• Thriller

Firma (1993)

Úžasná kniha, šikovně natočený film. Holt ale jenom "trojkovej", asi proto, že mi u filmu (oproti knize, která se čte jedním dechem) vadili trochu ty vynechané pasáže a malá změna konce. A taky určitě proto, že Cruise moc nemusím a opět jsem se ujistil v tom, že ne nadarmo: Já mu toho (v knize) vychytralého, schopného - téměř dokonalého Mitche McDeerea prostě nevěřím:) sorry.

Kafe a cigára (2003)

Jak napsal(a) kleopatra – naprostá pohoda. Ano o tom je film, a ne jen film o tom je vlastně to (někdy bezúčelné) vysedávání v kavárnách s cigárem v jedné a s malým šálkem toho "presa" v druhé ruce. Dle mého názoru moc dobře Jarmusch vystihl jak náladu – chcete-li – keců o ničem tak i vytvořil hezký umělecký kousek. 4 staaaary..

Prokletý ostrov (2010)

Do scény na majáku, jsem – narozdíl od mnohých komentujících – byl mimo. Po závěru ještě víc. DiCaprio dokazuje, že už to není ten (ale jo řeknu to) přesládlej klučina z Titanicu, ale velmi charakterní herec. Scorsese si určitě nevzal malé sousto, ale o to víc ho připravil mistrovsky. Shutter Island (jak už bylo zde napsáno) je pro část lidí stupidní, přehnanej film, pro někoho to je ale úžasnej únik od reality na 137 minut a dlouhé přemýšlení po jejich uplynutí:) 4 světélka:)

Spáči (1996)

Film, u kterého začínáte nenávidět systém – systém všeho a zároveň ničeho. Geniální scénář, podtrhnutý úžasnou hudbou (za kterou si Sleepers mj. vysloužili Oscarovou nominaci). Povedený „cast“ a úžasná (v lehce pofiderním slova smyslu) atmosféra.

Všechno nejlepší! (2006)

Ale tak, proč neubereme trochu na tom snobismu? Forma, výkony, scénář, produkce, roadmovie.. blah blah blah. Tenhle film má plnit i jiný účel. Nemá to být třeskutá komedie (Lawrence, apod.) ani morální drama (Phone Booth, apod.) – měla by to být naprostá relaxačka. 96 minut bezstarostného dívání, odpočinku a pozorování (a poslouchání) příjemných herců. 4 stary z 5, jednu ubírám pouze za některé zdlouhavější zbytečnosti. Ale jinak film parádně splnil svůj účel pohodového letního filmíku s pěkným soundtrackem: už se těším, až si ho jeden letní večer pustím znovu…

Queen v Budapešti (1987) (koncert)

OUTRAGEOUS! Ano, je to srdcovka, je to Queen a hlavně, je to božský Freddie. Sorry, nic nevytknu 5 stárů!

Queen ve Wembley (1986) (koncert)

Byť Budapešť byla, alespoň nám, bližší, koncert ve Wembley patří bez diskuzí ke koncertu století. They are the Queen!

Já, legenda (2007)

Vůbec nemusím sci-fi, až na pár výjimek, na ty, které si herecky vybral Will Smith. Opět (po Man in Black a Robotovi) jsem si uvědomil, že Smith má na sci-fi čuch. Sednul jsem si a film jsem shlédnul jedním hltem a dozníval ve mně ještě týden. Zcela přesvědčivý herecký výkon, originální nápad a skvělá režie.

Skrytá identita (2006)

Jack Nicholson – 5 staaaarů Damon i DiCaprio – 5 staaarů Walhbergovy dialogy – 5 staaarů a Scorsese ? no suma sumarum ganiální bostonská gansterovka = 5 staaarů

Přátelé (1994) (seriál)

Přátelé jsou prostě srdcovka – 5 stárů:)