Nepřítel státu (1998)

Neuvěřitelně nadupaná jízda, která je velmi zajímavá sledovat, i když na první shlédnutí jsem ji pochopil tak na 70% a až na třetí čtvrté jsem si tam zařadil každý detail. Smith se v tom filmu nezastaví a to je dobře, stále se něco děje. A jeho povedený nápad jak to celé krvavě vyřešit byl opravdu nečekaný a nepředvídatelný. To celé doprovází chytlavá hudba a sem tam to je okořeněné skvělými vtípky. Hlavní kladní hrdinové, kteří nemají o ničem ani páru, většinou v oblibě nemám, ale tenhle mi fakt sedl. A ta banda sympaťáků co je mu furt v patách. Neustálé honičky, které nutí Smitha stále vymýšlet způsoby jak zdrhnout prostě nemají chybu. Dost se divím, že to minimálně není v TOP 200. 90%

Sám doma 3 (1997)

Mno viděl jsem to jako malej ještě a tehdy se mi to celkem líbilo. 40%

Zabiják (2003) odpad!

Bóóóže ... nuda, děj žádný ... Segal jen chodí z místa na místo, navíc ani neuroní jedinou slzu za svoji ženu, kterou v každém druhém svém filmu zabijou a Sagal se jde mstít...proč se to furt točí dokolajen s jinými záporáky. Všimli jste si, že skoro na každém plakátu svého filmu drží pistoli. Už je to trapas...15%

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Nebyl zde nijak vlášť ohromující příběh, ale to ani být nemohl, když se to zakládá na skutečných událostí. Víc krve se už vidí snad jen v Tarantinových kouscích, ale o to mi nešlo. Když jsem do toho šel tak jsem si myslel, že to bude řežba kterou budou střídat blbé dojemné chvilky a neustálé oplakávání padlých, ale kupodivu ne a Snyder to natočil přesně tak, jak mě to bavilo. Sparťanská strategie byla dobrá a ty boje úplně cool, že jste měli chuť být tam s nimi a radovat se ze smrtí svých oponentů s nimi. Ty nájezdy slonů, u kterých si vždycky vzpomenu na Bitvu na pelenorských polích z třetího dílu LOTRa, jsou úplně zajímavé a napínavé sledovat. Jen škoda, že neukázali smrt toho třímetrového přepiercingovaného šaška ... jestli vůbec zdechl nebo se schoval do nějaké džuzny. Prostě dost dobré. 80%

Beyblade (2001) (seriál)

Prostě kus nezapomenutelně skělých chvil v dětství. A kdyby nebyl tenhle seriál, tak by jsme se k tomu vůbec nedostaly. A kupodivu jsou zde skvělé písničky (a to v Japonských kreslených seriálech moc často nebývá), které to všechno skvěle doplňují. Za zmínku stojí například "Never gonna take me down", "Round after round", "All across the nation", "Swing low" a pár dalších. Ten kdo to v dětství nezažil prostě nemůže chápat DOKONALOST té hry. Jasně, že když jste to neznali a poprvé jste se na to podívali jako dospěláci, tak vás to nebavilo a hned jste tomu dali "Odpad!", to je pochopitelné. Teď už mě to taky nějak zlášť nepřitahuje, ale dobře si pamatuji jaké to bylo předtím, zlaté časy. Já nevím, ale mě a partu kámošů a i ve škole nás to všechny chytlo na stopro ... a rozjelo se to na plné obrátky. Najednou to měl každý, a když jste patřil k jedním z nejlepších tak jste to měl najednou ve škole úplně jiné (kdo to nepochopil, tak to byl můj případ). Řekl bych, že to je o dost lepší než Pokémon, i když ten nás chytl na delší dobu, ale přestali jsme ho hrát kvůli věku. Pokémon je prostě pro děti tak do 12-13 let maximálně. Pak přišel na řadu Beyblade, ten se sice neudržel tak dlouho, ale stálo to za to. Na chodbě v baráku se to roztáčelo o stošest. "Záporáci" tady nemají ty trapné kecy jako ostatní. takže to dost drží nad vodou. A když jste v té době sledovali jen pokémony tak vám ty "kreslené efekty" co se děly v aréně přišly vážně cool. Postavy to samé, tady jste si hlavně oblíbily záporáky, protože tady neměli, jak už jsem zmínil, ty trapné kecy, kvůli kterým ale není třeba tento seriál házet do Odpadu. Říkám, kdo nezažil v dětství, nemá právo hodnotit!!!! (Což je tu většina) 80%

Sin City - město hříchu (2005)

„Když se ponoříte do Sin City, najdete tam cokoli....." Město hříchu. Už samotný název napovídá o tom, že to je tvrdé město, ve kterém nepřežije každý. Tady se na to nijak zvlášť chytře nechodí, tady stačí, když vypadáš jako borec, máš bouchačku a pokud možno, tak i prachy. Asi ze všeho nejvíc se mi líbilo to, že v každé povídce vyprávěl její hlavní hrdina své pocity, myšlenky, svou činnost atd. To bylo na tom to hlavní a bez toho by to bylo tak o 30-40% horší. Takhle jste aspoň měli šanci pořádně se vžít do hrdinovy situace. Těžko říct, který ze tří příběhů byl lepší (nepočítám ten úvodní dvouminutový). Mě osobně naprosto uchvátil 2. a 3. příběh. Né, že by snad ten první příběh, rozdělený na dvě části, byl nějak značně horší, jen tam něco chybělo. Možná to bylo Willisem, možná tam chyběl sympatický záporák, nevím. Ale nedostal mě jako dva následující. Teď bych krátce rozebral jednotlivé příběhy. 1. Příběh: Jelikož, jak už jsem zmínil, je to můj nejméně oblíbený příběh (ale řekl bych, že i celkově méně zajímavý, prostě nejslabší), tak bych chtěl jen zmínit skvělou Bruceovu závěrečnou hlášku: „Starej chlap zemře, mladá holka bude žít. Férovej obchod." To je sakra pravda. 2. Příběh: Krvavá cesta za pomstou, né za zjištěním jak to bylo, nebo že by se pak měl hlavní hrdina líp, ale proto, že je to fér. Měl ji rád, byla krásná. Když mohla zemřít ona, může zemřít kdokoliv. Konečně zná svou úlohu v tomto světě. A pak to začne ... Bez lítosti, neohlížení se zpátky. Život za život, i kdyby měl při tom sám zařvat. Úžo na večer. 3. Příběh: Tak tady je konečně zajímavá dramatická zápletka. Výtečná první scéna u Shellie doma, pak když polda zastaví Dwightovo auto, když si ho ti dva zabijáci nevšimnou v bažině, nebo vůbec celá situace s Jackiem (živým) ve Starém městě. Prostě všechno brilantní, zábavné a dramatické. Mno hudba se nějak příliš vychvalovat nedá, protože jí tam nějak extra slyšet nebylo, ale z toho mála co ano, to perfektně sedělo do temného děje. Taky mimochodem vynikající český dabing. Kupodivu mi vůbec nevadilo, možná naopak, že to bylo vše černobílé (teda s občasným minimálním přibarvením). Nejoblíbenější postava z filmu: Jackie Boy v podání skvělého Benicia Del Tora. 90%

Mumie: Hrob Dračího císaře (2008)

Oproti skvělým, dějově dost dobře promakaným předchozím dvoum dílům je tohle velké zklamání. Když jsem na tom byl v kině a najednou přišla závěrečná bitva a já se nedíval na hodinky, myslel jsem si, že film není ani v polovině, protože se tam vlastně zatím skoro nic nestalo. Císař jen jel z jednoho místa na druhé přičemž řekne asi tak dvě věty. Je mi trochu jíto Jet Liho protože ho byla škoda pro tohle naprosto podělané pokračování jinak zábavné a oblíbené série. Prostě už to vůbec není ono. Mumie patří do egypta, do číny se zase hodí filmy jako "Tygr a Drak" apod. První * je proto, že nemůžete dát velkofilmu s takovým rozpočtem odpad, to nějak nejde srovnávat tohle s Majsnerem. No a druhá * je za tu jízdu městem na začátku. 50%

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Když se řekne "Kámen mudrců" nebo "první díl Harryho Pottera", tak si většinou vybavím namluvené parodie na tento díl. Některé se dost povedly :D Harry Potter jako celková série se začíná rozjíždět tím správným směrem až se třetím dílem. Tohle je jen taková úvodní pohádka. Když je to podle knižní předlohy tak se ale nemůžeme dost divit. Na druhou stranu je to ale trošku chyba, protože děti, které se podívají na tento a druhý díl Harryho budou očekávat pokračování té pohádky, ale nedočkají se. Když jsem před třemi lety byl v kině na HP & Fénixův řád, vedle mě seděla asi 6-7 letá holčička a její (trošku asi hloupá) maminka. A když se na scéně objevili mozkomorové skoro se tam rozbrečela. No hrůza. A ty dětské dialogy, trapas (nevím jak v originále, viděl jsem to jen s dabingem). Prostě jednička a dvojka se měli smrsknout do jednoho dílu jen jako úvod do slušné fantazy. Jako říkám, já na tenhle díl vzpomínám jako na nezapomenutelnou komedii, protože parodie s názvem "Tajemství zvětšujících se slipů" prostě neměla chybu" XD ..... 55%

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

„V zájmu zajištění trvalé bezpečnosti a stability, bude Republika reformována na první GALAKTICKÉ IMPÉRIUM. Pro klidnou a bezpečnou společnost!!!" Star Wars III: Pomsta Sithů, tak kde začít (jo a budou tady malé spoilery) ... Ty souboje jsou naprostým vyvrcholením celé ságy a nebylo by možné to uskutečnit, kdyby se to nenatočilo až teď. Prostě výborné šermířské souboje se světelnými meči .......... nenacházím slov. Úvodní bitva (respektive záchranná akce) a po té boj s hrabětem Dooku vás do začátku pořádně nabudí. To právě byl skvělý nápad dát takovou dechberoucí akci hned na úvod, kde vše završí useknutí hlavy velkého Sithského lorda dvěma lightsaberama najednou. No lepší snad už je jenom legendární, kultovní finálový duel Anakin Skywalker vs. Obi-Wan Kenobi. To, že oba měli modré světelné meče ještě dodalo na efektivitě souboje. Celkově obdivuji tu pečlivost a propracovanost s jakou Sidious pomaličku krůček po krůčku budoval své Impérium, vystřídal nejednoho učedníka a všechny je postupně obětoval, aby získal na svou stranu toho vyvoleného (Tady bych podotkl, že hráči a fanoušci Warcraftu 3 si určitě stejně jako já všimli podobnosti v celkovém příběhu, jen je zasazen do jiné doby. Kdo nehrál Warcraft 3 a líbí se mu promakanost příběhu SW, tak vřele doporučuji). S Anakinem to císař udělal velmi chytře. Když je někdo u moci a má možnost zničit cokoli si zamane, tak v zápalu hněvu, strachu, zoufalství a beznaděje, že přijde o svou lásku, udělá cokoli, i když si naplno neuvědomuje budoucí následky. Prostě říkám, na Anakina šel císař chytře, za to s Lukem to bylo oproti tomuhle ubohé. To už císař doplatil na svou naprostou sebedůvěru. Ale já se mu nedivím, kdo by nebyl po tom, co se mu všechno povedlo. Anakin byl odjakživa vyvolený, který měl zničit Sithy, proroctví bylo pochopeno správně, jen nevěděli, co všechno se ještě bude muset stát předtím, než se kruh uzavře. Sithové se prostě nevzdají jen tak. Dovedete si představit, jak by byl Vader mocný, kdyby se mu nestalo to, co se mu stalo?!?! Přejdeme k hodnocení. Tady je to po všech stránkách dokonalé. Jak herci, tak děj, tak efekty, prostě všechno. Nezapomenutelný soundtrack dodává hloubku jednotlivým scénám. Český dabing rovněž bez chyby (to se tak často nestává). Ten, kdo očekával monumentální závěr celé ságy o hvězdných válkách se dočkal a z kina odcházel s maximální spokojeností a chtěl to okamžitě vidět znovu. No a když je Anakin vaše nejoblíbenější postava, tak se máte na co těšit. Mou byl vždycky Dooku, ale to jsem ještě neviděl tuhle epizodu. Jeden z mých TOP 5 filmů, co jsem kdy v životě zatím viděl a které mi tak silně přirostli k srdci. Můžeme se navěky jen domnívat, zda je lepší příběh Pána prstenů nebo hvězdných válek. 100% BTW: Fanouškům SW vysoce doporučuji shlédnout vystřižené scény.

Gladiátor (2000)

„Bratři, naše činy v životě se odrazí ve věčnosti!" ... proslovy před bitvou, díky kterým se smrti smějete do ksichtu, to je moje. Úvodní bitva je vlstně jediná bitva armád, kterou ve filmu uvidíme. O dobývání tu nejde. Jde tady o osobní souboje, čest, přežití, záchranu Říma, který Commodus vede do zániku, a v neposlední řadě i o pomstu. Můžeme si naplno vychutnat hrůzu, která vychází z arény a taky to, jak bezvýznamný je lidský život, pokud zrovna nejste císař nebo generál římských legií. Celkově je zajímavé sledovat Maximův příběh s nejistým koncem. Skvělý duel s Tigrem Galským. K hereckým výkonům: naprosto mi seděl Joaquin Phoenix jako nemilosrdný, hrůzyplný římský císař. Stejně tak perfektně seděl i Russell Crowe jako římský generál (ale on mi naprosto sedí ve všech rolích, je prostě úžasnej). Oskar naprosto zaslouženě, i když si myslím, že když už, tak ho měl spíš dostat za Čistou duši, tam se taky alespoň mohl pořádně předvést. Ostatní byli rovněž skvělí, ani jedna postava z filmu mi nevadila (možná jen trochu Tomas Arana). Connie Nielsen a Derek Jacobi ve svých životních rolích. Pidiroličku si zde zahrál i Tony Curran - hlavní záporák z Underworld Evolution. Český dabing nebyl zrovna nejlepší, co kdy vznikl, ale také nebyl nejhorší. Teda slyšel jsem v televizi už i ten nový dabing, a tam je otřesně a trapně nadabovaná dětská role Luciuse. České děcka tohle prostě vůbec neumí. Hans Zimmerův soundtrack je opět bezchybný, plný napětí a emocí (nej. track: The Battle). Pro mě určitě jeden z TOP 5 soundtracků, co kdy Zimmer složil. Když posloucháte jeho hudbu, připadáte si jak, jak ... pro takové blaho snad ani výraz není. Děj nebyl zrovna nejnadupanější, ale to o čem to bylo, víc nadupat nejde. Zápletek v takové situaci tam bylo maximum. Navíc, je to Ridley Scott, a kdyby tam byla nějaká hluchá místa, tak on by je hned zaplnil. Je pravda, že ve filmu jsou z historického pohledu hodně velké nesmysly (hlavně s tím oslovením "Španěl"). Ale takové drobnosti si můžeme odmyslet. Těch 5 oskarů mluví za vše. Hlavně ten za nejlepší film roku. Já si opravdu myslím, že Gladiátor byl o něco lepší než například Podfu(c)k nebo Traffic. Podle mě ty oskary sedí přesně. 90%