Vlci (1999)

Středně dlouhý dokument je určen pro velký formát kina IMAX a já jej viděl jen na televizní obrazovce ve formátu 4:3, takže nemohu posoudit, jak mocný dojem obraz na diváka udělá při správné projekci. Zvuková stránka je však opravdu výtečná a hudba k filmu je mimořádná. Autor hudby Michael Cusson použil jen originální americké domorodé nástroje. Výběr hudby pak souzní s jednou z myšlenek dokumentu. Ten je sice o tom, kterak vlci vymizeli z civilizované přírody a teď se díky několika osvíceným organizacím vrací zpět, ale ukazuje také případy, kdy z původního přírodního prostředí museli odejít domorodí obyvatelé. A právě díky jednomu takto postiženému domorodému kmeni se vlci vracejí zpět do americké přírody.

Radúz a Mahulena (1970)

Film, na který jsem se dvacet let těšil a po opětovném shlédnutí byl potěšen, že se bylo nač těšit.

Ptačí klec (1996)

Slušný remake lepšího francouzského originálu.

Psycho (1998)

Fujky fujky, Gusi, to se nedělá!

Prvotní strach (1996)

Kterak Edward Norton přelstil Richarda Gerea, stal se hvězdou a mým oblíbeným hercem.

První rytíř (1995) odpad!

Jak mohl někdo v roce 1995 natočit padesát let starý film?

Prosperovy knihy (1991)

Shakespeare by se možná divil, ale kdo ví? Třeba by byl spokojen.

Prolomit vlny (1996)

Tímhle filmem mne Trier dostal. Ale neodpustím mu, že mne chtěl trapně stejně dostat i s Tancem v temnotách. Dvakrát do stejné řeky nevstoupíš. Ale u tohohle filmu jsem dlouho nechápavě hleděl, nevěda, zda jsem se nezbláznil, a nakonec jsem si pobrečel jako malý kluk.