A-Team: Poslední mise (2010)

výborný hlášky, místama na mě až moc prudká akce, ale fajn komedie.

Iluzionista (2006)

perfektní zápletka, navíc kouzelníky já můžu

Na tuhle nemám (2010)

Trošku slabota i na to, co se od toho čeká. Trošku na sílu, hlavní hrdinka mi nepřipadá tak krásná, jak se o ní ve filmu mluví a kluk se chová přesně tak, jak si druhou šanci nikdy nezasloužíte.

Invictus: Neporažený (2009)

Clint Eastwood je jako režisér sakra dobrej. Freeman má své obvyklé charisma a Matt Damon umí.... zajímavý "team spirit" film

Uvnitř tančím (2004)

Výborný anglický humor umocněný handikepem obou hlavních protagonistů. Uzemňující hlášky Jamese McAvoye vystřídá závěrečné smutné zamyšlení.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Já dávám 5 - za výběr herců, humorné dialogy, akci, zajímavě vymyšlený příběh a za volný, ale dobrý vztah ke hře, která byla předlohou a jejíhož hrdinu jsem obdivoval stejně, jako obdivuju toho filmového. Říkejte si co chcete, čekal jsem zkažený film, který udělá špatnou reklamu legendární hře. O to milejší mi bylo, když jsem už po zajímavých 15 minutách věděl, že se bavit prostě budu. NIKDO od toho nečekal buhvíjak hluboké myšlenky nebo extra nové nápady. Občas člověk potřebuje při pátečním večeru vypnout a nehodlá být v kině jak v práci a soustředit se, aby mu neunikl nějaký podstatný detail. Chtěl jsem se bavit a to perský Princ splnil na jedničku podtrženou. P.S. Námětem je hra, proto "dospěláci", kterým hry přijdou trapné a hloupé, nemůžou mít rádi ani film.

Na sv. Valentýna (2010)

Ze svátku zamilovaných udělali amíci další ze svých komerčních kýčů a dokonce o tom natočili film. Dostanete pocit, že své dívce (nebo klukovi) MUSÍTE dát dárek, jinak ji (jej) nemilujete. Co mě ale točí ze všeho úplně nejvíc, jsou nereálné okamžiky, kdy má hlavní postava říci něco důležitého, ale nedostane se ke slovu, protože její protějšek mluví a mluví, protože ví, co chce říci a pak odejde. A nikoho nenapadne to nějak zastavit a uvést na pravou míru, stejně jako nikoho nenapadne zastavit produkci takovýchto dementních "výtvorů".

Kick-Ass (2010)

Pro mě ne úplně top komedie, ale dost věcí kompenzuje originalita a nabourání komixových stereotypů. Určitě stojí za to vidět.

Komici (2009)

Zbytečně dlouhý na to, jak málo je v tom kvalitních džouků. Sandler už mi poslední dobou vážně začíná lézt krkem.