Amélie z Montmartru (2001)

Moc se mi líbí, jak je pojatý tento film. Zajímavě "natrhaný" příběh s úsměvnými momenty, které si určitě zapamatujete a v životě jistě použijete :) Navíc mi připadá, že se nevybírala herečka sedící na Amelii, ale že se postava Amelie tvořila podle Audrey. Pro nás muže příjemná podívaná a neznám ženu, která by tenhle film nezbožňovala.

Samec (2009)

Okoukáte pár laciných balicích fíglů na lov osmnáctek v předražených barech, pánové se na chvíli vcítí do role novodobého gigola, zasní se, jak skvělý by to bylo a na tenhle film už se pravděpodobně nikdy nepodívají.

Hanebný pancharti (2009)

Mám rád narušování stereotypů a zaběhnutých klišé, proto se mi líbilo i totální narušení historie. Tarantinovy dlouhé a složité monology vás buďto neuvěřitelně štvou, nebo je milujete. Směsice nejrůznějších nápadů a nálad, u kterých kolikrát ani nevíte, co si o tom vůbec máte myslet, dají dohromady hodně dlouhý, ale plný a zábavný film. Třešničkou na dortu je Bradův italský akcent =D

Avatar (2009)

Chtě nechtě než jdete na Avatar, víte o něm hodně. A taky hodně čekáte. Filmová revoluce, astronomické výdělky, Cameron má soupeře už jen sám v sobě, lidé umírají, protože chtějí žít na Pandoře... A zde je první úskalí: pokud jste přišli do sálu "zavření", tzn. chystáte se na opěvovaném filmu najít sebemenší chybičku, abyste nešli s davem, stopro se vám to podaří. Nebo, jako já, přijdete pozitivně naladeni a předem víte, že film nezklame. Po opuštění kina jsem byl také plný emocí, ale s odstupem času si stále myslím, že Avatar je jedním z nejlepších filmů historie. Ano, má primitivní a předvídatelný děj, černobíle vykreslené postavy. Ale nestojí jen na efektech. Má megasilný námět - chování k přírodě a žebříček priorit. My citlivky to chápeme, protože i přes vliv konzumní společnosti cítíme, že asi chceme něco jiného a Cameron ukázal, co by to mohlo být. Ostatním se to vysvětlit nedá. Jen si ale vzpomeňte, proč jste během filmu fandili extra kladným Avatarům a ne vlastnímu druhu, který se choval přesně tak, jako současná reálná společnost...