Wrestler (2008)

Tento film jsem viděl až po Černý labuti, což je možná důvod, proč mě docela zklamal. Mickey Rourke sice zahrál nejspíše svojí životní roli, práce s kamerou byla dobrá a bojové scény působivé, ale příběh jako takový mě ničím výjmečným nezaujal. Stejně tak "rádoby otevřený" konec filmu. Přesto se na to nekouký vůbec zle a těch 80 % je myslím zasloužených.

Prci, prci, prcičky 2 (2001)

Já vám nevím. Mně se i druhé pokračování líbilo (ale tato série tím u mě skončila), pořád se zde našlo dost vtipných scén. Stejně jako u prvního dílu platí, že to je klasika teenage komedií. Dle mého, to jsou právě pouze tyto dva filmy, které v tomto žánru za něco stojí. Další díly už však stály za prd, stejně jako různé další "napodobeniny"... 70 %

Prci, prci, prcičky (1999)

Klasika teenage komedií. Vtipné, s dobrým soundtrackem, a ačkoliv to je vlastně hovadina, nudit se víceméně nebudete. V tomto žánru to patří k tomu lepšímu; spousta podobně zaměřených filmů Prcičky vykrádá a pouze staví na jejich dosaženém úspěchu (min. co se týká tržeb z kin a prodeje dvd).

Štěstí (2005)

Pěkně natočený film o strastech tří kamarádů. Skvělý výkon zde podal zejména Pavel Liška, který dokázal, že umí zahrát i vážné role a patří k naší herecké špičce. Depresivní příběh, na základě povedeného scénáře, skvělé herecké výkony (o čemž svědčí i tři České Lvy v této kategorii) a parádní kamera, která velmi efektně využívá dlouhých záběrů. Rozhodně podařený film, jenž si sošku za nejlepší český film roku 2005 opravdu zasloužil. 90 %

Kruhy v obilí (2006)

Rozhodně zajímavý dokument, určený zejména těm, kteří mají záhady a paranolmální jevy. Občas mi však přišlo, že se dokola opakovaly ty samé věty a omílalo to samé, což mě místy nudilo. Každopádně ony kruhy jsou opravdu fascinující, a pokud vás dokument přinutí alespoň chvíli přemýšlet nad tím, jak se něco takového mohlo vytvořit a kdo (nebo co) za to může, tak to je nejspíše to, co autoři zamýšleli, a vy tak budete ohohaceni o spoustu zajímavých informací. I když občas mi to celé přeci jen přišlo trochu přitažené za vlasy; přesto však 80 %.

Nezapomeň na mě (2010)

Zde jsou vidět evidentně dosti protichůdné reakce. Já patřím k těm, kterým se film líbil, a to na nějaké "romantické oblbováky" nejsem úplně stavěný. Robert Pattinson zahrál v pohodě týpka a závěr, pro někoho kýčovitý či křečovitý , mě opravdu dostal a konečné hodnocení pozvedl na čtyři hvězdy.

Perný den (1964)

Několik vtipných scén, dialogy, ale zejména hudební kulisa je to, co tomuto filmu zaručuje tak vysoký počet bodů. Neboť hudbu hráli pánové výbornou a líbila se (a stále líbí) fanouškům i nefanouškům kapely. A taky ten závan nostalgie... 80 %

Dívka na koštěti (1971)

Klasická pohádka o čarodějnici Saxaně, jež se dostala do lidského světa a svádí zde napínavý (a také milostný) příběh. Skvělí herci v menších rolích, ať už V. Menšík, H. Růžičková či S. Zázvorková, stejně tak hlavní představitelka Petra Černocká a její láska Jan Hrušínský. Nezapomenutelné scény (hlavně díky J. Krausovi), příjemná hudba, zábava, jednoduchost - to jsou hlavní klady tohoto povedeného československého filmu, který vám nevadí vidět ani napopáté... 90 %

Krokodýl Dundee (1986)

Kdo by dnes neznal Krokodýla Dundeeho, že? Opět jeden z filmů oblíbených zejména v mém dětství. Vtipné scény, pár nesmrtelných hlášek a takový příjemně obyčejný děj si určitě získaly nejednoho oddaného fanouška. 70 % (z nostalgie o 10 % více).

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Nikdy jsem nebyl skalním příznivcem trilogie Pána Prstenů, stejně jako fantasy žánru. Ale filmové zpracování tohoto románu se určitě povedlo nad míru dobře. Dobrá hudba, herecké výkony, temná atmosféra, prostě celkové vizuálno... A postava Gluma, zejména v tomto závěrečném díle, je vynikající. Pro mě asi nejlepší díl série, na který se i přes dlouhou stopáž kouká opravdu skvěle.