Columbo - Série 6 (1976) (série)

Můj nejoblíbenější díl: Případ vysokého IQ

Columbo - Série 5 (1975) (série)

Můj nejoblíbenější díl: Kouzelné alibi

Columbo - Série 4 (1974) (série)

Můj nejoblíbenější díl: Za úsvitu / Top 2 /

Columbo - Série 3 (1973) (série)

Můj nejoblíbenější díl: Labutí píseň

Columbo - Série 2 (1972) (série)

Můj nejoblíbenější díl: Zločinný steh

Columbo - Série 1 (1971) (série)

Můj nejoblíbenější díl: Semínko pochyb / Top 1 /

Pomsta Růžového pantera (1978)

Dá se říct, že Pomsta Růžového pantera, je neoficiálně posledním dílem slavné série, protože další film už je jen jakýmsi střihovým experimentem, který vznikl po smrti Petera Sellerse. Tady vše ještě šlape, snímek sice nedosahuje kvalit těch předchozích, ale rozhodně je plnohodnotnou panterovskou komedií. Inspektorovi převleky tady dosahují vrcholu, nějaký ten výbuch či rvačka se také najde a co je hlavní, inteligentní jemný humor je stále přítomen (stejně jako pražský rodák Herbert Lom). Podařený kousek.

Růžový panter znovu zasahuje (1976)

Panterovka/Clouseauovka, která má tady na databázi nejvyšší hodnocení a dokonce jí moc nechybí do TOP 300 filmů vůbec. Podle mě je na stejné úrovni, jako druhý a třetí díl a dodnes, ani po několika zhlédnutích, nedokáži určit vítěze. Ale to není důležité, je to skvělá komedie! Tolik scén a gagů, které se divákovi vryjí do paměti, bondovská atmosféra a také sci-fi zápletka, všeho je tady vrchovatě. U mě nejvíc boduje návštěva v blázinci, výslech, při kterém vezme za své vzácné piano či souboj s Catem, kdy vrchní inspektor zničí prakticky celý byt. Výborná zábava, Peter Sellers byl skutečný mistr (velkou práci odvádí v českém dabingu i pan Fišer). Klasika, která diváka naladí už v úvodu skvělými animovanými titulky.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Vy jste... učitel? - Na půl úvazku. Trvalo to sice dlouhých devatenáct let, ale Indy se vrátil a vrátil se v dobré formě. Líbí se mi, že tady Steven Spielberg zachoval ducha původních dílů z 80. let. Jistě, jsou tady samozřejmě již použity digitální efekty, ale co se příběhu a způsobu vyprávění týče, je to pořád klasický Indiana Jones, jak ho máme rádi. Sci-fi zápletka mi vůbec nevadí (ostatně i v předešlých filmech se nedá mluvit zrovna o realističnosti děje), Spielberg prostě mimozemšťany zpracovat umí a vyzdvihnout musím i šarmantní potvoru Cate Blanchett. Výborná podívaná, která sice lehce zůstává v závěsu za klasickými díly, ale ne o tolik. P.S. Úžasný je poslední záběr před titulky, kde si Ford vezme zpátky svůj klobouk. Tady mám vždy husí kůži, je to opravdu stylové a zároveň vtipné zakončení podařené KŘIŠŤÁLOVÉ LEBKY. Díky tvůrcům za tento zážitek, který mě vrátil v čase do dětských let. Udělali mi radost.

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Tati, sestřelili nás! - Je mi to líto, synu... Podle mnohých fanoušků (no, je to tak půl na půl), je POSLEDNÍ KŘÍŽOVÁ VÝPRAVA nejlepším dílem série o Indiana Jonesovi. Pro mě o vlásek vítězí původní film, ale i tento díl je neskutečná perla. Harrison Ford zde dostal vynikajícího spoluhráče v podobě Seana Conneryho, který hraje jeho otce a slovní přestřelky této dvojice, jsou snad ještě zábavnější, než velkolepé akční scény a napínavý závěr. Dokonalá je poslední scéna, kdy před titulky odjíždějí hlavní hrdinové na koních do západu slunce. Spielberg je skutečný mistr a s pomocí slavných herců, legendárního Johna Williamse či přítele George Lucase, natočil prvotřídní podívanou, která přežije celé generace. Skvost.