Čtyři pokoje (1995)

Vlastně by to možná mohlo být i na 3*, ale nějak prostě...nemůžu. Narozdíl od ostatních mi první povídka tolik nevadila a zase naopak čtvrtá byla hrozně Tarantinovsky ukecaná. A ukecaná. A jestli jsem to ještě nezmínila, tak byla děsně ukecaná. Takže ta mě zaujala možná i nejmíň (v porovnání s tou druhou...ne, ta byla nejhorší), ani jsem nestíhla, kdo v určitou dobu mluví, protože mleli všichni. Celkově jsem se ale zasmála, obzvlášť u konce té třetí povídky. Tim Roth stále dokazuje, že je to jeden z nejlepších herců světa a kdyby tu nehrál, nejspíš bych na to ani nekoukla, případně bych to vypla hned...na začátku. Pokud bych měla hodnotit každou povídku zvlášť, tak -> první: 2*, druhá 1*, třetí: 4* a čtvrtá:1*. Takže dávám za 2* - jedna za humor, druhá za Tima.

Donnie Darko (2001)

Mám zas jednou pocit, že jsem koukala na úplně jiný film, než většina uživatelů tady. Vždyť to byla taková směsice nesmyslů, že to snad ani svět neviděl. Doteď z toho mám takový ten "What the hell?!" pocit, protože... Co na tom bylo tak úžasného? Týpek je prostě na hlavu, má halušky, vidí králíka, řeší cestování časem, bla bla bla, najednou se to všechno vrátí, záběry na lidi, který vůbec nic neříkaj (ty záběry, lidi teda taky ne) a WHAT?! Možná tomu zkusím dát ještě jednu šanci, tak za půl roku, protože mě celkem mrzí, když dám filmu s "nálepkou" sci-fi pouze jednu hvězdičku a to ještě za tu písničku Mad World.

Za branou (2010) (seriál)

Znáte to - městečko, kde je všechno nadherný a děsně úžasný, žádnej zločin až na to, že tam žijou upíři, vlkodlaci, čarodějky a kdoví kdo ještě, takže se tam určitě nějakej ten zločin najde, jenom to chce, aby se přistěhoval ten správnej policajt, kterej do všeho strká nos a dává na svůj instinkt. Prostě seriál poslední doby, kterej jestli pojede furt ve stejnejch kolejích, tak po 13-ti dílech skončí. Přesto je na tom ale něco zajímavýho a herci taky nejsou k zahození. Po prvním díle průměr všech průměrů... EDIT: Tak po druhém díle snižuju hodnocení, tohleto je fakt kravina. Snad jenom to obsazení je aspoň trochu pěkný...

Requiem za sen (2000)

Moc nevím, co si mám o tomhle filmu myslet. Na jedné straně je to zajímavě natočené, na druhé jsem se hrozně nudila, protože mi život feťáků nic neříká a protože to...prostě byla celkem nuda. Hudba byla výborná, za tu bych dala dokonce i dvě hvězdičky a konec - ač absolutně nechutný a hrozivý - stál taky za zkouknutí, což je tedy ta jedna zbylá hvězda. Víc si to asi nezaslouží, protože pokud byla záměrem "výchova proti drogám", tak kdo si z toho něco vezme? Někdo, kdo fetuje už u toho zůstane, protože se nejspíš na tenhle typ filmu ani nepodívá. Někdo, kdo o tom ani neuvažoval u svého názoru asi taky zůstane. A jestli existuje nějaká skupina mezi tím - lidé, co k tomu můžou sklouznout, ti k tomu prostě a jednoduše buď sklouznou nebo ne. Ale vzpomenou si na to, že tady jeden týpek měl hnusnou ruku a amputovali mu jí? Nejspíš ne. I když já osobně z toho budu mít doživotní zážitek. Ale to mám i z přednášek, kterých máme ve škole spousty. Doporučuji pouze lidem, co chtějí dostat nádor na mozku z přemýšlení o podstatě filmu. Na odreagování to opravdu není.

Lovefield (2008)

Kdyby to celé nevypadalo jako reklama na nějaký "bezva" výrobek, tak bych tomu možná dala i čtyři *, protože ten konec mě i přes název docela překvapil.

Obyčejní lidé (1980)

Tak tohle mně spíš přišlo jako „obyčejný film“, protože jsem se až na tu štěkací scénku pěkně nudila. Příběh tak neuvěřitelně nezajímavý, že nebýt mladého Huttona, asi to vypnu. No, možná ne. Kvůli té spoustě cen, co to získalo bych se to asi snažila dokoukat do konce, ale ne s takovou chutí, s jakou jsem se na to začala koukat.

Čtvrtý druh (2009)

Zase jeden z filmů, který se mi hodně líbil a tady na CSFD má docela bídné hodnocení. Možná je to tím, že jsem sci-fista a i když moc nevěřím tomu, že je to podle skutečné události, myslím, že to stojí určitě za to. Slabším povahám nedoporučuji koukat o samotě, protože mi některé scénky přišly trochu drsnější a když na to člověk kouká v tom deštivém počasí co bylo, tak je to možná i na menší přiložení do gatí. Celkově mi možná trochu vadilo, jak to bylo udělané jako dokument a chvilkama mě to i rušilo, ale ta atmosféra, příběh i Milla to všechno vylepšili natolik, že jsem se ani minutu z té celkem krátké stopáže nenudila.

Match Point - Hra osudu (2005) odpad!

Tohleto byl snad nejhorší film, co jsem viděla. Aspoň za poslední rok. Nemůžu pochopit, proč se to tolika lidem líbí. Vždyť pointou snad bylo, že když míček spadne zpátky, my prohrajeme. Ale vždyť on neprohrál! Měl jenom neuvěřitelné (a když říkám neuvěřitelné, tak nemyslím ani to životní, ani to filmové, jenom neuvěřitelné) štěstí. Chápu, že já u Woodyho Allena asi nikdy nenajdu tu „genialitu“ jeho filmů, ale tohle? To byla směsice kravin od první minuty až do poslední. A to ani nemluvím o tom, že jsem u toho každou chvilku usínala. I moje mamka, která je schopná koukat skoro na všechno, to chtěla už v půlce vypnout. Prostě nemůžu jinak, než dát odpad, ani za Meyerse to tu jednu hvězdičku nenabere – má na mě až moc „chlapečkoidní“ vzhled. A přestože mě konec překvapil, tak ne mile.