Memento (2000)

Tento film patří do skupiny těch, na které se jen tak nezapomíná (i když hlavní hrdina by měl nejspíš jiný názor) Svým zpracováním patří nepochybně k originálním - Koho by napadlo natočit film a pouštět ho odzadu? Zdálo by se, že když si přečtete konec knihy, tak už vás nemá co překvapit. Už ji nemá cenu číst, prostě se ví jak to dopadne. A to je přece ten důvod, proč se čtou knihy nebo sledují filmy. Ale tenhle film ukázal, že znát konec a nevědět jak to začalo je možná ještě o něco zajímavější a napínavější. A dokonce i konec (vlastně začátek) dokáže překvapit. Takže tento film vřele doporučuju - mě osobně se moc líbil.

Hvězdná pěchota 2: Hrdinové Federace (2004) odpad!

No myslím, že psát komentář k tomuhle filmu je stejná ztráta času, jako ho sledovat. Ale třeba tím zachráním čas někoho jiného. Zdá se, jako by se třičtvrtě peněz z rozpočtu na tento "trhák" zaplatilo za to, aby v názvu mohlo být "starship troopers" a zbytek se použil na koupi blikajících žárovek, které měli napodobit supermoderní zbraně. Což se jen tak mimochodem absolutně minulo účinkem ... Scénarista měl při psaní tohoto skvostu nejspiše slabší hodinku (déle mu to trvat rozhodně nemohlo) stejně tak jako člověk, co měl na starosti ozvučení. Jsou zde jen dvě věci, na které by se stálo podívat - asi dvousekundový střih ze starship troopers (1) a tělo krásné Kelly Carlsonové. Ale zahodit hodinu a půl života za tyhle dvě věci určitě nestojí. Prostě a jednoduše - tahle věc nemá, kromě brouků, s prvním dílem nic společného. Takže bych doporučil místo sledování tohole rádoby filmu dělat užitečnější věci - třeba se škrábat na zádech.