Šípková Růženka (2011)

Tahle Šípková růženka měla hodně pomalý rozjezd, ze kterého jsem postavu Lucy stejně nepochopila. Film je to ale zajímavý a Emily Browning mě nakonec dostala. Navíc jsem dosatala zajímavý tip na výběr té správné barvy rtěnky.

Lidice (2011)

Další ukázka snahy českých filmařů o velkofilm, o který ale diváci nestojí. Válka a milostné kotrmelce a tam kdesi někde vypálili vesnici a rodiče po celém světě začali své dcerky pojmenovávat Lidice. Karel Roden už by si zasloužil nějakou roli, ve které nebude jen zasmušele zírat a pronášet vyčpělé věty.

Musíme si pomáhat (2000)

Moc často se nestává ,abych u českého filmu byla do poslední chvíle napjatá, jak to dopadne. Ty dvě hodiny ve společnosti B. Polívky, A. Šiskové a J. Duška rychle utekly. Zajímavě jsou v tomhle filmu ukázáni Němci a hlavně "dobří" sousedé, kteří jsou přece Češi, ale své pohoršení dají najevo až za zavřenými dveřmi. Z několika momentů ve filmu mě opravdu zamrazilo. Vážně to natočili Češi?

Racek Jonathan Livingston (1973)

Zfilmování "nezfilmovatelné" knihy je vždycky buď naprostý propadák nebo naprostá krása. U Johnatana Livingstona se nekonalo ani jedno. Hezké obrázky, skvělá hudba a pár vět z knihy. Ale obdivuji odvahu obsadit do hlavních rolích racky.

Kniha džunglí (1967)

Kniha džunglí je moc povedená. Mauglí je rotomilý a skvěle se pohybuje. Balú úžasně zpívá a Šer-chán trousí se zlodušskou zlomyslností ironické poznámky. Prostě parádní pohádka nejen pro děti.

Nevinnost (2011)

Mezilidské vztahy umí Hřebejk zachytit moc dobře. Herci byli skvělí a to i ti ve vedlejších rolí. Výborně je tu zachyceno vyvracení viny. Presumbce nevinny je sice garantována ústavou, ale v realitě se obviněný ponížení a předsudkům nevyhne. Moc dobrý film, který mi dává naději, že český film ještě nezemřel na úbytě.

Mrtví jako já (2003) (seriál)

Nechápu to neustálé přirovnávání s Odpočívej v pokoji. Jen proto, že je o smrti? Mrtví jako já nejsou cyničtí a sarkasmu je tam taky pomálu. George mě byl nesympatická, hrobařici vyloženě trapní. Ale za Calluma dávám třetí hvězdičku.

Tmavomodrý svět (2001)

Výborný film. A hodně smutný. Zrada kvůli lásce se nakonec odpustit dá, jak dokázal pilot Kája. Ale zrada vlastní země? SPOILER: Chudák Franta, přijde o Jane, Haničku, Barču, Káju i svobodu. Hnusná válka, hnusní esesáci, hnusní komunisti a jejich "amnestie".

Tintinova dobrodružství (2011)

Od Spielberga bych čekala něco víc, než vršení infantilních vtipů. Hlavní dvojce Tintin-Haddock byla nesympatická, druhá dvojce Tkadlec-Kadlec měla světlé chvilky a celý film zachraňoval Filuta a zajímavá animace. Že se nepovedl ani hlavní záporák, je ale opravdu na pováženou! Jako obvykle mě 3D spíš znervózňovalo, ale to je můj osobní problém.

Pohrdání (1963)

Brigitte mě o svém pohrdání nepřesvědčila, naštěstí se často svléká, což naopak umí ukázkově. Motiv s Odysseem se mi moc líbil. A poučení na závěr: milé děti, nevěra bude potrestána.