Rafťáci (2006)

To je přece jasné, že rafťáci musí být větší borci než snowboardďáci...utopených v záplavě nevkusu a kýče, zatímco tady je i Kotek celkem sympaťák o ostatním obsazení nemluvě, holky jsou taky lepší i hezčí a co hlavně, nasmál jsem se více než dost. Ne vážně, u některých scén mi bránice prodělala pár zatěžkávacích zkoušek. Nechápu tak proč se vede taky taková kampaň proti reklamám ve filmu, kdybych si to nepřečet, ani by mě to nenapadlo. Nad spritem jsem se snad ještě pozastavil, ale záběr na Budweiser mi přišel jako trefná prezentace osoby v záběru, raft Gumotex-no bóže no, na něčem snad jezdit musí a pes Seznam mi přišel jako parádní vtip. Pokud je to cena za kvalitní český film když mu peníze od jinud nepřitečou, no tak ať, já tam těch pár log strpím. Tentokráte to Karel Janák zvládl jak se patří. I Dan Bárta se s perfektní hudbou, a hlavním singlem obzvlášť, pochlapil.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Vážně je tohle na devadesát? dvouhodinová nesmyslná honička o jednu cisternu v rámci jedné cisterny? Marně hledám něco, co mě na filmu kapku zaujalo. Takovou ubohou záminku jak do filmu natřískat akce co nejvíc, jsem ještě neviděl a to mám za sebou všechny Rychle a Zběsile. Jedeme tam, jenže to tam není, tak jedeme zpět do náruče těch, kterým jsme právě utekli. Jedna honička dvakrát. Opravdu vážně? Tu jednu, že se Tom Hardy vypracoval jako takový Badass.

Dopisy z Iwo Jimy (2006)

Je to krapet lepší než vlajky, trpí to ovšem stejnými neduhy, do bitvy nás to nevtáhne i kdyby tam nějaká pořádná byla, jen nám nad hlavou třese horou Suribači a snaží se zaujmout neskutečně prázdnými a naivními monology i dialogy, které se však za japonštinu umně schovávají. Ale aspoň že tady je Ken Watanabe a kvalitní soundtrack. Přesto však pouhých deset minut ze seriálu Pacifik, které jsou Iwojimě věnovány, jsou silnější než celé vlajky i dopisy dohromady.

Rychle a zběsile 7 (2015)

Táhne mě to k plnému počtu, byla to totiž fakt akční pecka, jednu hvězdu si však radši ještě nechám do doby, než Vin Diesel najme někoho, kdo dokáže zacelit díry ve scénaři. Všeho ostatního, snad možná ještě kromě Rocka, má film kvalitativně i kvantitativně vrchovatě, ať už jde o sexy holky, honičky, rvačky, výbuchy nebo mimozemské fyzikální zákony, které už od čtyřky všichni tak nějak očekávají, ať si zlé jazyky a hnidopiši říkají, co chtějí. Není co řešit, sedmička útočí na první místo. Takže do toho, peněz na nějakého romanopisce je dost. R.I.P. Paul.

Kobra 11 - Zmrtvýchvstání (2013) (epizoda)

Všichni kdo jste měli Andrého Fuxe rádi ho nechejte v klidu odpočívat na Mallorce a tomuto dílu se vyhněte obloukem. Jeho postava totiž neprodělá žádný vývoj, který by stál za kus řeči a stejně zase hned zemře, a to ne právě zapamatování hodným způsobem...jak nás ta harpuna tehdá všechny sebrala, a pak přijde tohle. Je to jen zneužití značky Marka Kellera, po přepsání několika vět ve scénáři by se totiž André Fux vůbec vracet nemusel. V takovém případě by tento pilot byl zcela vyprázdněný i navenek.

Expendables: Postradatelní (2010)

Doufám, že v údajně nadupané dvojce se na scénáři ještě kapku zapracuje a ty jednotlivé praštěné akce, u kterých jsem se tolik nasmál, pak budou držet pohromadě, a taky že šlo víc peněz na triky v oblasti krvácení. A ještě jedna věcná: Pokud Jason zabodne někomu nůž do spánku, tak se obávám že by nestačil ani vykřiknout, natož aby do něj Sylvester ještě několikrát pro jistotu vystřelil;)

Železná srdce (2014)

Začíná to fakt hodně slibně a téměř až ke konci se tak na plátně i děje, ale ten konec, to už jsem nebaštil. Když už tam museli natřískat takovou "alá hrdina" akci, mohli alespoň dát Bradu Pittovi dostatečný honorář k tomu, a by mu ten granát utrhl hlavu, a vypadalo tak aspoň něco realisticky. Stejně tak si film mohl odpustit řadu válečných klišé. Ale i tak to bylo celkem dobrý a je fajn, že po ranách, které druhoválečné kinematografii uštědřil Steven Spielberg s vojínem Ryanem a Bratrstvem Neohrožených, se zase tato oblast dostává po 15ti letech do ráže.

Rychle a zběsile: Tokijská jízda (2006)

asi to nebude zcela objektivní, když už jsem před Tokiem viděl vše ostatní, ale opravdu těžko říct, jestli je to ještě větší kravina než dvojka, aneb naprostý břídil tokijským šampionem snadno a rychle, nebo nějaký skrytě geniální Linuv tah co se chronologie a návaznosti týče. Každopádně Han mě v tom zklamal a dovětek z šestky to celé ještě víc zamotal, ale aspoň Vin Diesel to ještě ve své jediné scéně živí. Ale nakonec ano, je to ještě větší kravina než dvojka s tím že naprosto nesympatičtí herci obsadili tentokrát i hlavní role, ale aspoň to není celé tak děsná otrava.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Asi jsem udělal chybu, když jsem se na pětku podíval jako první, a myslel si (zejména v druhé půli) jaká je to neskutečná kravina. Po absolvování předešlých dílů a aklimatizování se na místní fyzikální zákony je to však přeci jen ten nejlepší díl.

Rychlí a zběsilí (2009)

Po příšerné dvojce a ještě neexistující Tokijské jízdě se konečně dostavil pravý druhý díl, který je v čele s opět hvězdnou a ještě hvězdnější sestavou, poprvé sympaťákem Walkerem a několika parádními bondovskými akcemi v lecčemz lepší než jednička. A jenom nadupané další dva díly brání vyššímu hodnocení.;)