Nepřítel pod ochranou (2012)

Nádherně rozdrbanej Denzel dominoval celé první půlce filmu, jak se upravil, začal se jemně vytrácet. Na Bourneovo ultimátum 2007 to sice nedosáhne, ale podobný styl, spád, akčnost ;-) 70% (-;

Xtreme Mysteries (2002) (seriál)

Jednotlivé díly mají různou kvalitu, nicméně v některých je použit vědecký přístup a metoda kritického myšlení bez předsudků - jsou předkládány prokazatelné a ověřitelné argumenty z obou stran náhledu, to rozhodně není dnes pravidlem u většiny podobné produkce :-) posuďte (objektivně ;-) sami...

Ruby Sparks (2012)

Když ve skutečném životě někdo uletí příliš do světa snů z jakýchkoli důvodů, nepřináší to štěstí ani jemu, natožpak lidem kolem něho. Čest výjimkám...

Czech Made Man (2011)

Tak nevím ;-) Každopádně zlehka se vymykající dílo... z mého hlediska bych i připustil, že stačilo vcelku málo a mohlo se konat překvapení - zajímavý styl, zajímavý Budař, velké manévrovací možnosti v rámci scénáře... trochu škoda nedotažené či nedoladěné příležitosti.

Frajeři ve Vegas (2013)

Velice smutné až teskné přes veškerou snahu odlehčit téma. Některé druhy veselí a tesknoty se dotýkají a prolínají, jeden z mnoha úhlů pohledu na naši dobu v jisté výseči. Ne všechny uzavřené systémy mají řešení, ne všechny jsou validní :-(

Když Maurové vládli v Europě (2005)

Zajímavé obrazem i (z části) slovem, 700 let říše Al-Andalus a některá její tajemství, trochu ruší a devalvuje příliš okaté jednostranné nazírání na spor kultur, i kdyby to byla pouhá "zamilovanost" autorů, či drobná "nevinná" touha po radikálním přepsání dějin - zhruba každých 10 minut vyvrací autoři sami sebe :-) ovšem obrazová krása i povídání s různými lidmi určitě ledacos dokumentuje...

Lore (2012)

Velice věrohodně vykreslena doba porážky Třetí říše z hlediska německé rodiny nacistického dústojníka. Realistické, smutné, zamyšlené. Zpočátku klíčová postava věrné ženy, jež dala život tolika dětem v dobré naději, později opuštěné místo zaujme nejstarší dcera. Nakonec vytrvalost a úsilí dojde naplnění v záchraně generace dětí... Mimořádně nádherně zachycen fenomén přenosu života z generaci na generaci i s jistým očištěním od starých bolestí - přesně tak, jak se po staletí dýchá na tváři země.

Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám (2008)

Trochu bláznivá komedie postavená na příběhu ambiciózního novináře neustále sršícího svým osobitým způsoben humoru. Simon Pegg v hlavní roli díla nehledajícího vysoké cíle ;-)

Správci osudu (2011)

Zajímaví herci, slibný začátek filmu. Mě to celé pokazila nevěrohodná a nesmysluplná fikce, pro mě ani na těch pár minut nezkousnutelná :-(

Tajný přístup: Vatikán (2011) (TV film)

Velmi zajímavě a objektivně zpracovaný dokument, který by nemusel pohoršit ani katolíky, ani protestanty a už vůbec ne ateisty - pro úplnost dodám, že u muslimů, budhistů, hinduistů apod. to nejspíš bude sledovat případně pouze úzký intelektuální předvoj čistě neosobně. Dokument bohatý na fakta a zajímavé záběry, profesionálně pojatý a (mě) nenudící v žádný okamžik. Spoustu informací jsem neznal, aniž tušil. Příjemné překvapení.