Maginotova vs. Siegfriedova linie (2018) (TV film)

Ach ta mapa Evropy, kde je už Československo rozděleno na Protektorát Čechy a Morava a Slovenskou republiku, i když k tomu ještě v době budování Maginotovy linie nedošlo...

Hitlerova armáda smrti: Das Reich (2015) (TV film)

Hrůzy neskutečné, snad už se nic podobného nebude opakovat, člověku je z toho dost zle, když to vidí...

Klaus (2019)

Takhle vizuálně krásný animák jsem dlouho neviděl. Sice to není tak vtipné, jak by se mohlo předem očekávat, ale na humoru to nestojí. Hlavní je příběh. Moc příjemné překvapení.

7 životů (2017)

Ale jo, za ten originální námět a zajímavé zpracování, kde si herečka zaslouží veškerý respekt za zvládnutí sedmi rolí, si to ty 4 hvězdy zaslouží.

Pokání (2007)

Ta pětiminutová scéna beze střihu z pláže v Dankerku byla úžasná, takové záběry já můžu.

Joker (2019)

Je skvělé, když někdo dokáže příběh vystavět postupně, bez toho, aniž by to do vás pral od začátku. Sice může být pár pasáží vlažnějších, ale ve výsledku to je ku prospěchu. Ta přeměna v Jokera, jak ho známe, je v podání Phoenixe úžasná, nominace na Oscara asi nemine. Většinu filmu jsem měl na 4 hvězdy, ale díky posledním dvaceti minutám dávám plný počet, protože mě to fakt přikovalo do křesla. No jde ty klauny nemilovat?

Premiér (2019) (seriál) odpad!

Jéžiš, to je takt špatný už po první minutě... dal jsem ještě pár dalších (konkrétně sedm, ač uši a oči krvácely), ale tohle přece nikdo nemůže dát celý a čemukoliv z toho se zasmát.. Zlatý Nebezpečné vztahy, ten je oproti tomuhle oscarový masterpiece. A tenhle pán dost možná půjde do politiky doopravdy, to se máme na co těšit.

Kniha přežití (2010)

Vizuálně skvělé, připomíná mi to hru Fallout 4, hudebně taky podařené, kamera tu má pár výborných záběru, Gary Oldman je klasicky boží... ale dějově takové nemastné neslané, nepodařilo se mi do toho ponořit, moc jsem to neprožíval a občas ztrácel pozornost. Myšlenka a závěr je přesto docela fajn, ač náboženství vůbec neholduju, ale víra (v cokoliv) dělá zázraky. Jako celek ale lehce podprůměrné.