Veronica Marsová (2014)

Uznávám, že to kvalitativně na seriál nemá ani zdaleka. Zápletka na 90min je jednoduchá a postavy nemají moc prostoru, hlavní cíl byl, narvat jich tam co nejvíc, z nostalgických důvodů. Ubylo jízlivých narážek a chyběl tomu ten cool nádech (ten se jakoby vytratil s přibyvšími lety herců), ale jako zakončení seriálové série je to přijatelné. Navíc okolnosti, jež dali vzniknout filmu jsou samy o sobě dosti zajímavé (a taky jsou důvod, proč šla kvalita dolů.. bohužel). Vzato kolem a kolem, je to průměrná televizní jednohubka, která fanouška seriálu ale určitě potěší.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Capitan America nikdy nepatřil mezí mé nejoblíbenější komiksové hrdiny. Ne, že by mi nějak vadil, ale nechával mě prostě vlažným. Filmová jednička pak jenom utvrdila můj postoj vůči němu. To Winter Soldier už hraje na trošku jiné úrovni. Ne/klasicky si dvojka snaží brát ale i nechávat prvky, které v poslední době bývají hodně užívané. Spoustu si toho bere z Avengers (pochopitelně, když to byl takový úspěch, snaží se z toho ždímat, co to jen jde), krom toho hraje rozsáhlou špionážní hru. Hodně ubylo těch vtipných hlášek, za což jsem rád. Mít je v Avengerech se mi líbilo, dostávat je pak v každém komiksu, jako na běžícím pásu, už žase tak ne. Ve WS jich padne opravdu jen pár. Další věc jsou vztahy. Milostná linie tu není žádná, a ono to ani nevadí. Vlastně naopak. Osobně nemám úplně v oblibě koncepty, kdy se pořád tahají kostlivci z minulosti, ale s tím se bohužel, hlavně v případě Kapitána, musím smířit. Winter Soldier je určitě mnohem vyzrálejší než jeho předchůdce a mně postavu Capitana trošku pošoupnul blíž k srdci.

Transcendence (2014)

Velké zklamání. Film jde do extrému, logiku se ani nesnaží parodovat a hercům neumožňuje vůbec žádný projev. Od Transcendence jsem už podle traileru moc nečekal, ale ve výsledku jsem dostal na držku jak už dlouho ne.. v tom špatném smyslu. Nemám moc co víc dodat, nemám jedinou věc, co bych extra vypíchl, abych vychválil. Celkově je to prostě regulerní, neúmyslné, Béčko. Vřele nedoporučuji.

V nitru Llewyna Davise (2013)

Coenovky jsou vždy něčím zvláštní. Postavy v jejich filmech jsou tak podivně trhlé a vlastně velmi lidské (žádní přehnaní hrdinové nebo chytráci). Svět, který vytváří pro své příběhy se moc nelíší od toho skutečného, ale přeci jen je tam něco navíc, co zaujme. Pro mě Llewyn Davis není zase až tak přitažlivý (jako film), protože jsem hudebně dementní a moc mě to k tomu žánru/kultuře netáhne. Přesto však mě film pobavil a uspokojil moji diváckou touhu. Němůžu si pomoct, ale to jak se Coeni staví k určitým situacím mě prostě hrozně sedí.

Prozíravost (2012) (seriál)

Zatím jsem chytl jen první díly na Universalu, ale musím říct, že mě docela překvapily. Na tyhle televizní kriminálky moc nejsem. Perception ale vnáší několik zajímavých prvků na scénů + má velmi dobré ústřední duo. Některé zvraty jsou hodně naivní a jednoduché, to se ale třeba s dalšími díly zlepší. PS.: CZ dabing co běží v TV mi dal rakovinu.

She's a Fox (2009)

Jednoduchý kocept, docela slušně zpracovaný. Bohužel tím i dost nudný.

Konzultant (2013)

Stává se vám někdy, že nad něčím přemýšlíte a po chvíli si uvědomíte, že jste se myšlenkami dostali někam úplně jinam a ani nevíte jak se to stalo? Tak nějak jsem si připadal při sledování Counselora. Ukrutně natahované scény, které při své ukecanosti zapomněly na to, že by měly mít i nějaký význam. Prakticky každá věta obsahovala prázdnou pravdu nebo stupidní fakt. Už dlouho se mi nestalo, že bych sledoval film a během některé scény měl chuť vzít obrazovku a prohodit ji oknem ven. Scéna kdy Fassbender telefonuje ve svém autě, s některým ze svých "přátel", mi tuhle chuť přivodila. Měl jsem to štěstí a shlédnul jsem Extended verzi, s asi jen dvěmi krátkými pauzami na záchod a uklidnění, a musím seznat, že takhle nasraný jsem už dlouho nebyl. Jestli tyhle pseudointelektuální sračky někoho opravdu baví, tak se mu divím a zároveň mu závidím. Já mám chuť si vyzkoušet Bradův obojek, při pomyšlení nad další projekcí. Slabé 2 za technickou stránku. Obsahově je to na Absolutní nule.

Na život a na smrt (2013)

Herci jsou "sympaťácí", bojové scény jsou velmi povedené. Kluci jsou trošku našláplí, ale to mi ani tak nevadí. US Army tu není ukázána v 100% zářivých barvách, to se mi taky líbí. To, že Amíka zachránil, ten kdo ho zachránil, příběhu dává trošku zajímavější smysl. Ale pořád je to prostě Amerika. Být Amík je super, stojí se za to prát a všichni nás musí mít rádi, protože jsme skvělí. Tyhle filmy by měli zásadně točit neameričani, aby k tomu byl trošku dodán nadhled a nějaká sebekritika. U těchto kousků se hodnocení liší podle toho, jak moc jste ochotni tolerovat fakt, že se jedná nějakým způsobem o oslavu USA. Já to sice moc nemusím, ale nemůžu přehlídnout fakt, že celá půlka filmu, která byla jedna velká akční scéna, mě prostě bavila. Řešit kolik je na tom pravdy nechci. Slabší 4.

Zachraňte pana Bankse (2013)

Škoda, že se k tomu příběhu nedostal někdo jiný, než Disney(ano, já vím). Takhle to působí jako propagace studia s náhodným příběhem, který k tomu byl přiřazený. Ale tak nějak se mi povedlo v hlavě odfiltrovat všechny ty Myšáky a princezny a vnímat jen to "podstatné". Příběh je to jinak pěkný, dokáže potahat za emoce z obou stran (radost, smutek). Libový audiovizuál a hlavně úžasní herci (s, o úroveň lepší, Emmou Thompson). Někdo to automaticky zavrhne, jako další z mnoha "zmanipulovaných" příběhů, upravených pro vlastní potřeby. Někdo, jako třebá já, to prostě neřeší a "vezme si" jen to co chce, a tak bude spokojenější.

Kat: Válečná zóna (2008)

To, že jsou záporaci mentálové, kteří nemají ani základku, je už docela zaběhlé. To, že musí dávat nepříteli tolik šancí, kolik jen potřebuje, na to, aby je porazil, taky. To, že hlavní hrdina je mamlas, už tak běžné nebývá. Chápu, že u adaptací her/komiksů se k tomu musí přistupovat trošku s nadhledem, takže jsem čekal, že scénář bude stát za prd, i tak jsem byl "překvapen", až jak moc bídné to je. Nesympatické postavy, absolutní neschopnost vyvolat empatie (vůči komukoliv), nepodstatný děj, samoúčelné prvky prakticky v každé scéně. Punisher se snažil, audiovizuálně určitě obstál víc než dobře, to je tak ale asi všechno. Pokud filmu jde o to být čistě konzumní střílečka / vyvražďovačka, tak by se měl vys*at na všechny ty dojemný scény, který působí přinejlepším stupidně a držet se kosení.. čehokoliv. Punisher chtěl víc, než mohl nabídnout.