Moon (2009)

Přijemné překvapení. Docela by mě zajímal rozpočet, jaký film měl. Protože s minimem prostředí a kulis, a v podstatě jedním brilantním hercem se povedl tvůrcům maximálně dobrý výsledek. Shrnu tedy mé dojmy jen do kladů a záporů. +/Úžasná atmosféra, hudba, Sam Rockwell, výborně zpracovaná myšlenka/ - /okaté nelogičnosti, jinak nemám co vytknout/. Námět mi ani nepřijde jako sci-fi (naštěstí, páč nepatřím ke klasickým milovníkům tohoto žánru), takový příběh by se mohl odehrát i v současnosti někde na vrtné plošině v oceánu.

Ward 13 (2003)

Indiana Jones hadr. Výborný plastelínový průvodce akčním filmem.

Vicky Cristina Barcelona (2008)

tenhle románek nemá s Almodovarem krom krásné Penelopy Cruz nic společného. Je to strarý (bohužel nemohu dodat dobrý) Allen, kterému tady ty emoce nevěřím. Proč v 70 letech točí film o hledání sama sebe. Jelikož sám občas něco vyfotím, tak pasáže se Scarlett Johansson jak chodí po ulicích s digitálním kompaktem, posléze analogovou zrcadlovkou a nepřirozeně cvaká mi kazí obdiv k Allenovu filmařství. I přes pekné exteriéry jsem se zřejmě díky americkému plkání nemohl přenést do slunného katalánska. Zklamání.

96 hodin (2008)

Výborná , na nic si nehrající krimi, která servíruje hodinu a půl napětí. Nebylo by na místě hlodat do poslání tohoto filmu, alespoň 10 let jsem v naší distribuci neviděl takhle dobře natočenou akční kriminálku.

Dexter (2006) (seriál)

- "Mou tragédií je, že jsem zabil jedinou osobu, před kterou jsem nemusel nic skrývat." ... tenhle mistr igelitového polstrování a ostrých čepelí vás chytne a nepustí. První sérii jsem skouknul skoro na jeden zátah. Skvělá knižní předloha udělala tento, jinak velmi průmerný seriál s kamerou držící se u zdi a režijí...omg...chvílemi tak pitomou, že jsem si říkal jestli se režiséři nestřídají na ranní a odpolední směny, tak zajímavým, že je jasně vidět na hodnocení jak umí diváka chytnout. Tenhle scénář by si zasloužil kvalitnější zpracování. -" Kdo je mrtvý?" -"Anthony Rodrigo" -" Já vím. Našli ho v oceánu. Doufám že ho snědla velryba a pak ho vysrala a pak ho znova snědla." Po druhé sérii strhávám jednu hvězdu, v závěrečných dílech jsou zvraty jak v mexické telenovele. -"Ona si chce nechat své tajemství, A já to budu respektovat.To je, myslím spravedlivé vzhledem k tajemstvím, které před ní ukrývám já." Debřina krásná hláška před Dextrovou svatbou -" Sakra. Já v šatech. Připadám si jak transvestita." Je to možný ... od 3.série úroveň seriálu dost stoupla a 4. byla parádní, tak trochu neobvyklé, ale díky za to. S Dextrem je to jak ve sportu, čím lepší soupeř tím napínavější a zajímavější díly.

Surikaty (2008)

Tenhle asi poslední fimařský počin Paula Newmana, kde nás svým hlasem provází životem surikatího samce Kola od narození po vůdčí postavení ve smečce, je ojedinělým přirodopisným dokumentem. Množství záběrů co natočil folmový štáb jim dalo možnost sestříhat spíše životopisný film Kola než dokument o tomto druhu. Velice zdařilé záběry a výborně režijně zvládnutý příběh nám dá na 1 1/2 hod poznat jaké te je být surikatou.

Psí odpoledne (1975)

úplně jsem na tehle film zapoměl, ale cca po 20 letech jsem si zas hodně rychle vzpoměl že už jsem ho jako dítě viděl, tehdá ještě na obrazovce socialistické televize. Stejně tak si vybavuju jak sem uprosil rodiče aby mě ho nechali dokoukat, boužel si i po těch letech pamatuji jak to dopadne ( sakra ta dětská paměť, škoda že už tak neslouží, nebo naštěstí). Pětatřicetiletý Al Pacino coby Sonny si v pokusu o vyloupení banky skvěle zahrál na Sonnyho Wortzika, který se skutečně se svým komlicem Salem 22.8.1974 pokusili vykrást Brooklynskou banku. Mám slabost pro americké 70. z prostředí New Yorku ap. Zkrátka nebýt jakési sociálně-politické agitace kterou se nám snaží režisér Pahorku servírovat, tak sáhnu po plném knedlíku. Jinak parádní kriminální dílo. Nevím proč distributor píše že se jedná o komedii, já se tedy vůbec nesmál.

Avatar (2009)

[Jake se seznamuje se svým spojovacím copem] -" Nehraj si s tím nebo oslepneš!" ... Když zapomenu na detaily a šťourání v maličkostech tak Avatar je naprosto famózní triková symfonie. Nevím na kolik mě ovlivnila ztráta 3D panictví ale ten zážitek by mohly překonat snad jen dvě nadržené mulatky (i když upřímně, jestli bych je 2,5h ustál) Jednoduchá zápletka dobra se zlem, v jednom dialogu poukazujíc na současný stav naší Země (zachování života nebo ekonomický zisk z nerostných surovin), v luxusním trikovém obalu vás doufám strhne tak jako mě.

500 dní se Summer (2009)

Pozn. autora: následující děj je smyšlený. Jakákoli podobnost s osobou ať už žijicí, nebo zesnulou, je čistě náhodná. Obzvlášť s tebou, Jenny Beckmanová. Čubko! ... Pro mě mnohem snesitelnější verze romantické komedie než, v současnosti, opěvovaná britská produkce. Dobře natočený kousek. I když jsem se celou dobu příjemně bavil, tak si tak říkám jestli to vůbec byla komedie .. oups.

Liga gentlemanů (1999) (seriál)

- "Mohu vám nějak pomoci? Jste místní? Tohle je místní obchod pro místní lidi. Nemáme tu nic pro vás. Edwarde, Edwarde." - "Co se to tu děje? Kdo to tu křičí? Tady si nepotrpíme na žádné problémy!" ... tuhle ostrovní ujetost si musí dát každý. Doufám že to některá z našich televizí koupí.