Původ konspiračních teorií (2011)

Dnes jsem objevil díky odkazu svého kamaráda Standy tento kratší kanadský film "Conspiraci Rising". Jen mne dost zmátlo, že na Facebooku je uváděn pod názvem "New World Order - hromadné zločiny a neustále utajované pravdy." Je ale skvělé, že na rozdíl od spousty jiných dokumentárních filmů kolem nejrůznějších konspiračních teorií je tento česky dabován a to docela dobře. Některé věci zde kanadskými tvůrci uváděné jsou možná diskutabilní, ale třeba 11/9 či JFK nejsou vlastně vůbec konspirační teorie, ale zcela jistě holá pravda. Fakta jsou fakta, a ani Bush junior s tím nic neudělal s armádou poradců a tajnech služeb za zadkem. Pokud nepovažujeme za vítězství které v této mediální válce utrpěli na záladě goebelsovského hesla, že stokrát opakovaná lež se po stoprvý stává pravdou. Konspirační teorií tedy nazývejme oficální US verzi a la George W. Bush navíc podanou s dovětkem, že každý stát v každém koutě světa se dnes musí rozhodnout, buď jde s námi nebo proti nám. Když si Bush junior lehal do rakve ke kostem slavného indiánského vůdce a rebela Geronima, škoda, že velký náčelník ho nemoh nakopat do spodní části jeho těla jako ostatní členy sekty Skull and Bones. A že by si to tihle syčáci fakt zasloužili i s tím jejich Novým světovým pořádkem.

Hon na ponorku (1990) odpad!

Kolega tady na ČSFD jehož komentářů si vážím, flanker.27 to okoštoval na odpad! A navrch přidal ještě tohle: Sračka plná pseudotechnických Kidů, o které nestojím ("možná hélium, možná supravodiče":)). Scéna odvedení torpéda je vskutku k popukání. Filmaři by si mohli zjistit alespoň pár technických údajů o ponorkách. Největší WTF hláška: "Chtěl jsem vidět Montanu." Kolega skrývající se pod letounem Suchoj Su-27 resp. jeho kódem v NATO má pravdu. Do nebe volající kravina, dodávám já.

Kandahár (2010)

Kandahár je výborný ruský film natočený podle skutečné události, kdy je ruské dopravní letadlo Il-76, dopravující v roce 1995 do Bagrámu zásoby a munici vládním afghánským silám, bojujícím s Talibánem, přinuceno talibánským MiG-21 k přistání na letišti v Kandaháru a posádka je zajata a munice po kontrole zabavena. V zajetí žijí ve strachu, nevědí kdy je podříznou jejich nevyzpytatelní věznitelé jako ovce, jak to mají ve svém bohulibém zvyku, jako se to stalo již tolika jiným zajatým Rusům dříve. Pro strádající Rusy jsou měsíce strávené v zajetí nekonečné, jejich propuštění je stále v nedohlednu. Závěr s přípravou a únosem vlastního letadla byl pak skutečně strhující. Tenhle film mi byl až do dnešního promítnutí na ČT 2 zcela utajený a je tak pro mne velice příjemným překvapením. Možná to podle americkejch sračkovejch akčních filmů nebyl ten správný akčňák, ale mne tenhle autenticky natočený ruský film držel v napětí skoro celou dobu. Jen ty české titulky byly tak mizerně udělaný, že jsem to často nedokázal ani přečíst. Škoda.

Průsmyk smrti (2006) (TV film)

Tenhle film Průsmyk smrti mne tak uchvátil, natlouk do křesla, že jsem si ho dal jedno odpoledne cnajednou celej. Válka v Čečensku taková jaká fakt byla. Film ukazuje statečný boj ruských motostřelců a průzkumáků o Průsmyk smrti s obrovskou přesilou perfektně vycvičených a vyzbrojených dušmanů, většinou skvěle placených žoldáků z muslimských zemí, pronikajícími násilně do Ruska. Realistické zobrazení života i bojů ruských vojáků, nasazených v Čečensku. Skvěle ukázaná také mistrná bojová taktika fanatických krvežíznivých mudžaheddínů. Stát se ruským zajatcem v moci těchto hrdlořezů znamenalo skončit podříznutej v tratolišti krve nebo s zaživa rovnou uříznutou hlavou či skončit nahnanej do minovýho pole jako způsob jeho snadného odminování. Teroristická zvěrstva mudžaheddínů v Beslanu, divadlu Na Dubrovce atd. ukázala, čeho všeho jsou islamisté schopni. Tenhle čtyřdílný TV film není žádná ruská propaganda. Jen pravda o Čečensku a tamních islamistických terouších. Mimochodem někteří odborníci na čečenskou otázku zde na ČSFD vůbec netušej, co i v minulosti Čečenci napáchali za hrůzy, něco jako Albánci. Někdo měl a má zájem na tom, aby v těchto oblastech nebyl klid, a nelitoval a nelituje prostředků, jak stále přikládat pod kotlem.

Hotel Paradise (2012) (pořad) odpad!

Doufal jsem, že už nám nebudou v bedně cpát do hlav další reality show po Big Brother na Nově a ono ejhle, Prima Love sehnala ne konkurzech skutečný výkvět českého a slovenského národa, partičku všehoschopných mladých lidiček, exhibicionistů a vylízanců, které odvezla kamsi daleko na ostrov do Dominikánské republiky. VyVolení svalovci zde předváděj svý bicepsy a tricepsy a tetování a svou ubohost a vypatlanost a sprostotu, VyVolená děvčata zas svý přednosti, jak jen mohou, spolu s IQ houpacího koně ve spojení se sprostotou a ubohostí. To celý tohle hemžení nemá hlavu ani patu a úroveň aktérů i scénáře týhle hrůzy je děsná. Škoda tý vyhozený škváry za tenhle zřetězenej hnus. Dvakrát jsem na to ze zvědavosti chvilku kouknul a žasnul jsem, je to možný tohleto? Vše je dovoleno. Mrdej nebo táhni. Možná přijde i kouzelník, teda hošové na sebe skočí a propukne anální a orální sex. Jo. To je masakr. Brrr. Tak to na TV Prima Love někdo pěkně a na úrovni podělal. Sledovanost půjde brzo do kelu, nikdo trochu normální mimo pár voyerů a libovejch frajírků a vypatlanejch svalovců a blboučkejch vymaštěnejch fuchtlí a přátel a rodinných příslušníků všech těchhle exhibicionistických aktérů sledováním takové hovadiny nebude ztrácet zbytečně svůj čas. Už předchozí reality show Šéfka a Čápi s mákem byly propadáky. TV Prima respektive TV Prima Love je zdá se nepoučitelná.

Umírání za dlouhého dne (1968)

I když je Umírání za dlouhého dne snad protiválečným snímkem, což je pro mne vždy dost zásadní věc, tak zrovna tenhle film mi vůbec nesedí, popravdě ho přímo nesnáším, a nejen proto že se tam často vůbec nic neděje - ta první polovina je fakt votrava, a nikdo nic neříká, ale i kvůli hereckému obsazení, hlavně z Davida Hemingse coby jednoho z britských výsadkářů, mám pupínky i na zadnici nejen v tomto filmu. Asi nějaká animozita či co z mé strany. Tenhle britský válečný (a psychologický) film jsem už před delším časem dokoukal jen s největším vypětím sil, lezl mi hrozně na nervy jako málokterý jiný. Nadšení většiny hodnotitelů zde na ČSFD upřimně řečeno nechápu, vždyť i některé scény jsou nevěrohodné včetně zajetí toho Němčoura, příslušníka to zelný armády. Už ho nechci nikdy vidět. A nevím, jestli ještě nesnížím svoje dvouhvězdičkové ohodnocení. Uvidíme.

Spartakus (1960)

Tento film je jakousi ozvěnou éry mccarthysmu v USA, jedněmi z jeho aktérů byli totiž i levicový scénárista Dalton Trumbo a levicový autor literární předlohy Howard Fast. Jeho stejnojmenná kniha je výborná, ale ani film natočený Stanley Kubrickem ještě dnes neztratil nic ze své přesvědčivosti, i přes některá hollywoodská klišé, či přes určitou naivitu - třeba ctnostnost Spartaka vůči otrokyni, kterou dostal večer na sex, nebyla z tohoto světa, ale americký puritán si zachrochtal blahem a pak si zašel za kurvama si užít, když mu ta jeho doma zase nedala. Suma sumárum, přes jistou vyčpělost ještě dnes výborný historický velkofilm, který se navíc obešel bez náboženství, jistě také především díky Trumbovi a Fastovi.

Jak vyrobit paniku (2010) (TV film)

Jak vyrobit paniku aneb Jak vyrábět dezinformace. Perfektní demagogie opět na takzvané veřejnoprávní televizi. Pravda zase dostala na ČT 2 po tlamě, je smutné tohle vidět v televizi, kterou si platíme a která si hraje na seriózní a objektivní. Kritika takzvaných konspiračních teorií a jejích nositelů je falešná. V téhle informační válce maistreamová média Západu včetně těch "našich" ve skutečnosti válcují ty levicová a nezávislá média - většinou jen internetová - ještě daleko hůře než vládní trojkoalice naší opozici a nejen v Parlamentu. A hlavně válcují pravdu. Vašek z Ne základen má na autě ne nadarmo nápis Demokracie začíná tam, kde končí signál české televize. Film má jedinou hodnotu v tom, že ukázal jak funguje kapitalistická cenzura, v boxerských rukavicích a z pozice síly, moci a peněz. A bohapusté lhaní a zkreslování skutečnosti je smutné, například o skutečných vinících 11. září, kdy US establishment a jeho tajné služby celou akci naplánovaly a provedly s vědomím, že obětují tisíce vlastních nevinných lidí, v naprosté většině civilistů. Vše jen proto, aby mohla být zahájena takzvaná válka s terorismem. Tedy boj o ropu, plyn a další suroviny. A boj o nadvládu nad světem.

Bílý palác (1990)

Docela milé překvapení mi uchystal tento americký film, který vypráví o lásce mladšího muže ke starší ženě. Sám jsem něco podobného, ovšemže v jiných kulisách, zažil či poznal na vlastní kůži. Tady se tvůrcům podařilo ještě přidat další moment, on pochází ze zámožnější vrstvy a navíc je Žid a ona je chudá, obyčejná žena, prodavačka, která má problémy s placením nejen za elektřinu, kterou jí i jednou vypnou. Snad taky někdo natočí film o lásce a soužití citlivého muže s superhysterickou ženou, a to alespoň tak, jako se podařilo postihnout vztah dvou lidí, muže a starší ženy v tomto filmu.

Zeptejte se Cindy (2001)

Nic jsem si od tohoto filmu nesliboval, nikdy jsem o něm neslyšel respektive nečetl, o to větší bylo mé překvapení. Navíc milé. Spravilo mi to náladu. Charlie Sheen mi konečně nevadil, naopak ten film jemu i mě zcela neznámé Angie Harmonové sedl jak zadnice na hrnec. Po čase zase americkej romantickej film, kterej si na nic nehraje, není falešný, naopak je vtipný a zábavný.