Kocour Bob (2016)

Máme doma kocúra Maca, ten je ako Bob, len šedý. A potom ešte Mura, ten je čierny s trochou bieleho a rád sa nosí na pleci, presne ako Bob. Packy sme ich neučili dávať, nechceme, aby sa "opičili" po ľuďoch. A skoro som zabudol - film sa im páčil.

American Honey (2016)

Ak si chcete pozrieť pekné obrázky (aj keď často s roztrasenou kamerou) za prítomnosti zväčša rapových odrhovačiek, budete spokojní. Ja som minule pozeral dokument z podmorskej hladiny s krajšími zábermi a lepšou hudbou a navyše mi nekazili dojem kvázi dospelí adolescenti na úrovni 12 ročných výrastkov. Ale keď už tam boli, čakal som od filmu (keďže je v popise aj "dráma") nejakú gradáciu deja, vývin postáv, alebo nejaký odkaz (Češi majú priliehavý termím "sdělení"). A nič. Ako film začne, tak aj za 2 hodiny štyridsať skončí. Tak si ešte pozriem dokument o leopardoch v africkej divočine, kde sa hlavní aktéri nechovajú aspoň neprirodzene, má to gradáciu aj to "sdělení".

The Last Heist (2016)

Tak takúto amatérčinu som už dlho nevidel. Myslím, že filipínska produkcia amerických filmov zo sedemdesiatych rokov mala vyššiu úroveň (odporúčam dokument "Holky s mačetami útočí!"). Jedna hviezda je za to, že sa tu (aj keď asi nie zámerne) objavili aj humorné momenty. Ako napr. keď ostrelovač jednému z lupičov vystrelil jedno oko. Chudákovi Bernardovi potom jedno chýbalo do páru. Ale nakoniec mal párny počet, lebo ten blbeček Sinclair mu zase jedno rozšľapol kanadou (myslel som, že sa na ňom šmykne, ale vybalansoval to). Sory, že som vás pripravil o všetky dva humorné momenty, ale v popise je len "akčný". Film odporúčam. Po jeho zhliadnutí sa radi potešíte aj takými skvostami našej kinematografie, ako napr. "Nejmladší z rodu Hamrů".

Goldstone (2016)

Mám rád filmy, kde sa toho moc nenahovorí (no o to viac sa musí hrať) a nemusia to byť len westerny. Toto bol jeden z nich. Atmosférou by som ho prirovnal k filmu Delibáb, ktorý sa odohrával na maďarskej puste, taktiež mimo rušnej civilizácie. "U mě dobrý."

Sedm statečných (2016)

Dávam plný počet. Aj vy by ste dali, keby ste si ako ja (nebojácne, aj keď ma mnohí varovali) pred týmto pozreli tri iné "westerny", a to: Western Religion, The Timber a In a Valley of Violence. Skúste si to. Ja som z boja síce vyšiel živý, ale pekne dochrámaný. Verím, že sa mi podarí z toho vystrábiť, ale mám dôvodnú obavu, že nejaké tie tiky ostanú natrvalo...

Krvavá pomsta (2016)

V krátkom čase už tretí šítový western. Prvé dva boli Western Religion a The Timber. Aj keď sa úroveň vééélmi (ale véééélmi) pomaly mierne zlepšuje, musel by som si týmto tempom pozrieť ešte ďalších dvesto, aby sa to vyšplhalo na úroveň aspoň nejakých wayneoviek. A Travolta tiež už berie len vedľajšie nenáročné úlohy v béčkových filmoch (naposledy som ho videl "hrať" nejakého elektrikára vysokého napätia - tiež dobrá trapošina). Takže s odretými ušami za jedna (tie dva zmienené akožewesterny boli čistý odpad).

The Timber (2015) odpad!

Podobná "šupa", ako "Western religion" (pozri môj komentár), len o malinko vyšší level. Majú aj spoločné prvky - scénar a réžia jeden človek, obidvaja sa volajú O´Brien (toto bude asi starší brat). Budú asi z dobrej rodiny, len nevedia, kam majú vyhadzovať peniaze.

Western Religion (2015) odpad!

Recenzent Honzulik to celkom vystihol, ale myslím, že bol dosť zhovievavý. 1. Amatérski "herci" to dali asi na prvú šupu, bez skúšky. 2. Scenáristovi tam asi vypadol scenár niekde do blata a nemal očíslované strany, tak to dal dokopy od oka. 3. Bolo to v podstate jedno, lebo z amatérskeho scenára ani dobrý režisér nevyrobí zázrak ... a rejža bol tiež len amatér. 4. Amatéra - kameramana asi nezohnali, ale možno to bol nejaký známy a bral to ako charitu. 5. Požičovňa kostýmov urobila slušný kšeft, no kostymér im z toho urobil maškarný. 6. Aj keď patríte k fanúšikom žánru western, tak vynechaním tohto "kúska" o nič neprídete, skôr naopak. 7. Tento príspevok píšem tiež ako charitu, keďže kopec ľudom ušetrí čas, a čas sú peniaze. P.S.: dodatočne som si všimol, že scénar a réžia - jeden spoločný amatér, takže tam bude asi ten hlavný pes zakopaný.

Elle (2016)

Keby nebol scenár napísaný z útržkov rozprávania pacientov psychiatrickej liečebne, dal by som za štyri. Takto hodnotím len herecké výkony, čo je na škodu. Ak by som bol úchyl, dám kľudne za 5.

Psanci a andělé (2016)

Zatiaľ čo u Tarantina jeho prehnané a zbytočne šokujúce scény (aj keď z hľadiska deja, alebo scenára nemajú pridanú hodnotu) jeho fandovia považujú za "umenie", v tomto filme je to podľa nich plagiát a gýč. Ja to hodnotím rovnako (zbytočne). A tak ako u 8 hrozných, aj tu som si niektoré scény musel pustiť zrýchlene (až na trojku!). Ale pre milovníkov žánru western (aj keď "klasický" už asi nikto nenatočí) odporúčam.