Ulice (2005) (seriál)

Tradice, na kterou jsem si zvykl již před lety a nic na tom nehodlám měnit. Aktualizovaný komentář po epizodě 2035 a stále mě Ulice baví. Ani ve snu by mě to nenapadlo to porovnávat se seriály z USA, protože to se nedá porovnávat. ____ http://ulice.nova.cz/ ____ OST píseň z Cast Away - http://www.youtube.com/watch?v=rj-Mnukrbrk - ostuda, ale nevadí. ____

Medicopter 117 (1998) (seriál)

Něco jako Kobra 11 akorát ve vrtulníkách akce s tim rozdílem, že tohle se opravdu nepovedlo.Hrozné herecké výkony.

Vrchní, prchni! (1980)

Abrhám opět zahrál a opět dobře a navíc se k němu přidal Zdeněk Svěrák, tak to pak není co řešit. ____ Výbroná převýborná podívaná pro všechny věkové kategrie. ____

Smrt krásných srnců (1986)

Ota Pavel byl výborný člověk.Škoda, že pak měl vážnou nemoc.Tento film se mi hodně líbil.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Tento film patří jistojistě mezi TOP 5 nejlepších válečných filmů, co kdy byly natočeny. Úžasná a nezapomenutelná dlouhá scéna po vylodění v Normandii( Omaha Beach) a další ohromné válečné scény a zážitky, které vejdou do dějin filmu. Spielberg vítězí s filmy válečného ducha. Po Schindlerův seznam, za který Steven Spielberg dostal oskara za nejlepší režii se i tady udělovalo a myslím se nebo dokonce vím a mohu to konstatovat že naprosto zaslouženě. Seskupení toho nejlepšího zboží herců, co v té době měla Amerika a Steven Spielberg a hlavně ty výdělky a ty ohromné částky za úspěšnost filmu. To je neskutečné. Jeden z nejlepších filmů Stevena Spielberga vůbec. Steven Spielberg vždycky bude pro mně kategorie sama pro sebe. Všechno, co natočí, natočí prostě nejlíp a je to můj nejoblíbenější režisér. Jeho příběhy snad ani nemá cenu komentovat. Jedna báseň. Jak hlavně sci-fi průkopnické filmy, tak i dramata a kltovní postavy, teď mám na mysli Indiana Jonese. Má toho tolik, ale všechno je neskutečně vybroušené. Ještě k filmu. Dějově to bylo přesně tak, jak to mělo v minulých letech být, čili úplně stoprocentní, no a tím pádem zážitek to byl nezapomenutelný a herecké výkony na pět hvězd. Všechno extra a druhý oskar Mr. Spielberga je na světě. ____ OST 5/5 ____ skladba : http://www.youtube.com/watch?v=1EEzFP6vPq8&feature=related ____ The best scene : ____ PART 1 : http://www.youtube.com/watch?v=gZgKo46X8CI ____ PART 2 : http://www.youtube.com/watch?v=XKpn0Hbb_Jg&feature=related ____ PART 3 : http://www.youtube.com/watch?v=1mojGryKRPo&feature=related ____ Viděno 15x ____

Transformers (2007)

U tohoto filmu se zde bavit snad jenom o trikách. Triky nasadily laťku hodně vysoko. Michael Bay a Steven Spielberg. Vzpomínám si, když spojili kvůli jednomu slavnému sci-fi projektu Návrat do Budoucnosti síly R. Zemeckis a S. Spielberg. Tehdy jsem byl v euforii. A teď ? Teď se jedná o ještě zajímavější duo, které opět Ameriku pobláznilo na pěknou řádku let. Michael Bay - dal jsem své účinné metody na diváka. Krásnou Megan Fox, a pro holky mladého Shia LaBeoufa. Jak kluci, tak holky asi slintají.Steve Jablonsky a Linkin Park je zase hudební duo, které se postaralo o vaše uši pro melodii. Amerika ani já se z toho dlouho nevzpamatujeme. Děj to mělo až nad očekávání dobrý. Kino - perfektní zážitek. Zanedlouho tu máme další 2 díly. Těšit se. ____ Anglicky ____ - originál DVD.

Skála (1996)

TOP 1! Oddychovka, u mně jednoznačně nejčastěji viděný film, který umím s českým dabingem kompletně nazpaměť. !?Všimněte si! Proč jsou tam všichni na sebe tak nasraný ?! Každý máme svojí srdcovku. Tohle je ta moje! ____ OST 5/5 ____ CZ dabing ____

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Nejemotivnější momenty ve filmu - zpěv Éovin při pohřbu svého bratra, zabití hlavního Elfa, úsvit pátého dne, Frodo vs. Nazgúl na konci + stromy proti Sarumanovi a odvyprávění Sama, Vítězství války, Aragorn shozen ze skály. Proč to natahuju. Vlastně celý film. Vše, co jsem napsal k dílu prvnímu platí i ve druhém pokračování Pán prstenů: Dvě věžě. Toto pokračování se vyvedlo opět nadmíru výborně a pomalu stvrzuje, proč je Pán Prstenů má nejoblíbenější trilogie. Nedá se tady mluvit, jestli tento druhý díl byl slabší než ten první nebo jestli je dokonce považován za nejhorší díl z celé trilogie. Je to prostě znovu skvělá podívaná, která navazuje na postupně se rozpadající Společenstvo a jejich osudy pomáhající Frodu Pitlíkovi. Znovu extrémně povedený soundtrack, nabité akce, lidské povahy a vlastnosti snad už lépe zahrát nejdou. Sauron už se chystá do třetího dílu promluvit a my se jen můžeme těšit na tento bezva příběh. Podle knížky to není zase tak ošizeno možná o nějaké vedlejší postavy jinak výborné.Celá trilogie patří mezi nejuspěšnější pokračování vůbec a pro mně nejlepší trilogie vůbec, která předběhla i například Kmotra. To už je tedy něco. ____ Verze (SE: 226 min) - viděna.____ Prodloužená verze opravdu stojí za to. _____ První projekce - Pán prstenů: Dvě věže (prodloužená verze) 226 minut - anglicky. ____ Co neuvidíte v běžné verzi? Lezení po horách, elfí lano, glum pomáhá v cestě hobitům, setkání táborů skřetů, hledání théodreda, nový rozhovor v bažinách, rozhovor nového Gandalfa(bílého) s Aragornem, scény navíc se Stromovousem, další scény s Aragornem a Gandalfem, co jste ještě neviděli, Voda pro stromy, smíšek a pipin, pohřeb pro theodreda, "zpěv Éowin", kůn brego, Grima u Sarumana, Aragornovi je 87, Nové poznatky o Boromirovi, Faramirovi a jejich otci - flashback, The end - nová scéna... je tam toho opravdu hodně nového a pro fanoušky jasná nutnost vidět, stojí to zato. Vypsal jsem sem jen to nejhlavnější, co v normální verzi neuvidíte rozšířené.

Shrek (2001)

____ Soráč, ale Shreka jako jednu z nejznámějších postav na světě prostě nemusím. ____ Zatím mi vždycky animované filmy sedly, ale Shrek prostě ne. Nevím, co bych k tomu měl víc napsat. Každý má své oblíbené filmy a každý má své neoblíbené filmy. Logicky všichni lidé nemohou mít stejný názor na věc.