Gympl s (r)učením omezeným (2012) (seriál)

Jedna hvězdička za mého kamaráda, který tam hraje, a další za Kristýnu Leichtovou, pro kterou mám slabost. Nic víc, nic míň. Jinak seriál úplně o ničem.

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

Po první sérii mohu konečně hodnotit. Seriál patří mezi ty lepší. Jelikož jsem nikdy neviděl nic podobného, s hororovou tématikou, nemohu srovnávat. Tento seriál je velice povedený. Skvělé herecké výkony, které jsou díl od dílu lepší a lepší. Vyzdvihnul bych rád hlavně Jessicu Lange a Taissu Farmigu, která snad půjde ve šlépějích její starší sestry. To že jsem se zamiloval do Alexandry Breckenridge, to asi netřeba zmiňovat. Věřím, že nejsem jediný. Já krásná, vyzývavá a ty vlasy? Nádhera. Škoda, že si ji v seriálu moc neužijeme. Ponurá atmosféra je skvělá. Díl od dílu se Vám seriál víc vyjasňuje a už konečně chápete předchozí věci. To je asi důvod, proč jsem AHS zkouknul během pár dnů. Chtěl jsem vědět co dál. AHS Vás doslova vtáhne a potřebujete vědět co bude dál. Teď načínám druhou sérii. Doufám, že Asylum bude o něco temnější než Murder House. Potenciál je v tom opravdu veliký. Budu po druhé řadě zvyšovat na pět hvězdiček a zařadím seriál do svých nejoblíbenějších? Doufám, že ano. Edit: Asylum je super, fakt super. Pro mě zatím TOP! Re-Edit: Coven zatím nejslabší. Sice palec nahoru za Emmu Roberts, kterou asi miluju, jinak opravdu slabé. Re-re-edit: Freak SHOW?? TOP! TOP! TOP!

Luther (2010) (seriál)

Idris Elba aka John Luther. Ruth Wilson aka Alice Morgan. Co víc dodat? Dokonalé herecké výkony. Vynikající seriál z produkce BBC. Trošku něco jiného, než na co bylo divácké osazení zvyklé. Já jsem za to rád. 10 dílů málo. Chceme víc!

Země bez zákona (2012)

Tom Hardy, Shia LaBeouf, Jessica Chastain a Gary Oldman. Dokonalost. Hlavně Hardy. Co se týče scénáře, pár chyb jsem tam našel i já, a to nejsem moc dobrý v historii, ale co. Jelikož je to podle skutečné události, muselo to být tak a tak. Víc akce, víc napětí by neškodilo, ale filmy podle skutečnosti se tak prostě musí natočit, co naplat. Zajímavý snímek o prohibici, rodině, lásce. Milé překvapení. Takovéhle filmy já rád.

Patrola (2012)

Film z policejního světa. Film o dvou policistech, o dvou nerozlučných kamarádech v práci i mimo ni. Zajímavé, místy vtipné, akční, člověk může jen koukat a přemýšlet, zda-li to tak doopravdy vypadá a zda-li je na LAPD taková sranda, jak to vypadá. POV záběry z Gyllenhaalovi kamery jsou skvělé, dává to filmu jiný úhel pohledu. Film potěší. Závěr je tak trochu smutný, ale přece nemůže být všecko nalajnované, aby to dopadlo nejlíp ne? Oba dva hlavní herci jsou dobří a spolu tvoří perfektní dvojici. David Ayer překvapil. Zatím jeho nejlepší film.

Méďa (2012)

Skvělá komedie, rozhodně. Bohužel nejsem jediný, kdo nečekal ve filmu tolik romantiky, tolik spletitých situací ohledně vztahu Mily Kunis a Marka Walhberga, ale což. Všechno nemůže být dokonalý. Seth MacFarlane nám ukázal, že po Family Guy nám dokáže dát i plnohodnotný celovečerní film, který pobaví. Postava Teda je vynikající. Každá scéna s ním je vtipná, člověk se pobaví. Walhberg, když je s ním, tak mu značně sekunduje. Když je s Milou, hraje na romantickou notu. Nevadí. PS: Po dalším shlédnutí pridávám jednu hvězdičku, jelikož si myslím, že v dnešní době už komedie lepší nebudou :)

Sousedská hlídka (2012)

S touhle sestavou se dalo pracovat o mnoho líp. Přece jenom jak Hill, tak Stiller, tak Vaughn a dokonce i Ayoade jsou dobří komici a herci. Dát jim do rukou pořádný scénář, popasovali by se s tim o mnoho líp. Dost nudných částí. Několik doslova blbostí, při kterých si prostě řeknete, co to je tohle?

Skyfall (2012)

Viděl jsem. Přemýšlel jsem. A došel jsem k myšlence, že ten film je skvělý. Opravdu. Pár věcí mi tam vyloženě nesedělo, ale s tim se člověk musí poprat. K tomu filmu patří a docela tam i sedli. Craig je a bude vynikající Bond. Rozhodně když ho uvidím, řeknu si: "Craig? Bond." Nic jinýho mě nenapadne. Ta role k němu patří a sedí mu. Jako všechny ty na míru ušité obleky co nosí. A třešnička na dortu byl Javier Bardem! Exceloval v Tahle země není pro starý, exceloval tady. Sam Mendes mě zase potěšil. Asi ví jak na mě :)