Titanic (1997)

Titanic je podle mě hodně vyjímečný a specifický film. Jak jsem jednou četl, pro nás co vyrůstali v 90tých letech to byl první romantický film a...pobrečel si aspoň jednou každý. Samozřejmě ho mám doma na DVD, a hodněkrát jsem si ho už pustil, viděl v televizi nebo jen zahlédl nějaké útržky, až to ve mně vzbuzuje pocit že titanic ani není jako ostatní filmy, jako by to byla prostě nějaká stálice a měřítko pro ostatní. Měl by mít aspoň 90% a měl by být v žebříčcích. Co se mě týče, tak je to dost možná to nejlepší co znám. Tím spíš, že na romantické filmy si moc nepotrpím.

Počátek (2010)

Už jsem na ten pocit málem zapomněl. První půle - skvělá vysvětlovačka, skvělá příprava. Druhá půle - skvělá akce a epický závěr. První shlédnutí - euforie a zmatek. Druhé - konečně jsem to pochopil. Třetí a dále - pár článků tak skvěle vymyšleného filmu začíná povolovat, ale to nevadí, na zážitku to neubírá, spíš dává prostor teoriím. To všechno znamená, že kdo viděl film jednou, viděl jenom půlku, možná míň. Tímto bych rád poděkoval Mr. Zimmerovi za jeho skladbu Time. Právě ty čtyři akordy mě na film přivedly. Nic proti Chrisově fantazii, ale škoda, že neexistuje pořádná tisícistránková předloha.

Hra o trůny (2011) (seriál)

"Tenhle seriál se totiž zatím nezastavil před ničím a já doufám, že co se žebříčků týče, se nezastaví ani před nějakými debilními sitcomy"....Tohle jsem tady napsal před pár lety, když to ještě vypadalo, že stoupající/stagnující tendenci kvality hry o trůny nedokáže nic zastavit. Potom ovšem někdy v 7. sérii Davidu Benioffovi a Davidu Weissovi došla knižní předloha, řeč peněz udělala svou práci a mě nezbývá než citovat legendárního Vlada z vyvolených: "To je tolik sr*ček, že bych musel vyblít i vlastní střeva tyvole". Škoda...

VyVolení (2005) (pořad)

První řada nebyla vůbec špatná, to nemá cenu popírat vzhledem k tomu že to sledoval defacto celý národ, ale bylo to nejspíš proto, že tehdy se ještě nevědělo co je ta soutěž zač a dostali se tam tak i lidi s trochou charakteru a charismatu, i když se většinou poroučeli ven jako první, např. Jan Szenteczky nebo legendární Petr Zvěřina (toho jsem měl a mám fakt rád :D) nebo i vítěz histerik Vlado. Ve druhé a třetí řadě ale už všici věděli co od toho čekat, a chodili tam už jen ubožáci, kteří potřebovali zachránit před vlastním podělaným životem. Jinými slovy propadák. čtvrtá řada zatím vypadá celkem nadějně, i když je vykonstruovaná.

Slzy slunce (2003)

Přehnaná nuda...a Bruce Willis samozřejmě největší tvrďák pod sluncem. Film je jinak přímo přebujelý klišé scénami a samotné akce - poslední naděje filmu na závěr - jsou extrémně nevěrohodné a dobře předvídatelné. Považte že skupina SEALs v jednu chvíli provede parádní stealth akci bez jediné chybičky, ale na konci už v ostré palbě kolem sebe odboku, bez míření, nebo dokonce jednoruč střílí jak pominutí aniž by něco trefili. Na konci jsem už přímo čekal, kdy se Willis vybelhá z křoví s raněným parťákem na ramenou jako hrdina.

Únos Air Force One (2013) (TV film)

Přistupoval jsem k tomu jako k TV filmu v komerční televizi, který jsem z nudy zapnul náhodou, takže jsem neměl ani žádná očekávání. Sice byla podstatná část filmu zhruba o tom, že se zajatec dostane na svobodu, pokusí se o záchranu dalších, je však znovu zajat a celé se to opakuje asi tak 4x. A i na staré CRT televizi jsem zaznamenal naprosto ubohé triky. Přesto jsem se však asi 2 hodiny celkem dobře bavil a když už celý film bil do očí že bude konec a já se chystal odejít ještě s jakž takž dobrým pocitem, celé to totálně podělala naprosto zbytečná závěrečná 3/4 hodina, ve které se s drobnými úpravami opakuje předešlý děj. Celý ten závěr jsem se musel nutit abych to nevypl.

Záhada hlavolamu (1993)

Obávám se že pro autentické zpracování je třeba udělat paradoxně něco víc, než jen nechat herce opakovat celé pasáže z knihy. Kdo četl, tak navíc ví, že ten příběh byl fakt uvěřitelný, kdežto tady to působí vyloženě směšně, že by takoví kluci svedli něco podobného. Na druhou stranu Stínadla byla vyobrazena perfektně, o tom žádná, osobně se o starou prahu hodně zajímám a ty záběry z křivolakého stínadelského bludiště byly perfektní.

Pokémon (1997) (seriál)

Všichni kdo tu tak nadšeně dávají odpady jsou pokrytci snažící se být zajímaví, nebo je jim nespíš už přes třicet protože osobně si nedokážu vybavit vrstevníka (je mi 20), který by na základce nevstával brzo ráno aby se díval na pokemony, nekupoval jejich karty, nevyměňoval je ve škole a věčně neprobíral jak ti pokemoni vlastně skončili nebo mají skončit. A jak jsme všichni chtěli mít toho charizarda nebo nedejbože Mewa nebo Mewtwoa.....samozřejmě to není žádný klenot ale generaci pro kterou byli pokemoni vytvořeni splnili to co měli. před deseti patnácti lety to žilo a nikoho by ani nenapadlo tady flákat ty odpady.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

LaBeouf dospěl (a Megan Fox ještě něco víc bohužel) a filmu to hned prospělo, příběh má taky trochu kvality na rozdíl od jedničky kde šlo nejspíš jen o to vymyslet co ti roboti na zemi vlastně chcou. film však sráží až příliš velká pohodlnost aneb přesuny mezi kontinenty snadno a rychle a přítomnost všeho co je potřeba přímo na místě. soundtrack je fantastický, narozdíl od jedničky naplno sedí k danému tématu a single New Divide od skupiny Linkin park nahraný speciálně pro film patří k tomu nejlepšímu co už tak fantastická skupina nabízí (psáno až po vydání desky Living things). z mého pohledu je dvojka o něco lepší než jednička skoro ve všech ohledech..

Televizní noviny (1994) (pořad) odpad!

Hans Zimmer údajně vydává nové album pod názem televizní noviny TV NOVA ft. Rey Koranteng, Lucie Borhyová, Karel Voříšek. Singly mají být skladby "Tennessee", "Time","Leave no mab behind" a "Green Smoke"