Match Point - Hra osudu (2005)

-"Důležité, je mít štěstí. Lidé se mu bojí přiznat roli. Vědci potvrzují, že existujeme díky úplné náhodě. Bez účelu a záměru." Allen jen těžko snese srovnání. Parádní stará filmařská škola. Hodně už zkušených režiserů a scénáristů by se mohlo od Allena učit. Připomělo mi to, díky podobnému tématu s krimi zápletkou, Minghellova Talentovaného pana Ripleye. I když ten má tady na CSFD vyšší hodnocení tak plochost příběhu a propracovanost záběrů zaostávají za tímto dramatem. Co mi trochu vadilo, je délka filmu, mohlo to být klidně o 1/2 hodinu kratší (klidně o tu první 1/2 hodinu) a naopak nechat více prostoru policii na konci filmu, která zde chová spíš jako naše maloměstská než Londýnská kriminálka. Scarlett Johansson je tady fakt kočka a Meyersovu roli bych klidně přenechal někomu více přirozenějšímu.

Bruno (2009)

-"Jsem tak hetero, že první co jsem udělal, když jsem koupil svůj dům, bylo zazdění zadního vchodu. Víte proč? Protože moje prdel je jen na hovna." S.B.Cohen je MAGOR!, už se těšim na jeho dlaší počin.

Malá Miss Sunshine (2006)

-"Dělej co miluješ a na zbytek ser!" -"Jsem rád, že zase mluvíš Dwayne" Miluju tyhle lidský komedie založený na absurdích situacích. Málo se točí takových tragikomických průvodců dobrou náladou.

Čarodějův učeň (1977)

už je to zas tady ... blíží se čas Vánoc, čas pohádek na televizní obrazovce a určitě i repríza Zemanova Čarodějova učně ...brrr... tohle dílko mě vždycky děsilo a zároveň přitahovalo. Pamatujete na tu atmosféru, na ty nervy když se zas rok sešel s rokem a nejstarší z žáků Černé školy musel na souboj s Mistrem ... doufám že i letos se budu moct na ni podívat.

Ghost Dog - Cesta samuraje (1999)

-"Ježiš Vinny, pravě jsi sejmul ženskou, víš to?" -"Víš ty, co seš, Louie? Seš zasraný, maskulinní, šovinistický prase." -"Jak to, že jsem šovinistický prase? Vždyť si zastřelil ženskou!" -"Poldu ... zastřelil jsem poldu. Chtěj rovnoprávnost, tak jsem ji zrovnoprávnil" tahle Jarmuschova, ne až tak typická, gangsterka se řadí mezi ty povedené kusy žánru. Výborný film ke kterému se rád vracím.