Na nože (2019)

Keď rozdelím svoje hodnotenie pomerným zastúpením tak 40% je casting, 20% krimi zápletka a 20 % zábavnosť a humor vo filme.Čo sa týka obrazu a hudby ma film nezaujal vôbec. Preto len tých 80% vo výsledku. Kurník to som ale použil percent v troch riadkoch.

Červený trpaslík - Země zaslíbená (2020) (epizoda)

Tento krát som si počkal až na český dabinga a premieru na Paramount TV  a nezháňal dáky stream hneď po ENG premiere  a oplatilo sa. Z prvu  ma väčší počet v obsadení trochu vyľakal, ale obavy sa rýchlo rozplynuli. Bavil som sa tak ako vždy. Skalný fanúšik si príde na svoje aj tento krát. I want  more !!! I need more !!!

Pomsta (2021)

Po 40-tke je Meggie stálé pohhľadná mrštná lasička, ktorá toho vydrží  viac než   John Mcclane  , alebo Joe Hollenbeck. Jednoduchá akčná jazda z určitou dávkou romance ktorá pobaví.80%.

Reminiscence (2021)

Veľmi biedny pokus o niečo hogo fogo v štýle Počiatku alebo Minority Report.1⭐ za obsadenie a 1⭐pre mňa že som to dopozeral. No more .Moje spomienky rozhodne nie sú z pohľadu tretej osoby. Pani scenáristka/režiserka to však vidí inak.

Batman (2022)

Temná ,depresívna komiksovka ktorá sa nesie na vlnách lejtmotívu  Something in the way od Nirvany a v akčných momentoch sa zas dá započuť niečo zo Star Wars. Dúfam že tento film zas neinšpiruje armádu kriplov k nejakým tým násilníckym činom v duchu "Real change". 80% .Idem si pustiť Nevermind. Howgh!

Otec (2020)

Skvelý film.Viac k tomu nemám čo dodať.

Můj syn (2021)

Pán režisér asi nikdy nepočul o Einsteinovej definícii šilaenstva: „Robiť niečo tým istým spôsobom a očakávať iné výsledky. To je šialené.”A.E. neviem čo by ma donútilo natočiť remake vlastného filmu. Aj keď téma je už ohraná no stále aktuálna potenciál nebol z ďaleka využitý.Čakal som na koniec totálne Maso nakoľko ten severský motív na škótsky spôsob gradoval veľmi sľubne. Možno do tretice to Christianovi Carionovi vyjde.😁

Dort (2014)

Dort aneb  100 a 1 spôsob ako nespáchať samovraždu v ťažkej depresii. Veľmi ťažký film so silným príbehom do ktorého sa podarilo prepašovať aj minimálne prvky humoru. Jennifer ako jú nepoznáme a pravdepodobne už ani neuvidíme. Neviem čo za šulína film označil vo filmotéke filmboxu ako komédiu. Rozhodne to však stojí za pozretie aj  keď si myslím že v mojom prípade len raz.

Vítejte v džungli (2003)

Jednoduchá, nenáročná akčná komédia s dobrým obsadením ktorá pobaví a vyčistí hlavu.Duo Scot-Johnson síce nie sú bud spencer a terence hill no napriek tomu chémia medzi nimi funguje dobre. Rossaria je sexi ako vždy a Christopher je super lotor. Scotova capoeira nemá chybu.To som sa vážne nasmial.

Ztraceni ve vesmíru (1998)

Jeden z mnohých kino únikov pred vojenčinou v Martine ktorý dopadol lepšie ako som čakal. Vtej dobe ísť na scifi s Joeyim  bol dosť veľký risk .Našťastie režisér tie jeho blbiny ukočíroval v prijateľných medziach, takže film považujem sa velice stráviteľný. Vizuálne efekty sú popisné roku 1998 avšak ako kompenzáciu tu máme mladú Heather  a zvyšné obsadenie je viac ako luxusné, plné nominantov a víťazov Oscarov a iných fesťákov.