• Pohádka
  • Romantický

Panenka z vltavské tůně (1976) (TV film) odpad!

Když si nevíš rady s dějem, vraž tam nějakou odrhovačku, čím debilnější text, tím líp, protože to bude znít lidově. Pokud budeš mít v hlavě pořád vygumováno, přidej druhou, případně třetí, čtvrtou, pátou. Nic to nestojí, natočí se to na rpvní dobrou, ušetří se na střihu a zmákne se to za pár natáčecích hodin. Ono se to na obrazovce bude trochu hejbat i s nima a ti čumiči před ní ti to sežerou. A za pár let ještě budou vzdychat nad tím, jaký se točily za jejich mládí krásné pohádky. * * * Netočily. Na téhle je to ukázkově vidět.

Lotrando a Zubejda (1996) odpad!

Takže abych to shrnul… Pecha? Mínus jedna hvězdička. Goldflam? Mínus 2 hvězdičky (není on nemocný?). Svěrákův komentář? Mínus jedna hvězdička. Uhlířova hudba? Mínus 1 hvězdička. Brukner? Mínus jedna hvězdička. A to už jsem dávno v mínusu, takže nemusím pokračovat. Obsadit do jednoho filmu tolik naprosto prachmizerných herců a jednoho infantilního skladatele, to je umění!!!

Krásný příběh (1992) odpad!

Směsice podivných a nesmyslných scén poskládaná naprosto bez ladu a skladu za sebe.

District 9 (2009)

Skvělý filmový nářez, který si musel užít především střihač. A když jsem zjistil, že v hlavní roli vlastně ani nehrál herec, musím před režisérem smeknout.

Věčný příběh (1998)

Zatím asi jediná americká pohádka z těch, které jsem viděl, v níž se Američani aspoň pokusili o pohádkovou romantiku podobnou té, na jakou jsme zvyklí my v Česku. A kupodivu celkem vydařený pokus.

Já, padouch (2010)

Hodnocení téhle infantilní cypoviny nechávám na dětech. Jako dítě bych tomu dal asi pět hvězdiček, jako dospělý jednu.

Podivná věda (1985) odpad!

Kdyby z toho někdo udělal pětiminutový večerníček, z níž by vystříhal všechny trapný a nudný pasáže, tak by se na to možná dalo koukat.

Wallander (2008) (seriál)

Na můj vkus se seriál až příliš prvoplánovitě snaží zaujmout brutalitou. Jsou mi milejší detektivní příběhy, v nichž vyšetřovatel přijde už k mrtvému tělu. Nepotřebuju vidět, jak je někdo zabíjen, mrzačen apod.

Mandarinky (2013)

Jak se někdy stává, film, který by neměl být komedií, je zfilmován tak, že je komedií přímo špičkovou. Je super, že si Estonci ze sebe dokázali udělat velmi inteligentním způsobem srandu, a nevadilo jim, že svými rolemi lehce přiživili vtipy, které se o Estoncích v ruském prostoru říkají. Natočit s citlivým humorem téma, které není humorné ani náhodou, to chce pořádný kopec filmařských schopností. Ty Gruzíncům ani Estoncům nechybí ani v nejmenším. PS. pro vysvětlenou: Estonci mají v ruských vtipech stejnou pověst jako Záhoráci na Slovensku.

Cesta za Vánoční hvězdou (2012) odpad!

Herecké výkony ve filmu byly vskutku otřesné. Jak se říká o Schwarzeneggerovi, že umí jen tří výrazy obličeje – odhodlaný, odhodlanější a neodhodlanější, tak osoba v hlavní postavě Sonje uměla jen grimasy udivená, udivenější a nejudivenější. Zásadně nesouhlasím s komentářem viktorka181. Většina osob (odmítám mluvit o hercích), možná dokonce všechny nedokázaly hrát bez pitvoření. Dále bych chtěl poznamenat, že takové množství triků a ještě k tomu takových, že bez nich by se ta slátanina vůbec nedala udržet pohromadě, z této pohádky udělalo typickou pohádku za trest zcela srovnatelnou s českou televizní tvorbou. Je faktem, že děti snesou kdejakou slátaninu. Jenže já už nejsem dítětem.