Gladiátor (2000)

Troška dlhá nudná predohra, avšak čakať sa oplatí, pretože potom prijdu tie správne sado-maso hrátky v podobe bojov v arénach. Film som videl prvýkrát len včera a aj to som pritom hral poker s kamošmi, takže neviem to dejovo posúdiť, ale čas na zhľadnutie zápasov som si našiel a už len kvôli tomu dávam max. hodnotenie.

Hanebný pancharti (2009)

Mno neviem, čakal som niečo viac. Hrozne mi vadilo ten (ne)dabing, pretože ma iritovalo rozprávanie raz po francúzsky potom po anglicky(česky) a som typ človeka, ktorý nechce čítať titulky, ale vnímať film. Na druhej strane je to typický produkt Tarantinovej fantázie čoho sú príkladom to jeho označovanie kapitol čo moc režisérov nerobí a celkovo vidno, že je to jeho dielo.

Pianista (2002)

Najlepší film s vojnovou tematikou. Chytí za srdce a zaujímavým, aj keď silno depresívnym a emočným spôsobom vykresľuje život žida, ktorý prišiel o všetko. Obvykle nemám rád dlhé filmy, ale tu mi to až tak neprekážalo. Bez najmenších výčitiek dávam plný počet hviezdičiek

Gran Torino (2008)

Konečne film, v ktorom sa nedostatky nekompenzujú predraženými špeciálnymi vizuálnymi efektami ako je v poslednej dobe zvykom. Eastwood sa odovzdal Gran Torinu celím svojím srdcom a telom, a síce som na konci neplakal, ale bolo to vážne dojímavé.