The Avengers (1961) (seriál)

už len za tú výtvarnú stránku...

Nezapomeň na mě (2010)

Odporúčam: - faninkám Pattisona - tínedžerom, ktorým sa zunovali tínedžerské komédie - vyznávačom rôznych EMO-kultúr - študentom americkej trojaktovky, ako jednoduchý príklad rýchlokurzu jej zvládnutia - tím, čo nemajú problém vypnúť film 20-minút pred koncom, bez toho, aby ich žrali pochybnosti ako to skončí Neodporúčam: - všetkým, čo majú viac ako 17 rokov, pokiaľ nepatria do poslednej kategórie v časti "Odporúčam"

Není nad Jimmyho (2000)

Odporúčam: - ak máte 13, milujete futbal a nemáte ako strávaiť sobotné popoludnie - fanúšikom Manchester City - ľuďom so zvrátenou úchylkou pozerať športové filmy - tým, čo fičia na nenáročných anglických komédiách so štipkou romantiky Neodporúčam - fanúšikom Unitedu - a samozrejme tým, čo neznášajú športové filmy a ešte viac Anglicko

Logorama (2009)

Odporúčam: - brandistom všetkých značiek, najmä však fanúšikom Ronalda McDonalda a panáčika Michelin - odporcom všetkych značiek, najmä však fanúšikom Ronalda McDonalda a panáčika Michelin - ako superkonzumný raj - ako superkonzumné peklo - keď máte potrebu vidieť všetky farby sveta za pár minút - ako hru: "zrátaj koľko reklám bolo použitých v tomto filme" Neodoporúčam: - ľuďom, čo neznášajú komerciu - tým, čo sa práve prebudili z kómy, do ktorej upadli ešte za komunizmu

Prorok (2009)

Odporúčam: - tým, čo majú radi gangsterky a/lebo filmy z väznice - ako argument, že z väzenia sa dá aj normálne dostať, netreba páchať Prison Breaky - sympatizantom boja za nezávislosť Korziky - milovníkom realizmu a lá Medzi štyrmi stenami Neodporúčam: - citlivým povahám, ktorým sa páčil Útek z väznice Shawshank, ale boli zhrození z brutality Umučenia Krista - všetkým ostatným citlivým povahám - ľuďom, čo nezvládajú filmy dlhšie ako dve hodiny, najmä ak je v nich ukazovaných veľa zdanlivo zbytočných detailov - tým, čo neznášajú surrealistické scény

Solaris (1972)

Odporúčam: - ako alternatívu k enviromentálnej propagande - ľuďom, čo prahnú po poznaní a tým, čo sa pýtajú na Boha - milovníkom dlhých záberov - znalcom výtvarného umenia a klasického sci-fi - pre porovnanie každému, kto videl Avatara, či sa mu páčil alebo nie Neodporúčam: - na pozdvihnutie nálady - ako romantický film (hoci v ňom láska hrá dôležitú rolu) - tým, čo uprednostňujú Darth Vadera pred HALom

Klub sráčů (2000)

Áno, je to trápne, áno je to fakt zlé, v podstate nepozerateľné (pre všetkých okrem britských tínedžerov vlny syntetických drog...), ale... Ono to také chce byť. A tomu hovorím britská absurdita. O desať - pätnásť rokov to bude určite veľmi zaujímavé svedectvo divnej doby - konca 90-tych rokov v Británii.

Maraton lásky (2007)

Celkom slušná komédia, šmrncnutá trochou romantiky, nič nezvyčajné, nečakajte zázraky, nečakajte veľké prekvapivé pointy, ale ľahší odvar anglického humoru to istí. Pozerať jedine v originálnom znení a v prípade, že máte aspoň ako-tak pozitívny vzťah k športu a romantickým komédiám.

Gogol Bordello Non-stop (2008)

Ak máte radi Gogol Bordello, kludne si pozrite, trochu zaujímavé aj ako sonda do sveta východoeurópskych imigrantov v NY, ale inak v podstate dosť nezaujímavý a jednostranný. Akurát vás nechá uvedomiť si, čo všetko sa z tejto partičky dalo vyťažiť a nevyťažilo sa. Dúfam, že raz niekto o nich natočí aj lepší dokument.

Auswege (2003)

Silná téma, ale spracovanie, ktoré vás donúti nenávidieť režisérku a nie tyranov žien...