Nic nás nerozdělí (2012)

Skoro všechna akce se sice vystřílela hned ze startu a prostor pro další zde rozhodně ještě byl, ale nevadí, s postavami jsem se sžil a začal jim i fandit, tj. úkol splněn, až na tu otravnou a přehnanou sentimentalitu...."Miláčku, odpusť, jestli jsem tě někdy zklamal": to by měla být zakázaná věta. Každý režisér nějakého takového filmu by měl mít během natáčení na starost nějakého cynika a flegmatika, protože film si někdy skutečně mohl odpustit tu přemíru hollywoodského cukru v podobě tsunami tak intenzivně milujících zlatíček, miláčků, drahoušků...

Texaský masakr motorovou pilou (2003)

Usekané končetiny a libovolné množství krve mě nechávají chladným od doby, co mi Steven Spielberg ukázal na pláži Omaha vyhřezlá střeva. Mě, hororového strašpytla, sice ty honičky s ječící pilou v ruce nenechaly pořádně vyspat ještě několik dní, umím si však představit že pro fajnšmekry byla i to taková kravina. Už nikdy z toho nechci vidět jedinou vteřinu.

Soudkyně Barbara (2015) (pořad) odpad!

Já bych dal alespoň tu jednu za tu občasnou zvědavost na výsledek, ale ty herecké výkony, ty jsou skutečně tak tragické, že jsem něco takového ještě nikdy neviděl.

Kruh 2 (2005)

Tak mám za sebou třetí horor v životě. Je to ale vůbec horor? Spíš asi ne, pár lekaček horor neudělá, z uvedeného čísla je však zřejmé, že hororům neholduji, takže to by mi ani tak nevadilo. A zatímco jednička byla po přijmutí jednoho dvou faktů promyšlený thriller s jasně danými pravidly, dvojka jen vaří z vody, když je třeba, tak klidně ty pravidla i poruší. Nebo spíš úplně rozbourá. "Proč je to zrovna tak?" bych se mohl ptát u poloviny filmu, a odpověď bych na rozdíl od prvního dílu nedostal. Jako pokračování však film ještě nějak funguje (i kdyby hrál jen na zvědavost), ale trochu víc na vlastní noze, třeba bez herců z prvního dílu, by však neobstál ani za nic.

Kruh (2002)

Ne, nedokážu to....nakonec dokázal, jen jsem potřeboval několik pokusů i na samotné intro, a závěr jsem musel nechat dokonce až na ráno. S horory nejsme kamarádi. Jak se tohle dělá, že z filmu číší strach, tíže a deprese i ze zdánlivě banálních scén? Ten horor jsem v uvozovkách přetrpěl, protože mě mnohem víc strhla ta druhá, mysteriózní a detektivní stránka filmu. A dost možná by se Kruh bez lekaček dokázal i obejít. A věcná: rád bych viděl rodiče, kteří se synem mluví jako se svým kamarádem, a co hůř, mluví tak on s nimi.

Trosečník (2000)

FedEx asi na film hodně přispěl...víc log už snad mají jen naši Rafťáci.

Láska nebeská (2003)

Tak párkrát jsem o ten kýč zakopl, ale nevadí, radosti a smíchu bylo mnohem víc. Poslední půlhodinku tomu navíc stačilo jen dát průchod a už bych taky ukápnul. Takže od teď před každými vánoci sbohem, nejvíc jsem to totiž zvoral sám, protože...špatná roční doba!

Předčítač (2008)

Co na to říct? Kate Winslet mám sice rád, je to neskutečně charismatická herečka a po pravdě jsem se na film podíval ze zvědavosti na ni, mě ovšem na filmu nezaujal ani tak její výkon (jakkoli se jím každý kasá, jak úžasná mu Kate Winslet přišla), jako jeho hlavní myšlenka, která velice zdařile provazuje několik zdánlivě nesouvisejících dějových linií. I když jste někdy něco nepochopili tak jako já hned, vyplatí se po tom, co vám to na konci Ralph Fiennes konečně prozradí, nad filmem kapku popřemýšlet a domyslet si tak smysl některých scén a činů hlavních postav. Potom dostane celý film neskutečnou hloubku. Protože tady opravdu nejde primárně o soud s nacisty. Takže jdeme na knižní předlohu.

Avatar (2009)

Pro toho, kdo se kapku vyzná hudbě mě napadá trefné srovnání, a sice s poslední deskou skupiny Guns N´ Roses. Není to špatné, ale celá ta doba, po kterou film byl Jimem vymýšlen nebo vznikal, tomu zkrátka neodpovídá. To se stává, když si člověk dá po filmu jako Titanic 12ti-letou pauzu, podobně jako Gáni, když stopli po vydání Use Your Illusion. Po technické (nebo trikové) stránce není stejně jako u Titanicu co řešit. Po té dějové se už tak klišoidní a předvídatelný obsah napodruhé tak dobře zpracovat a zamaskovat nepodařilo. Osobně si myslím, že Avatar strašně moc vytěžil z Cameronovy značky (...James Cameron´s Avatar) a že on sám se dost možná tím snaží být trochu důležitý, že (vzhledem k datu komentu) vydá jeden film za cca 10 let.

Titanic (1996) (TV film)

Než začnete na tenhle film plivat, ověřte si drobnost jménem datum vzniku. Nesnažím se tvrdit, že by tato verze v čemkoli překonávala Jimův epos, možný původ řady jeho motivů se však nezapře. To je holý fakt. Tato verze nemůže za to, jak špatně v porovnání s o dva roky mladší verzí vypadá, spíš bych řekl, že svůj drobný podíl na jeho úspěch má i ona.