovské "akce". Scéna s cyklisty a některé další jsou těmi, na které se prostě nezapomíná. :-)

12 opic (1995)

Zpracováním určitě jedinečný a originální kousek s promyšleným příběhem a pečlivě budovanou atmosférou, která mě nicméně úplně nevtáhla což je bohužel ten hlavní problém. Každopádně tohle je ten z filmů, které je třeba vidět víckrát, protože postupně cítím jak se ve mě různě rozkládá. Brad Pitt zahrál magora opravdu výtečně.

Ztraceno v překladu (2003)

Velmi, opravdu VELMI pohodový, lehký, vzdušný a příjemný film, pro jehož obsazení by se těžko hledala lepší dvojice. Jen mi je trochu líto podle mě krátké stopáže, měl sem pocit, že bych se vydržel dívat snad 3, 4, 5 hodin protože jsem se stále cítil skvěle. Tenhle film disponuje opravdu citlivým zřežírováním a je u mě jedním z nejpříjemnějších filmů jaké jsem kdy viděl.

Kokosy na sněhu (1993)

Fakt jsem tady dal kokosům kdysi "jen" čtyři hvězdy?? Náprava vykonána :) Tohle je opravdu skvělá oddechová komedie ve které se ale skrývá ještě mnohem víc. Paralel k mezilidským vztahům, odhodlání, postavení se osudu nebo vůle nevzdávat se je tu mnohem víc, než v mnoha rádoby hlubokomyslných dramatech.

Něco navíc (2006) (TV film)

Další v řadě dokumentů o odoperovávání něčeho nadbytečného nijak výrazně nevybočuje z řady.

Sociální síť (2010)

Fincher netočí špatné filmy. S tím jsem šel do kina a věděl, že tohle může dopadnout velice dobře nebo výborně. Výsledek bych viděl někdy mezi. The Social Network nenabízí žádné moderní vychytávky, zato zaujme skvělými dialogy a precizním zpracováním komerčně velice dobře uchopitelného tématu. O pozadí vzniku Facebooku jsem toho moc nevěděl a o to více mě děj dokázal udržet v plné pozornosti. No a znovu k dialogům a také k některým scénám. Nedávno jsem v kině navštívil druhý díl Wall Street, který je rovněž po stránce dialogů na vynikající úrovni. Tenhle kousek ho převyšuje v tom, že je opravdu hodně vyvážený a nenabízí trochu slabší místa což bylo právě u Wall Street drobným problémem. Stejně tak jako u Wall Street i tady jsou některé momenty výraznější než ty ostatní a vzhledem ke kino upoutávce, která vás dokázala na film navnadit a neukázala vám z něj to nejlepší jak bývá často zvykem si je opravdu užijete. The Social Network je tak velice komplexním a precizně zpracovaným filmem bez nedomyšleností. S Inception je to tak největší hvězda letošních velkofilmů.