Hannibal (2001)

Povedené pokračování snímku Mlčení jehňátek. Čekalo se na něj rovných deset let, ale výsledek je velice dobrý. Hannibal je stále ďábelský a neztratil nic ze svého kouzla. Jodie Foster nahradila Julian Moore, ale i ona je jako agentka Clarice Starling dokonalá a myslím, že Lecter to ani nepoznal. P.S. Hannibal je jediný film u kterého se mi stalo, že jsem během jeho sledování musel na chvilku opustit teplo obýváku a vyjít se na terasu nadechnout čerstvého vzduchu. Ano, jedná se o scénu s pojídáním vlastního mozku. Na tohle vážně nejsem stavěnej.

Policajt v Beverly Hills (1984)

Dobrá akce a výborný humor - to jsou domény tohoto klasického zástupce 80. let. Eddie Murphy tímto snímkem podpořil svou tehdy výborně rozjetou hereckou kariéru, která se bohužel v devadesátých letech rozplynula jako pára nad hrncem. Policajt v Beverly Hills se ale povedl a co se také zdařilo byl výborný soundtrack, který nestárne. Obě následná pokračování od neméně renomovaných režisérů, stojí též za pozornost.

Batman začíná (2005)

Vybavení má lepší, než vojáci a výcvik podstoupil pod dohledem ninjů. Je tady Nolanův realistický BATMAN. První a dodnes stále jediný film o temném rytíři z Gothamu, ve kterém můžeme vidět motivaci hlavního hrdiny, stát se okřídleným přízrakem, jenž budí padouchy ze snů. Batmanovo zrození. Počátek všeho. Tento snímek má z celé trilogie nejlepší příběh a vzbuzuje i nejsilnější emoce. Pro mě osobně top komiksový film, který byl kdy natočen.

Spider-Man 3 (2007)

Poslední exkurze po newyorských střechách, s Peterem Parkerem alias Spider-Manem. Zde se dočkáme hned tří záporáků, asi nejlepších triků z celé série (např. ztvárnění Sandmana bylo opravdu super) a také zajímavého, trošku komplikovaného příběhu. Náš oblíbený hrdina Spidey totiž tentokrát není jen ten klaďas, jak ho známe, ale kvůli jistým vlivům černé hmoty se dostane do potíží, kterým jen těžko bude čelit. Dokáže to? Skvělé zakončení jedné z nejlepších komiksových trilogií a Raimiho přesný zásah do mého diváckého vkusu. Největší emoce, nejlepší díl.

Spider-Man 2 (2004)

Výborné pokračování prvního Spider-Mana, který nasadil laťku hodně vysoko, ale tento film se s tím dokázal hravě vyrovnat. Opět kvalitní herecké obsazení, působivé triky, padnoucí hudba, svěží děj a mnohem rozvinutější psychologie postav. Spider-Manův soupeř, Dr. Octopus, je neméně důstojný tomu z prvního dílu a divák se u sledování tohoto komiksového snímku prostě musí bavit. Marvelovská lahůdka.

Spider-Man (2002)

A je to tady, konečně! První skutečný celovečerní snímek o pavoučím muži. Tobey Maguire je jako Spider-Man neuvěřitelný, role mu opravdu sedla a celou dobu mi připomínal svůj animovaný předobraz ze seriálu z 90. let, který jsem rád sledoval. Tady tvůrci trefili terno. Willem Dafoe jako záporák Goblin, je neskutečně charismatický (čemuž napomohl i výborný dabing Miroslava Etzlera) a Kirsten Dunst či James Franco si také odehrají své. Spidey prostě přináší velikou superhrdinskou zábavu. Má pěkné triky, hezkou Elfmanovu hudbu i zajímavý příběh, takže je skvělou podívanou. Jeden z nejzábavnějších komiksových filmů.

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Je to mírně nadprůměrný akční sci-fi film, ve kterém se představí dvě naše oblíbené mimozemské postavy, kvalitativně zhruba na úrovni prvního dílu. Predátor stojí opět za pozornost. Jeho výbava a způsob boje, vypadají opravdu zajímavě a tato postava dodává filmu velikou jiskru. Škoda jen některých nočních scén, které jsou trochu nepřehledné a kazí tak divákovi jinak silný, hororový zážitek. Musím uznat, že chvílemi má film fakt slušnou atmosféru - a to se (obzvlášť v dnešní době) cení. Vypněte mozek a bavte se.

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Znovupřivedení mého oblíbence Predátora, na filmové plátno. Po dlouhých čtrnácti letech. Nedopadlo to nejhůře, je to slušný dobrodružný sci-fi film, plný povedených soubojů a dokonce se dozvíme i něco více o mimozemských příšerách, které nás baví už od roku 1979 respektive 1987. Ovšem to, že se krvelačný superzabiják z vesmíru spřátelil s lidskou rasou, snímek posouvá do trošku odlehčenější roviny. Na druhou stranu uznávám, že v rámci zachování zde nastaveného děje, to celkem dává smysl. P.S. Na DVD je rozšířená verze filmu, kde je úvod odehrávající se v roce 1904.