Machři (2010)

Vcelku pohoda. Několik dost zábavnejch scén, pár trapnějších, trošku kýče... Ale docela se u toho bavíte, na nic víc film ani nemá ambice. Za malou roli S. Buscemiho palec nahoru, Sandler a Rock jsou klasika. :)

Kouř (1990)

Chápu, že má každej nějakej vkus, ale tohle bylo absolutně mimo ten můj. Proto jedna hvězda za herecké obsazení a druhá za onen Arnoštkův megahit, toť vše. Pro mě 35 %.

Soudný den (2008)

Jednoduchý a nejednou použitý děj a zápletka; jistá předvídatelnost toho, co se bude dít; průměr nepřevyšující herecké výkony; místy nelogické uvažování postav... Přesto se na tento kousek dívá docela dobře, neboť si udržuje slušnou dávku akce od počátečních minut. Zvukově povedené a stejně tak se vydařila závěrečná automobilová honička s množstvím střihů a divokou kamerou. Trochu mi to občas evokovalo Mad Maxe dvojku. Na oddych fajn. 65 %

Requiem za sen (2000)

Tohle musíte vidět, vyprávět se to dá jen těžko. Je to hlavně o pocitech, které cítíte během sledování tohoto snímku, mj. s výbornou Ellen Burstyn či Jaredem Letem. Film má neuvěřitelnou sílu, kterou prokazuje při nejedné z emočních a často dost drsných scén. Soundtrack, v čele s ústřední melodií, zaslouží také jedničku s hvězdičkou a já asi nemám, co pořádně vytknout. Darrena Aronofskyho film s velikým F, který však vyžaduje odolnou psychiku... Rozhodně nezůstanete jen u jednoho zhlédnutí!

Tobruk (2008)

Kamera dobrá, námět a scénař rozhodně zajímavé, herecké výkony průměrné, celkové dojmy však nic moc. Film pořádně nedokázal vtáhnout do děje, měl hned několik hlušších míst a prostě to nebylo ono. Nejde ani o to, že se tam pořádně nebojovalo, o tom to ani být nemělo, stejně ale divák čekal něco víc. Přesto je dobře, že takovýto snímek Češi - jako poctu všem našim veteránům druhé světové války - natočili. Ale neodpustím si, že vzhledem k tomu, kolik film stál, to mohlo dopadnout vydařeněji... 60 %

Skála (1996)

Viděno nespočetněkrát, přesto mě to vždycky baví. Výborný Sean Connery a Ed Harris, skvělý (!) soundtrack, akční scény, spád i závěr, i když trošku kýčovitý. Pro mě jasných 5 hvězd, mezi akčními filmy top.

Hotel Rwanda (2004)

Silný, krutý a místy dost dojemný film. Je hrozné, že něco takového se ještě před nějakými 18 lety ve světě dělo (a vlastně se děje na různých dalších místech až dodnes). Don Cheadle předvedl neskutečný výkon, scénář byl propracovaný, jediné, co jsem místy nestíhal, byly ono několikero skupin (Tutsijové, Hutové, Interhamwe, policie, S.N....). Což ale nevadí a vy se v tom jistě budete po nějakém čase orientovat. Celkově velmi silný zážitek na pět hvězd.

500 dní se Summer (2009)

Příjemná oddechovka, pro mě nic víc, nic míň. Ačkoliv poslední věta, při představování se, mi vykouzlila úsměv ve tváři :) Jo a + za soundtrack. 60 % / 2. zhlédnutí slabší, snižuji hodnocení.