Transformers (2007)

Nezletilí v hlavních rolích, příběh vycucaný z prstu a film plný trapných klišé hlášek, to nejsou právě předpoklady pro kvalitní akční film. Osobně nechápu co na jedničce všichni vidí a co má víc oproti dvojce a hlavně TROJCE. Přemýšlím a jediná věc která by film měla vytahovat ze slabého nadprůměru je kvalitní soundtrack Stevena Jablonskyho a dobře vypadající (nutno podotknout zatím) Megan Fox, i když o jejich hereckých kvalitách si většina lidí myslí svoje;)

Pacifik (2010) (seriál)

Nevadilo mi že na nějaké bojové akce připadalo průměrně 10 minut z každého dílu, ani to že na válku jsme čekali půl seriálu, a nevadilo mi ani, že japonci často byli jen noční lesní démoni, seriál však trpí značnou roztříštěností a mnoha zbytečnými hluchými místy. Jsem to ovšem ochoten přijmout. Proč? Pacifik si nezaslouží být ve všem srovnáván s Bratrstvem, které bylo natáčeno o deset let dříve a byly tak k dispozici výpovědi většiny protagonistů a ucelená, dostatečně obsáhlá literární předloha, o záplavách dokumentů a dalších informací o válce v Evropě ani nemluvě. Pacifik měl oproti tomu k dispozici výpovědi pouhých dvou tří přeživších, kteří se v seriálu skutečně objeví a několik sepsaných pamětí. Když už byl seriál pojat tak jak byl, věřím že byla odvedena ta nejlepší možná práce, konec konců dělali to stejní lidé. Přes fůru nedodělků však MÁ Pacifik skutečně NĚCO, CO BRATRSTVU neohrožených a valné většině válečných filmů zcela CHYBÍ. První dva díly sice až příliš krutě připomínaly příšernou Tenkou červenou linii, ale teď mluvím zejména o dílech 6, 7 a 9, na které, pokud vás začátek nezaujal se klidně vyplatí podívat i samostatně. V těchto dílech totiž člověka ani nenapadne něco jako" "tam bych chtěl být", spíš se z toho pořádně oklepe. Hnusu, zmaru a dalších hrůz si tady člověk užije opravdu až až, včetně těch někdy až neuvěřitelných jatek na obou bojujících stranách. Když už na to v seriálu konečně došlo, tak bych řekl že ta pravá atmosféra války tady byla vystižena lépe, než kdekoli jinde, včetně Bratrstva. Ani Stoneův Vietnam, ani Spielbergova Omaha to tak dobře nedokázala.

Pátá čtvrť: zmizelé město pražské (2011)

tak to bylo slabý. vydržel jsem se na to dívat cca 5 minut, pak jsem se naštval a začal přetáčet abych se konečně dozvěděl něco o židovském ghettu, ale kde nic tu nic. Rozhovory s lidma kteří neměli k tématu naprosto říct a minimum historických faktů. trochu potěšily jen 3D animace které jakýz takýz obraz jak mohlo ghetto vypadat, zabraly tam max 5 minut a co se týče fotek, tak ty můžete do poslední najít na googlu. Opravdu nejsem o nic moudřejší. i 5ti minutové reportáže volně dostupné na čt24 online vám poskytnou více informací.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

S větším odstupem času hodnotím film rozhodně kladně, zatím vypadá jako plnohodnotný prequel k pánu prstenů. Poprvé po shlédnutí v 3D (první 3D zkušenost) jsem byl dost zklamán kvalitou obrazu a přemírou digitálních triků až mi to mírně připomnělo tragický film 300: bitva u Thermopyl, z velké části to však zavinilo samotné 3D nebo možná i režim 48 fps Já bych ani bych neřekl že by film byl nějak extra natahovaný a plný vaty, vždyť se tam neustále něco dělo, intro, neočekávaný dýchánek, který by jako z oka vypadl pánovi prstenů, scénky s radagastem, scénka z obry, roklinka, přechod přes hory, hádanky ve tmě, bitva se skřety a scéna s orly, to všechno navazovalo víceméně těsně na sebe a až na cca 15 minut stopáže je film podle mého názoru zhruba stejně dlouhý jako by byl nebýt rozdělení na tři díly. vlastně ani nevím které scénky bych vynechal. epizody s radagastem sice byly mimo děj (zatím, počkám si na další díly) a vlastně jediná scéna jako taková co mě nenadchla byla ta s hromovými obry. Co mě ale štvalo extrémně, byly zbytečné digitální triky, ať už šlo o "plyšové" skřety a další monstra, jejich směšného velitele nebo některé lokace jako roklinka atd. Když se konečně dostala kamera do skutečného exteriéru, nebo při natáčení ve dně pytle, je to obrat čtyřikrát čelem vzad a návrat do středozemě se skutečně plnohodnotně dostavuje.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál) odpad!

viděl jsem jediný díl a to mě stačí. Musím to zopakovat z komentáře o přátelích. Nenávidím ten smích v pozadí který má upozornit , že se zrovna stalo něco vtipného. proč se lidi nedíváte radši na kobru 11 nebo ztracené, než tuhle nestydatou frašku? celý sitcom průmysl bych bez váhání pohřbil.

Skyfall (2012)

první akční scéna na vlaku - parádní bondovská akce, čast ze šanghaje - nudná část jako v každé bondovce zabývající se nesmysly která má hrát na notu ortodoxním příznivcům bondovek a závěrečná parádní část v anglii. film jako celek je rozhodně parádní, nechápu jak někdo může postavit hodnocení filmu na takových hovadinách jako že každá bondovka musí začínat sekvencí skrz hlaveň, bond si musí říct pár svých naučených frází, než půjde do akce nutně se bond musí vyspat s nějakou ženskou bez které by se film ve většině případů klidně obešel nebo dokonce že úvodní titulky musí nazpívat ženský interpret a titulky musí být také proloženy ženskými siuletami. pravda, většina toho ve filmu byla narozdíl od quantum of solace, který právě kvůli tomu do jisté míro pohořel co se bondovek týče. proč by měla každá bondovka vypadat asi takhle: na začátku se james bond o něco pokusí ale nevyjde to, tak se vrátí do londýna kde mezitím zjistí co za bondovou akcí ve skutečnosti stálo a po konzultaci bonda s M, která se nese ve stylu že M bonda neustále kritizuje a jemu to je jedno, následná návštěva zbrojaře Q, který ho vybaví několika hračkami, a potom samotné plnění mise, během které se bond nutně s někým vyspí a smrt hlavního záporáka nějakým banálním způsobem až se zdá že většina filmu byla vlastně zbytečná. jen ať se pokračuje v současném trendu překopávání bondovek od základů

Kobra 11 - Jízda smrti linky 834 (2001) (epizoda)

Nejlepší pilot jednoznačně, v dobách kdy vyšel, jsem se na něj byl schopný dívat 5x denně. Dokonce i děj je líbivý a zajímavý, o parádních akčních scénách ani nemluvě. snad až na hromadnou bouračku na dálnici. Ta by sama o sobě nebyla špatná, kdyby nebyly použity záběry z minulého pilotu. A to jak se každý vybourá pro to, že si nanáší rtěnku ve zpětném zrcátku, ladí rádio nebo něco podobného, to už je taky trochu ohrané, ale nevadí, nebýt značky kobra 11, film by to dotáhl výš, ale já naštěstí tohle omezení nemám.

Kobra 11 - Na vlastní pěst (2008) (epizoda)

tohle je ten nejbláznivější díl kobry 11, na který je, co se týče šílených akčních scén, krátká i většina Bondovek. Ty šílené bouračky na dálnici mě nepřestanou bavit snad nikdy, sranda je i když zločinci rozstřílí na hadry policejní stanici, ke konci už to začne být trochu ohrané a co se týče příběhu, je taky dost slabý. Ale na to, jak Semir sestřelí druhý vrtulník na dálnici explozí auta pod ním, na to nikdy nezapomenu :D :D

96 hodin: Odplata (2012)

Film se dá, naráží však na to, na co už spousta filmů, a to že oproti svému předchůdci nepřinesl nic nového, chybí mu však trocha logiky v celém ději a taky něco co si divák zapamatuje, jako když Brian odpraví několik albánců tím stylem, že prvního praští do hlavy a druhého současně kopne do břicha, na třetího převrátí stůl, ale ještě před tím z něj vezme nůž, kterým probodne hruď čtvrtému a pátému, pistolí kterou má pátá oběť pořád v ruce dorazí třetího, který se už už zvedá ze země a dalších šest lidí postřílí ze zálohy. V každém případě je ale Liam Neeson kandiát do Postradatelných.

Skála (1996)

Když sem tam dokáže Michael Bay zasadit svou akci (která obvykle tak jako tak utáhne celý film) do širšího kontextu, výsledkem je tento perfektní, nejspíš nejlepší akční film jaký jsem kdy viděl. Co se tohoto žánru týče, zde je inspirace pro celý filmový, potažmo herní průmysl. Je to hrozně těžké komentovat, když není vůbec co vytýkat. Troufnu si říct, že Skála je pro mě film číslo jedna.