Bitevní loď (2012)

Má to ambice, odpovídající rozpočet, námět je také v pořádku, ale je to na mě už příliš přetechnizované. Navíc ten všudypřítomný amerikanismus byl místy až odporný. Třetí hvězdu jsem přihodil v podstatě jen za tu vizuální žranici.

Nepřítel pod ochranou (2012)

Tony Scott, s jehož jménem byla kariéra Denzela Washingtona v poslední době hodně spjata, nastavil svým nástupcům standardy akčního žánru poměrně vysoko, s potěšením však můžu konstatovat, že Daniel Espimosa se jim tímto snímkem minimálně vyrovnal. Máme tak čest s velmi svižnou akční naháněčkou, která se sice tematicky malinko otírá o zatím přeci jen slavnější (záměrně neříkám lepší) Bourneovu trilogii, ale podstatné je, že díky svému tempu dokáže bez problému udržet divákovu pozornost a baví.

Iron Sky (2012)

Vesmírná taškařice o pokračování 2. světové války. To je blábol, co? Naštěstí je ale míra zábavnosti na solidní úrovni, takže kdo má trochu nadhled, pobavit se prostě musí.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Přiznám se, že jsem měl trochu strach, aby pokračování EXPENDABLES nezklouzlo do nějaké trapné parodie, zvlášť když jsem zaregistroval, že účast potvrdili nově i Jean-Claude Van Damme a poněkud kontroverzní "star" Chuck Norris. Skvělé hodnocení tady na CSFD mě ale celkem uklidnilo a návštěva kina obavy definitivně zažehnala. Nenáročná akční jízda plná explozí, honiček, soubojů, mraky rozstřílených nepřátel a kupa hlášek z úst těch "nejslavnějších" hrdinů, to je přesně to, co jsem očekával, na co se těšil a čeho se mi také dostalo měrou vrchovatou. Pochopitelně, že i ty parodické prvky jsou ve filmu přítomny, to si tvůrci jednoduše nemohli odpustit, ale nebojte se, vůbec neruší, naopak děj příjemně odlehčují a jasně dávají najevo to, jaká pohoda musela při natáčení panovat. Přestože na place září jedna hvězda vedle druhé, nemají herci žádný problém udělat si legraci nejen ze svých kolegů, ale i sami ze sebe a činí tak vkusně a přirozeně. Ano, tohle setkání filmových celebrit jednoznačně kvituji; pro mnohé jsou EXPENDABLES splněným snem, který věřím, že jen tak neskončí.

Útok na věžák (2011)

No mě to přišlo jako pěkná hňupina. Ono to tak zřejmě bylo i myšleno, jenže to měla být zábavná hňupina, zatímco já spíš kroutil hlavou nad trapností tohoto pokusu o hororovou sci-fi komedii. Přerostlí Gremlins se svítícími zuby ani nepobaví, ani nevyděsí a přitom by pořádná čistka tomuto londýnskému sídlišti vůbec neuškodila. Je totiž plné nesympatických náctiletých spratků, kterým fandit snad ani nejde. Ode mě proto milosrdné dvě hvězdy.

Život Davida Galea (2003)

Jeden z filmů, jemuž nemám formálně velice co vytknout a přesto u mě na víc jak tři hvězdičky nedosáhne. Způsob, jakým se profesor Gale a jeho kumpáni pokusili přimět vládu ke změně zákona (v tomto případě k zrušení trestu smrti), nebo alespoň poukázat na jeho "nesprávnost", totiž považuji za docela naivní, neřknu-li hloupý, proto mi osud těchto postav byl tak nějak šumák. A to je u filmu, který se snaží ždímat emoce co to dá, docela problém. Ale jinak dobré.

Zombie Apokalypsa (2009)

Jeden z těch lepších zombie flicků, co se v poslední době vyrojily. Fanouškům daného subžánru sice nepřináší nic nového, ale řežba je to nehorázná. Nesmírně násilné, brutální, krvavé orgie ve zběsilém tempu, bez zbytečně zdlouhavého začátku, kde se to navzájem řeže hlava nehlava. Tak to máme rádi.

Speciální jednotka (2011)

Ano, přesně tak si to představuji i já. Když při záchraně jednoho života vyhasne stovka dalších, tomu říkám povedená akce! (Zdravím uživatele Fr.)

Dům z písku a mlhy (2003)

Velmi působivé drama, o to bolestnější, že obě znesvářené strany byly v právu. Hloupá administrativní chyba mezi ně postavila barikádu, kterou bohužel nedokázali překonat. A přitom to nebyli zlí lidé, jen si každý hájili to své.....

Muž, který nebyl (2001)

Snad první film bratří Coenů, se kterým jsem šáhnul vyloženě vedle. Jejich žánrová roztříštěnost je sice obdivuhodná, zároveň ale svým širokým záběrem zvyšují pravděpodobnost, že se ne vždycky zavděčí všem. Mě to potkalo nyní. Ač mě řadou svých děl doslova nadchly, tento retro snímek jsem doslova protrpěl. Noir zkrátka není pro mě. Jako filmový žánr mě ho zatím nikdo nedokázal přiblížit, nerozumím mu, hledám v něm věci, které tam evidentně nepatří a tak, i když se herci velmi snaží, budu si MUŽE, KTERÝ NEBYL navždy pamatovat jen jako nudnou, pomalou kriminálku o hloupém holiči, bez chuti a bez zápachu, které by v kontextu s celou Coenovic tvorbou slušel spíše přívlastek "film, který nebyl".