Sekretariat: Příběh šampiona (2010)

Všichni máme rádi pohádky, a tahle pohádka má úroveň. Pravda, někdy trochu zdlouhavá, ale stále v kondici jako Secretariat. Výkon Diany Lane a Johna Malkoviche a hudba vše umocňuje. Navíc miluju koně, 90%.

Bože, jak hluboko jsem klesla! (1974)

Comencini zde fantasticky zhodnotil vše, co filmu mohla dát Laura (a že měla co dát), příběh není navíc, zejména v první polovině, nudný a výsledek je podtrhnutý českým dabingem. Takže určitě 80%.

Jako jed (1985)

Jeden z lejlepších filmů Víta Olmera, navíc vedle hodně naturalistického ztvárnění osudu chlapa, který chytne druhou mízu, řeší i mnoho věcí, která bylo pro mnohé tabu. Dnes sice již trochu vyčpělé, ale v každém případě pohlazení na duši. 80% i kvůli Ivoně.

Případ číslo 39 (2009)

Původně jsem chtěl dát odpad, jednu hvězdu dávám, že jsem u toho neusnul, jinak céčkovej film, kde je pár lekavejch efektů a celkem dobrá muzika.

Cizinec (2010)

Jsem se nudil, jediný, co bylo úchvatný, byly rty Angeliny.

Tři dny ke svobodě (2010)

Kombinace mistrně zpracovaného scénáře s Russellem Crowem snad ani nemůže přinést špatný film. Haggis od počátku udržuje diváka v napětí, které opadne až při závěrečných titulkách. Rychlé střihy a hudba toto napětí ještě umocňují. Určitě 90%.

Pink Floyd: The Wall (1982)

Fantasticky ztvárněná klasika rockové hudby. Zcela nadčasové.

Věc (1982)

Carpenter spolu s Morriconem stvořili fantastické dílo, uf, děsím se, aniž bych na ten film teď koukal. Je to film, který, byť ho neuvidím nevím jak dlouho, se mi trvale uložil na hardisk (tedy do vědomí).

Chlapci a chlapi (1988) (seriál)

Sokolovský je kapitolou sama pro sebe. Ten seriál nepochopí ten, kdo nebyl na vojně. To nejsou slova sentimentality, ale fakt. Je pravda, že byl točen v jiné době a pro jiné diváky. Dovedu si představit dnešního osmnáctiletého kluka, jak nechápe.

Duhová kulička (1985) (TV film)

Hluboký a pravdivý příběh. Prostě Kachyňa opět ukázal, že je geniální režizér, který umí vyjádřit život tak, co nám dává a co nám ubírá. Určitě 90%.